Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy térítsem észhez? Vagy...

Hogy térítsem észhez? Vagy hagyjam ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel két éve ismertük meg egymást és lettünk legjobb barátnők. Annyira jó érzés, hogy mindennel felkereshetem és ő is mindig hozzám fordul.


De az utóbbi időben elkezdett kicsit elegem lenni egy dologból.


Mindig felhív, egy bizonyos dolog miatt, órákig beszélünk, tanácsokat és ötleteket adok neki, majd letesszük, másnap felhívom, hogy jobban van e, kiderül, hogy a tanácsaimat nem fogadta meg, de jobban van és 2 nap múlva újrahív és pepitában ledarálja ugyanezt a problémát és több éve ugyanaz a gond bántja.


Előttem is ilyen volt és egy barátja azt javasolta, hogy menjen pszichológushoz, mire megszüntette vele a barátságot. Szóval emiatt nem merem ezt javasolni.


Nagyon érzékeny, sokmindent képes félreérteni és egy vicces mondatra úgy megharagszik pl, hogy hetekig nem áll velem szóba.


Én szeretem azt, hogy sokmindenen mentünk át és ott voltunk egymásnak és két ében át ez se zavart.


De most elegem lett. Ugyanis 2 hónappal ezelőtt azt monda, hogy komoly beteg, műteni kell. Aztán most beközölte, hogy ja, mégsem... Én egy olyan családban élek, ahol közeli rokonom is túlélte a rákot és volt olyan rokonom, aki belehalt, szóval nem szeretem, amikor valaki egy betegséggel "poénkodik".


A szülei paráznak nevelni, ugyanis egy enyhe jótanácsuk után felhív engem, hogy milyen szemetek a szülei. Meg nem is fáradoznak, mert 25 is elmúlt.


Komyabban segíteni nehéz neki, mert besértődik és kizár az életéből.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Meg lehet még mentenem ezt a barátságot vagy hagyjam? Hogy térítsem észhez?


2016. ápr. 3. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod észre téríteni, méltatlan emberre ne pazarold a ragaszkodásodat.
2016. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szíjja a véredet. Nem látod?
2016. ápr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!