Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetünk még ezek után barátok?

Lehetünk még ezek után barátok?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akit régebben sokszor piszkálta, de nem azért, mert bántani akartam, hanem azért, mert féltem, hogy elveszítem.Voltak már előtte is barátaim, de ők mind elhagyták, pedig nekik nem is ártottak semmit.Ezért félek attól, hogy ez megint megtörténik, de most az bánt a legjobban, hogy most az én hibámból.Ő tudja, hogy nem akartam bántani, és, hogy barátok maradunk, de attól féltem, hogy elveszítem, azok után, hogy piszkáltam.És miután ezt sikerült tisztáznunk megint felidegesítette(megint megkérdeztem, hogy barátok vagyunk-e még, és felidegesítettem) pedig ezzel is csak jót akartam.Nem bírnám ki ha elveszítenék.Olyan mintha a testvérem lenne.Bármit megtennék, hogy barátok maradjunk.Tudok még tenni valamit, hogy ez így maradjon?

#barát #legjobb barát #Elrontott kapcsolatok
2016. máj. 5. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb az lenne ,ha nem baszogatnád azzal ,hogy barátok vagytok-e.Ezt nem mondani kell hanem érezni.Ezen kívül nem kéne állandóan a múltbéli sérelmekre emlékeztetni hanem tovább kéne lépned ezzel segítve hogy ő is tovább tudjon lépni.
2016. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. :)
2016. máj. 5. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 Nagyon szívesen!
2016. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egészséges (heteroszexuális) férfiemberek számára visszatetsző a barátságról történő lelkizés.
2016. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ha ő egy lány?
2016. máj. 5. 15:44
 6/11 anonim válasza:

Az a baj, hogy tényleg igaz az, hogyha egyszer valami történik a barátsággal utána a "csomó" megmarad és ott lesz vmi köztetek. Erőltetni meg felesleges. Velem is volt ilyen, hogy baszogattam a legjobb barátnőmet még kb. 3 éve, elege is lett belőle (igazából nekem fel se tűnt hogy mit csináltam) és aztán nem beszéltünk több hónapig. Utána meg mikor megbocsátott és kibékültünk már semmi sem volt a régi. Távolságtartó lett velem, úgyhogy a végén feladtam én is, mert már nem volt barátság. Néha még szoktunk beszélni pl. megkérdeztem most, hogy mentek neki az érettségijei,de ettől függetlenül nem tudnánk már miről beszélni.

Én azt tanácsolom, hogy pihentesd ezt a dolgot egy kicsit, ne keresd. Nyugodjatok meg mindketten, aztán majd meglátod, hogy alakul. És tényleg ne hozd fel ezt a kérdést, hogy ugye barátok vagyunk-e még mert az olyan mintha valami dedós kérdezné.

Tudom, hogyha mégis elveszted az mennyire fájna (én fél évig szenvedtem miután összevesztünk a legjobb barátnőmmel), de utána meg most már nem hiányzik annyira. De neked viszont szurkolok, hogy másként legyen ,mint ahogy az én helyzetem volt! Kitartás :)

2016. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta, hogy örökké barátok leszünk, bárhogy alakuljon az éltünk.Azt is mondta, hogy nem haragszik, mert tudja, hogy nem akartam bántani.Megpróbálom azt csinálni, amit mondtál hátha újra olyan lehet minden, mint régen volt.Köszönöm a választ! :)
2016. máj. 5. 16:20
 8/11 anonim válasza:
De ez az "örökké barátok leszünk" sajnos hasonlít az örökké szeretni foglakhoz. Előző barátom azt mondta nekem, hogy tökéletes vagyok neki, meg jajj de szeret, aztán meg erre rá kb. 1-2 hónapra már szakítani akart, mert eltávolodtunk és lusta volt energiát fektetni az egészbe. De azért persze jó, ha mondják, és elhiszed, csak néha más is közbeszólhat. Egyébként hogy alakulnak a dolgok vele mostanság? :)
2016. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a kettő azért más, mert a szerelem tényleg nem tarthat örökké, az elmúlik, de a szeretet nem múlik el.Én úgy godolom, hogy amennyire szeretjük a szüleinket vagy testvérünket annyira szeretjük a barátainkat is, hogyha az tényleg igaz barát.Lehet az, hogy az egyik fél már nem akarja annyira, hogy barátok legyenek vagy egyikük sem, de annak oka van.Szerintem az a legtermészetesebb dolog, ha egyik szerelem véget ér, mert akármilyen nagy is legyen az nem tarthat örökké.
2016. máj. 28. 15:04
 10/11 A kérdező kommentje:
a szeretet és a szerelem nem egyenlő
2016. máj. 28. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!