Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem érzek senkit közeli...

Miért nem érzek senkit közeli barátomnak? Hogyan kell szorosabb barátságokat kialakítani?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok barátom, osztálytársaim alkotják csak a körömet. Néhányukkal talán sok közös élményem is van, de egyáltalán nem érzem úgy hogy közel állnának hozzám. Csak néhány ember akivel egy osztályba járok és ezért kapcsolatot kell kialakítanom velük. Mindig csak jelentéktelen dolgokról beszélünk. Én sokszor próbálok egy kicsit többet beleadni, hátha akkor ők is ezt teszik, de egyszerűen úgy tűnik hogy nekik nincs is igényük erre. Nekem úgy tűnik, mintha velem még kevésbé lennének közvetlenek mint átlagosan a többiekkel, mintha kívülállóbb lennék. Sajnos még arról sincs elképzelésem hogy miről kellene beszélgetni. Amikor beszélgetünk úgy érzem mindig hogy ez igazából csak egy megcsinált beszélgetés, én meg csak automatikusan mondom a semmitmondó dolgokat. Nem is érdekel igazából. De nem tudom hogy lehetne máshogy. Nem tudom mit kezdjek magammal. Se egyedül maradni nem szeretnék, se értelmetlen dolgokat tettetni. De úgy tűnik mindenki nagyon érzi ezt rajtam kívül. Én nem érzek semmit, csak hogy milyen abszurd az egész. Nem tudom magam beleélni. Más is van/volt ezzel így? Mit tegyek? Velem van a baj? 17F

2016. ápr. 8. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is elgondolkodnék a helyedben tényleg akarsz e a barátjuk lenni. És ha nem akkor miért?

Sokszor az ilyenek egyedül sokkal jobban érzik magukat. Nem lehet hogy te is így vagy vele? Ha nem, akkor simán csak keress barátokat más osztályból. Lehet az a gond, hogy szeretnél igazi barátokat, csak nem őket.

Ha velük akarsz barátkozni, koncentrálj arra hogy olyan téma legyen ami érdekel. Kérdezz olyasmit, ami érdekel, hogy ne csak egy megcsinált, semmitmondó beszélgetés legyen. Lényeg, hogy igyekezz akkor te kérdezni, hogy vezesd a témát.

2016. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy érzem hogy nem biztosan, nem feltétlenül nekik akarok a barátjuk lenni, de biztosan akarok barátokat. Csak nem tudom hogy kivel, hogy lenne-e egyáltalán olyan akivel jobb lenne. És nem vagyok túl jó új emberekkel barátkozásban sem. Igazából egy nagy űrt érzek amiért nincs egy rendes emberi kapcsolatom.
2016. ápr. 8. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Barátot úgy lehet szerezni, hogy van egy azonos érdeklődési körötök, elkezdtek beszélgetni. Eleinte csak a közös témáról, aztán előbb-utóbb úgyis személyes témák is felmerül, hogy azon kívül ki mit szeret, illetve milyen az élete, múltja, más témákról a véleménye stb.

Nekem a barátságaim mindig így kezdődtek, elindul egyközös pontból, aztán nagyon sokat beszélgetünk, megismerjük a másikat és kialakul egy egyfajta kötődés.

2016. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy erőltetni nem szabad, de kb 5-10 perc alatt levágós, hogy szimpatikusak vagytok-e egymásnak.
2016. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!