Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Olyat lehet a barátomnak...

Olyat lehet a barátomnak nevezni, aki hagyja hogy egyedül legyek?

Figyelt kérdés

Üdv, én 21 vagyok, ez a gyerek is. Általánosban végig osztálytársak voltunk. A lényeg, neki most sok barátja van, jár bulizni mindig, nekem nagyon kevés kapcsolatom van, tudja is ezt, és azt is tudja, hogy nagyon szívesen eljárkálnék vele bárhová. Eddig még nem hívott sehová, ahová más haverja is ment, így ment ez általános suli után. Utólag már bánom hogy foglalkoztam ilyen emberrel, mostani eszemmel tuti nem mentem volna bele ilyen kapcsolatba. Számomra felfoghatatlan, hogy egy gyerekkori barát hogy képes magára hagyni a másikat. Most már valamivel normálisabb a helyzet, de még nagyrészt mindig én keresem őt, már vagy 8 hónapja hanyagolom valamennyire, érzi szerintem, hogy most már nem tehet meg annyi mindent. Többször volt már, hogy napokig nem írtam neki, ilyenkor ő írt néha, meg igazából meg már fél éve leszeretném tiltani facebookról, csak úgy megszakítani vele mindent egyik pillanatról a másikra, de nem vesz rá a lélek, majd 50 ezer üzenetet váltottunk eddig facebookon. Egyre inkább megalázónak érzem ezt a kapcsolatot, a faluban az emberek, meg ennek a havernak az ismerősei nyilván azt gondolják, hogy egy papucs vagyok, tartás nélküli, akivel bármit meg lehet csinálni. Úgy kezel engem, mintha a rabszolgája lennék. Például amikor ő volt a haverjaival, akkor meg sem állt lekezelni velem, viszont amikor együtt sétáltunk a faluban, és szembejöttek a haverjai, ő rögtön leállt velük beszélgetni. Múlt héten azt mondta, hogy mindig is elutasító típus voltam, és ez most éli a virágkorát.

Szerintem meg nem az alapján kéne megítélnie, ahogy hozzá viszonyulok. Nem tartom magamat hálátlannak, meg sokat akarónak, viszont vannak alap elvárásaim, amiket én is megtennék egy haverért.


2016. máj. 3. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet valakit kisajátítani. Már a kérdésedből is látszik, hogy te elvárnád, hogy mindig veled foglalkozzon, körülötted forogjon minden. Te is szólhattál volna neki, hogy helló elmennék veletek legközelebb, ha mentek valahova. Bár ha vele is ilyen negatív voltál, akkor talán azért nem hívott. Ahogy írod, mindig keres, ha egy ideig te nem keresed. Te meg sértődésből le akarod tiltani?
2016. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Te is szólhattál volna neki, hogy helló elmennék veletek legközelebb, ha mentek valahova." Mondogattam neki hogy elmennék vele. Szólt a társaságnak hogy én is akarok menni, nem is szólt, hanem csak közölte velük, semmi kérés hogy had jöjjön már velem bulizni, mert ő is haverom, csak megjegyezte hogy mit mondtam, ők meg azt mondták nem kíváncsiak rám.

"Ahogy írod, mindig keres, ha egy ideig te nem keresed. " Igen, mostanában. De volt olyan is, hogy letiltott egy fél évre, előtte meg folyamatosan lekoptatott, és 2 évig nem is beszéltünk, mindezt az utóbbi 6 évben. Most akkor ki a negatív? Te írod rám, hogy negatív vagyok? A feltételezgetéseid helyett talán lehetett volna annyi eszed, hogy rákérdezel olyan dolgokra, amiket nem tudsz. Igen elvárom, hogy aki már 7 éves korában is nálunk dekkolt, az ne csak akkor keressen, amikor nincs más. Miért, talán ne várjak el semmit se? Áldozzam magamat be más kedvéért, mi vagyok én, szeretet szolgálat?

2016. máj. 3. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Te olyanra vágysz, amire ez a bizonyos fiú nem és nem is tudja ezt megadni. Ezer jelét adta már annak, hogy ő nem tekint rád úgy ahogy te rá. Nem vagy olyan fontos neki, van sok más barátja is, és mindig is csak egy leszel a sok közül.

Te ezzel ellentétben fontosnak találod őt, és mindent beleteszel ebbe a kapcsolatba. Sajnos mind hiába, és ennek te is tudatában vagy.

Úgy gondolom egyetlen lehetőséged van, megszakítani vele a kapcsolatot. Még megpróbálhatod azt is hogy átbeszélitek a dolgokat, de ne csodálkozz ha nem lesz sok változás.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lényegében bármit csináltam eddig, mindig lesz@rt, a továbbiakban ez miért változna? Ti raknátok pénzt olyan bankba, ami csak elnyeli?
2016. máj. 3. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő kéri, hogy tegyél meg mindent érte? Ha nem, akkor ne őt okold... Szállj kicsit magadba, nem te vagy a világ közepe.
2016. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Szállj kicsit magadba, nem te vagy a világ közepe." Ezalatt mégis mit értesz? Elmagyaráznád? Ez a haveromra mondjuk nem vonatkozik?

Már nem azért, de én mindig viszonozok mindent, ha valamiről meg tudom, hogy nem tudom viszonozni, akkor azt nem fogadom el.

2016. máj. 5. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!