Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőm panaszkodik, de nem...

Barátnőm panaszkodik, de nem tesz érte, hiába mondom neki mit kéne, nem csinálja. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elég korán kel fel,mert új melóhelyen dolgozik vidékről jár be.Szóval hajnal 5 körül kel.


Mindig panaszkodik,hogy fáradt,álmos,nem bírja.


De mindig hajnal 1-2-3 fele fekszik le. Fizikai munkát 8-5 ig én se bírnék hosszú távon 2-3 órás alvásokkal végig vinni.


De,hogy a barátjával (akivel hol együtt vannak hol szakítanak,na mind1) beszélget,meg van,hogy ott van náluk hajnal 2-ig.


Mondtam neki,hogy akkor küld haza 10 óra fele és fürödj le,menj aludni,hogy kipihend magad. Az,hogy hajnalokban fekszel le és hajnalban kelsz az nem épp egészséges dolog.De mindig mondja ja ezt kéne.De nem csinálja.


Ő olyan,hogy ha nagyon kimerült,nem piheni ki huzamosabb ideig ki magát akkor beteg lesz,amióta ismerem ez van!! Meg van terhelve,nem alszik és annyira legyengül,mert mellette sok gondja van pénzügyi,család stb,hogy beteg lesz.Mindig próbálom figyelmeztetni,mert kitapasztaltam,hogy mennyi időn belül következik be. Ja és persze ha beteg akkor volt olyan munkahely ahonnan kirúgták :/


De ez csak egy kisebb példa,hogy panaszkodik és mondom mit kéne tennie,mondja,hogy persze ezt kéne,de nem teszi. Nem azért kell azt tennie,mert én vagyok az istenkirály,csak ha panaszkodik és mondja mit csináljon? Akkor elmondom mit tegyen.Persze ő dolga meg fogadja e vagy sem.

De tényleg segíteni akarok :(


Igazából mindig csak panaszkodik és ha szeretnék segíteni vagy tanácsot adok "igen,igen jól van,ezt fogom tenni" meg "tök igazad van" .


Rossz nézni,hogy tönkre teszi magát és hát a barátok azért vannak,hogy észhez térítsék a másikat.


Másik kedvenc,mikor bekövetkezik a baj,pl ez esetben beteg lesz. "jajj miért nem hallgattam rád"


Hagyjam és ne szóljak neki,ne adjak tanácsot ?


2016. márc. 24. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd figyelmen kívül, pszichológia.

Nem is tudom, hogy hol, de egyszer olvastam két egyetemi kolléga esetét. Az egyik közülük, folyton csak panaszkodott témától függetlenül (ezelőtt nem volt ilyen), ezért a másik ahelyett, hogy elküldte volna az ****-ba, inkább figyelmen kívül hagyta a panaszait, és csakis a pozitív beszámolóira reagált érdemben. Egy idő után egyáltalán nem panaszkodott az illető, hanem mindig pozitív illetve semleges történéseivel foglalkozott.

2016. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érdekes :D


Asszem ezt most kifogom nála próbálni,köszi! :)

2016. márc. 24. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!