Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a teendő ha én levlezni...

Mi a teendő ha én levlezni jobba szeretek, mint "cseteleni" a másikkal? Ez úgy veszem észre lassan valami automatikus megbélyegzés és esélytelenné teszi a barátkozást. Tévednék? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Hosszú történet ez, de azt hiszem levlezni sokkal jobban szeretek semmint gagyi csetelést folytatni. Nekem az ilyen skype-szerű chates oldalak gagyik, mert nem tartom túl jónak az ilyen pármondatos üzenetváltásokat. Nem elég az ilyesmi arra, hogy kifejtsem, elmondjam, elmagyarázzam, leírjam, körülírjam amit gondolok vagy érzek. Ráadásul ez annyira fapados változata a beszélgetéseknek, hogy én nem nagyon rajongok érte.


Inkább szeretem azt amikor hosszas levelekben leírom azt amit gondolok, rendesen szépen kifejtve "mizuzás" meg a másik eltünedezése nélkül (ezzel az agyamra mennek amúgy). Itt mide tökélets: írok egy levelet, utána ő ha ráér visszaír, reagál. Mire én ismét írok. Tökéletes, jó követhető, stresszmenete! Míg a csetes szkájp: idegeskedéssle jár, gagyi, fapados, normális leírásokra szinte alkalmatlan - a többiek miatt leginkább, de hát "az nem reform, hogy a többiek változzanak meg" szóval a rendszerben lehet a probléma.


Rossz, hogy szinte mindenki a levelezés eg ypontják nkiáll erőltetni a gagyi chates változatot és a levelezésnek onnantól vége, marad az ilyen utcai beszélgetés jellegű elég unalmas chat amit nem szreetek főleg, hogy élőben sem megy jól ez az "utcai beszélgtés" szívesbeben kommunikálok írásban, és azt is úgy, hogy van idő a reagálásra, nem instant kell. Amúgy nagyon hosszú leveleket tudok írni :) (5-10 ezer szó).


Ez nagyon gáz dolog, ezért leszek én a "hulladék" meg a mit tudom én mi az emberek közt?



#szomorú #gagyi chat #jó levelezés
2015. máj. 20. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felgyorsult az információáramlás. Senki nem kíváncsi 10ezer szóra. Beszélgetni akarnak, nem háború és békét olvasni.
2015. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a "gáz" hogy csak chat és levelezés változat létezik nálad.


Én pl kifejezetten utálom mikor valaki leír egy regényt "eszmecsere" címén, aztán fél órákig olvashatom a semmit.

2015. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 - de ezek a beszélgtések annyira bénák. Én konkrétan halálra unom magam közbn + stressz mert a másik fél "igénytelenül chatel" vagy mi és eltűnik meg nem válaszol. Ez így szar.


#2 - Miért minek kellene még léteznie? Ahogy észreveszem át, a többségnek csak a gagyi chat létezik ami nekem nem nyerő. Az ilyen mizuzós, semmitmondó beszélgtések... Általában felszínes témákról. És sosem modhatom el az összes gondolatom a témáról. Pedig olyan szépen meg tudnám fogalmazni.

2015. máj. 20. 22:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert 2015 van.
2015. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4


És akkor kötelező igénytelennek lenni? Lemenni a "mizu"-szerű beszélgetések szintjére? Ha jól haladunk sikerül leküzdeni az embriség IQ szintjét 110 alá? Ha jól sikerül 100 alá is? Ez siralmas.

2015. máj. 20. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem használok skypeot.... egyébként akkor már inkább telefon,ha nagyon beszélhetnékem van!
2015. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jajj, ezek nem beszélgetnek. Pont ez a lényeg. Hogy meglegyen a fedezék. A számítógép. Szociális interakció kizárva. Ha kénytelenek élőben találkozni, nem köszönnek, nem néznek egymásra. Aztán otthonról, a jól bevédett közegből mehet a nagyarcú cset. Szájlik, divatos rövidítések, stb.
2015. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet levelezni is,én is szinte csak így csinálom,de nem ebben a formában amit te itt ecsetelsz,mert ez a verzió tényleg idegesítő lehet,főleg egy ismerkedési fázisban meg ultra gáz a hosszú fárasztás.

a másik,hogy téged ahogy kiveszem nem a másik ember érdekel,hanem hogy te rá tudd zúdítani a dolgaidat.

neten flörtölni érdemes,aztán ha megvan az összhang valamennyire és érdekel a másik akkor találkozol vele és élőben beszélsz csak ilyen dolgokról.

2015. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Miért minek kellene még léteznie?"..Mondjuk barátokkal való élő beszélgetésnek...
2015. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


100-200 km távolágról ez nem olyan nagyon egyszerű ám. A városom meg sajnos gazdagok leszármazottjaival van tele és mint ilyenek nem nagyon vannak közös témáink. (Kellett nekem Magyarország egyik leggazdagabb városába születni)

2015. máj. 21. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!