Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért utálják ennyire manapság...

Miért utálják ennyire manapság a (cigányokat)?

Figyelt kérdés

Nekem van egy nagyon jó barátom aki cigány. És tudom hogy általában a cigányok:

-Lopnak

-Csalnak

-betőrnek

De az én barátom nem ilyen teljesen más. Ők rendes életet élnek, dolgoznak, igényesek valamint tiszták.

És nem értem miért nem eszik figyelembe ezt az emberek.

tudom a legtöbsége nem ilyen.

De legalább az ilyen cigányokat nem vennétek egy kalapba

Szerintem őket valamennyire megkéne tisztelni azzal hogy nem cigányozzuk le. Mert észre lehet venni azt aki

lop, csal , iszik stb...

de azt is észre lehet venni aki rendes életet él legalább az ilyen cigányokat nem néznétek le. !

Ti ezzel hogy álltok?

irjátok meg!

előre is köszi! :)



#roma #rasszízmus #fajgyűrölet
2016. ápr. 11. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
A cigány az a népcsoport neve. Csak mivel annyira az élt már a köztudatba hogy a cigányok lopnak csalnak hazudnak, hogy pár ilyen pc-s meg megélhetési jogvédő kitalálta hogy romának kell őket hívni.
2016. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

"Nekem van egy nagyon jó barátom aki cigány. És tudom hogy általában a cigányok:

-Lopnak

-Csalnak

-betőrnek"


Pont ezért utálom őket. Raboltak ki már gyerek koromban, loptak a házunkból kerékpárokat és be is törtek a házba. Kamera felvette, onnan tudni a bőrszínüket. Az egyiket szoktam látni a kerékpárommal, fel-alá tekerni a városban :(

A munkahelyemen csak egy cigány dolgozott, és csak ő lopott (legalábbis aki lebukott)

Rendes (nem csaló, nem agresszív, nem lopós) cigánnyal pedig a 30 évem alatt sosem találkoztam, nem kamuzok.

Üdv, Győrből.

2016. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
én ezt értem itt azzal van a gond hogy miért utálják a rendes cigányokat is?
2016. ápr. 11. 17:48
 4/27 A kérdező kommentje:
de nem mindegyik olyan
2016. ápr. 11. 17:49
 5/27 A kérdező kommentje:
a 2. válasszolónak írom hogy nem mindegyik olyan mert az én barátom nem olyan. és nem 1 ilyet ismerek akik rendesek -_-
2016. ápr. 11. 17:51
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

"Nem mindegyik olyan."

Sajnos nagyon kevés az, amelyik normális.

2016. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
47%

Te is előítéletes vagy.

Tudod, az igazság az, hogy ha egy cigány lop, abból annyi marad meg a köztudatban, hogy cigány, és hogy lopott. Ha egy magyar mondjuk hidegvérrel megöli a buliból hazafelé tartó barátnőjét, akkor senki nem úgy fogja emlegetni, hogy egy magyar megölt egy fiatal lányt, hanem úgy, hogy XY gyilkolt. Ugyanazon bűncselekménynél is, ha cigány követi el, akkor azt emelik ki belőle, hogy cigány, burkoltan ezzel már általánosítva. Ha magyar követte el, akkor pedig őt, mint egyént emlegetik.

A második mondatod a cigányság nagy részére abszolút nem jellemző. Én magyar vagyok. De vannak cigány ismerőseim. Más kultúra, más szokások, kifelé zárkózottabbak, egymás közt jóval nyitottabbak, és hangosabbak is. De ugyanúgy vannak köztük is nagyon jó és nagyon rossz emberek is. A legtöbbjük iszonyatosan sokra tartja a becsületét.

Aztán persze jöhetünk a statisztikákkal, hogy de hát mennyi cigány van a börtönben. Igen. Egy magyar nem fog börtönbe kerülni, ha véletlenül leejt egy zsebkendőt. Cigányt már küldtek emiatt sittre. (Nem is olyan rég történt, utána lehet olvasni.) Na meg egy cigánynak korlátozottabbak a lehetőségei. Hány olyan munkáltató van, ahol eleve kizáró ok, ha valaki cigány?... Enni meg nekik is valamiből kell, és amikor még az sem kap munkát, aki könyörög érte, persze, hogy lopni fog. Nem milliárdokat, mint a nagyon magyar politikusaink, meg nem is luxusverdákat, hanem tyúkot meg kenyeret. Nem azért, mert barnádd a bőre. Nem azért, mert ők Indiából származnak. Hanem azért, mert akinek nincs más lehetősége, az sem akar meghalni. Ha a családtagjaidnak sorra szűnne meg a munkahelye, és senkit sehová nem vennének fel (miközben mást meg igen), ha dönteni kell, hogy meghaljon-e a gyereked, vagy a becsületeden essen egy folt, te is az utóbbit döntenéd.

Na, ezért van sok cigány a börtönben. Ha a magyarokkal úgy bánnának, mint velük, minden harmadik magyar börtönviselt lenne.

Az pedig, hogy cigány, nem egy pejoratív jelző. Elég baj, ha te így látod. Ez egy hányatott sorsú, sok rosszat megélt népcsoport, akinek a tagjai igen is, hogy büszkék lehetnek arra, hogy ők cigányok.

Akik pedig lopnak, csalnak, izsnak, azokat nem cigánynak kéne nevezni, hanem tolvajnak, csalónak, alkoholistának.

2016. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező, akkor te még nem láttál igazi vad cigányt mert az biztos egy puhány alak lehet...
2016. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

https://www.youtube.com/watch?v=71Nt-9VvySw


génállományuk a béna feneke alatt.

2016. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 elwera ***** válasza:

Nekem is volt általánosban legjobb barátnőm cigány lány. 4-en voltak testvérek, hozzájuk jártam át játszani. Az összes játékom mindig náluk volt, kölcsönkérték mivel ők nem kaptak olyat, de visszakaptam mindent amikor kértem. Nem igazán érdekelt, hogy ők cigányok, vagy sem, soha nem beszéltünk erről és akkor még nem voltak előítéleteim.


Később volt olyan, 18 éves korom környékén, amikor megtámadott az utcán egy cigány pali, rángatott hogy menjek vele, aztán gyomron vágott. Be kellett futnom egy éjjelnappaliba, aztán ott a boltos kihívta a polgárőröket és ők kísértek haza, mivel nem mertem kilépni az utcára, féltem hogy még a környéken van a pasas.


Volt olyan is, hogy egy ismerős cigánygyerek, akivel haverkodtam, ellopott tőlem valamit, mert nagymamám beengedte úgy, hogy nem voltam otthon, de nagyim jó személyleírást adott. Én tudtam hol lakik a gyerek, egy izmosabb haverommal átmentünk hozzá és visszahoztuk azt ami az enyém. Volt még pár kellemetlen sztorim, a saját hibámból is, mert naív voltam és barátkoztam olyanokkal is akikkel nem kellett volna, de nem csak cigányok, hanem voltak ugyanúgy fehérek is, ugyanabból a bandából. És nem feltétlenül ők tehettek róla, hogy milyenek lettek. Hanem inkább a szüleik, a családjuk.


Ebben a videóban mondják, és szerintem ez igaz, hogy "Az egyén sorsát nem csak az egyén saját döntései, akarata és lépései határozzák meg, hanem az a társadalmi környezet is, amiben ő létezik."

https://www.youtube.com/watch?v=FKokTSbLlOA&nohtml5=False


"Nincs olyan típusú bűnözés, amely a származáshoz kötődik, tehát azért mert valaki cigánynak születik, vagy németnek, vagy zsidónak, vagy olasznak, attól még nem lesz ő hajlamosabb a bűnözésre, mint a másik csoporthoz tartozó ember."


Csak hát a cigányok közt magasabb a bűnözés. És amikor már valaki ezt egyszer-kétszer meg is tapasztalta a saját bőrén, akkor már nehéz félretenni az ilyen típusú előítéletet velük szemben.Összeköti, hogy ehhez a kinézethez, ezt a viselkedést társítja.


Persze fel lehet ismerni, azt amikor valaki normálisan beszél és viselkedik, de annak akinek sok rossz tapasztalata volt, annak már nehéz elvonatkoztatni.

2016. ápr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!