Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, kérjem vissza a...

Mit tegyek, kérjem vissza a tartozás rám eső részét?

Figyelt kérdés

3-an lakunk albérletben, és multkor az egyik lánynak nem volt pénze kifizetni a lakbért, mert előtte rugták ki munkából. Ezért mi ketten (én+a másik lány) fizettük ki, ő pedig azt mondta, h majd köv. hónapban odaadja nekünk a részét. Azóta már eltelt több mint egy hónap, de még mindig nem jutott eszébe odaadni.

MOst nem tudom mit tegyek, mert kéne nekem az a pénz (több mint 80 euróról van szó, nem vet fel ugy a pénz h nem hiányozna), viszont kinos is lenne kérdőre vonni, hogy légyszi, add már vissza amivel tartozol...

Ti mit tennétek a helyemben, várjak még egy kicsit, hátha magától eszébe jut majd, vagy finoman és udvariasan (hogy érezze, nem undokságból kérem, hanem mert tényleg kell, mert amugy nagyon joban vagyunk, nem akarnám megbántani se) megkérdezzem tőle...

Ja, és azóta már van munkája, pénze is, tehát nem arról van szó hogy még mindig nincs pénze kifizetni!!!


2016. márc. 12. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg mond azt,hogy nem akarsz pofátlan lenni,de gyűjtesz most vmire és szükséged lenne már arra pénzre. Talán ebből kapcsol.


Mondjuk nekem mindig az volt az első,ha tartoztam akkor amint volt nálam pénz még ha csak részletben is de szépen vissza adtam. Mondjuk tény,hogy szüleimtől,húgomtól és legjobb barátnőmtől szoktam csak kérni.Mástól nem.

2016. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell finomkodni, közölni kell, hogy amikor szüksége volt rá, kapott, most meg ideje visszaadni.
2016. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mostanában itt a Gyakorin feltűnően sok kérdés van, amiben euróban vannak az összegek. Egy ember írkálja ki az összeset? Mert Magyarországon tudtommal még forint a fizetőeszköz.
2016. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, és szerinted csak egyetlen olyan magyar nyelvű ember irkál ide, aki olyan országban él, ahol euró van?
2016. márc. 12. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem. De ilyen indokolatlanul agresszív és ellenséges igen. Te vagy az, a rezidens panaszkodó, akit mindenki átver, megbánt, visszahúz, irigyel... és mindig, kivétel nélkül mindig idegbeteg módjára válaszolsz. Nehezedre esett volna udvariasan leírni, hogy miért euróról írkálsz, neked rögtön támadni kell. Erről megismerlek.


Amúgy ha egy csepp eszed lenne, akkor megbeszélnéd a másik lánnyal együtt, hogy akkor mikor és hogyan kérjétek vissza a harmadik lakótárstól. De ez eszedbe sem jutott, túlságosan lefoglalt a harcias köpködés..

2016. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te miről beszélsz hogy felismersz?? Ez az első ilyen jellegű kérdésem itt, fogalmam sincs hogy milyen más támadó jellegű hozzászólásokról irsz! Mégis honnan veszed a jogot, hogy rögtön lehordasz a sárga földig, csakmert SZERINTED hasonlit a kérdésem más ilyen témájú kérdésekhez?! Te otthonról a géped mellől látod, hogy konkrétan ki irja ki melyik kérdést?? Akkor meg honnan veszed ezt a pofátlanságot, hogy igy leminősítesz másokat?!
2016. márc. 13. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!