Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek jó beszélgetőpar...

Hogyan legyek jó beszélgetőpartner? 18/F

Figyelt kérdés

iskolában azt vettem észre h senki sem keresi a társaságom..

ha én nem megyek oda valakihez az sosem szolna nekem semmit.

ennélfogva fbn is meg a valo eletben is kisse maganyosnak érzem magam. Nem viccelődöm állandóan ,de lehet velem komolyan beszélni.

mit tegyek h kellemes beszélgetőpartner legyek?


2016. márc. 19. 21:52
 1/2 anonim válasza:
először is jó hallgatóságnak kell lenned, figyelj oda, mit mondanak mások, mi érdekli őket. ha ezekkel tisztában vagy, te is könnyebben tudsz kérdezni tőlük, könnyebben tudsz beszélni másokkal. de lehet, csak nincs megfelelő társaság számodra az osztályodban. pl. én is inkább az egyetemen, munkahelyeken találtam barátokat. nyugi, nem veled van a baj ;-)
2016. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azon kapcsolatok feleslegesek, amelyek arra épülnek (érdekkapcsolatok), hogy "na, te érdekes vagy, nem vagy unalmas, lehet veled beszélgetni, te kellesz nekem" jelleggel "barátkoztok" xDDDD

Attól még, hogy kellemes beszélgetőpartner leszel, az így szerzett ismeretségeid könnyen elhagyhatnak téged, ha úgy alakul.

Na ettől eltekintve:

Nem elég, hogy jó beszélgetőpartner legyél, keresni akkor fognak sokszor, ha valamilyen kapcsolat is kialakult köztetek.

De viszont, próbáld meg megismerni őket (akár megfigyelés útján, akár kérdésekkel), hogy mit szeretnek, stb... (kedvenc témáik)

Akár rájuk is irányíthatod a témát, az emberek általában szeretnek magukról beszélni.

Valamint érdemes informáltnak lenni az adott témákban, mert így nagyobb eséllyel keverednek beszélgetésbe veled.

Közös érdeklődési kör, tulajdonságok, stb... meghozzák a hatásukat.

2016. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!