Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy mindenkinek...

Miért van az, hogy mindenkinek csak ideig-óráig vagyok jó, elég érdekes, utána meg egyszerűen csak otthagynak magamnak? 15L

Figyelt kérdés

Eddig akárhányszor megismerkedtem valakivel, maximum pár évig volt a "barátom", utána meg szóltak nekem, hogy "kösz, nem kellesz már". (De konkrétan voltak akik ezt így ki is mondták, meg volt olyan is, amikor csak írtak facebookon egy "XY gördülhetsz, mert meguntunk."-ot.)

Amikor azt hittem, hogy végre igazi barátokra leltem, nem sokkal később már el is hidegültek tőlem.. Pedig én igyekszem, keresem őket, érdeklődöm irántuk stb. (Persze azért figyelek arra, hogy ne másszak senki nyakára.) Rengeteg embert azért vesztettem el, mert nem mentem velük inni, füvezni. Ebből meg már ugye azt következik, hogy nem is vagyok érdekes, jófej.

Pedig azért szerintem még az sem mondható el rólam, hogy egy karót nyelt valaki lennék, mert igenis sok őrültségben benne vagyok. (Sőt, hogy őszinte legyek, én is volt, hogy elszívtam néhány szál cigit, ittam egy kicsit, de ügyeltem a mértékre... Tudom, nem vagyok különb a többiektől, de akkor épp jólesett, ha szabad ilyet mondanom, bár egyáltalán nem vagyok rá büszke, de nem is szeretném ezeket folytatni a továbbiakban.) Szóval a lényeg, hogy lehet velem szórakozni.. (Most ez így nagyképűen hangzik, de én azt érzem, hogy amikor velem vannak az emberek, általában jól érzik magukat.) Utána meg mégis otthagynak, nem vagyok elég jó. Pedig komoly beszélgetésekre is vevő vagyok, igyekszem mindenkire odafigyelni, segíteni a másikon, és nem szoktam kinevetni senkit, ha valami "furcsa" dolga van.

Tény, hogy néha fárasztó, túl érzékeny, és nyálas vagyok, de senki sem tökéletes. Én tényleg nagyon szeretném, ha szeretnének, és próbálok tenni is érte, de valahogy nem sikerül. (És még csak azt sem mondám, hogy minden lépésemen látszik, hogy mennyire betegesen szeretetéhes vagyok.. Mert ebben is, mint oly sok mindenben igyekszek mértéktartó maradni.)

Szerintetek mi a baj? Mit tegyek, hogy nekem is legyenek igazi barátaim? Vagy a korosztályomban valójában senkinek nincsenek, mindenki csak megjátssza az egészet, de ezzel meg is elégednek? (Mert ahogy elnéztem, másoknak sincsenek túl mély kapcsolataik a környezetemben.) Vagy én vagyok a hülye, hogy én gyökeresen ragaszkodom az őszinte, tiszta hosszú távú barátságokhoz?

(Remélem nem voltam túl "nagyképűsködő", mert néha hajalmos vagyok rá..:D)



2016. máj. 5. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkivel megesik ez!
2016. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :D
2016. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Hát, az szomorú, ha mindenkivel megesik ez:D

#2 Ezek szerint egy cipőben járunk. :D

2016. máj. 5. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem mész a barátokkal inni meg füvezni, akkor tényleg rossz arc vagy. :D


Viccet félretéve. 15 éves vagy, az igazi barátságok az én esetemben pl. pont 16-20 éves korom között alakultak ki. Úgyhogy nó stressz.

2016. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hú, hát kicsit láttam magam az írásodban. :D én amikor 14-15 voltam úgy 3-4 ember volt, akivel nagyon jóban voltam, de ők egyben az osztálytársaim is voltak. Volt egy barátnőm, aki laza volt és bírta a személyiségem, ő az egyedüli volt, de őt már a barátja szórakoztatja, nem pedig én. :( Pedig rengeteget nevettünk, meg minden, jó volt azt érezni, hogy van valaki, aki mellett magam lehetek. Próbálok új barátságokat kötni, de nagyon nehéz, mert hiányzik a szimpátia vagy messze laknak... én is szívesen elbeszélgetek mindenről. Sokáig rossz volt, mert tudom, hogy azok az együtt alvós nyári hetek hiányoznak meg sok-sok hülyeség. :D A probléma az is, hogy már 23 vagyok, ezért nehezen találok olyan embert, akivel nem érzem feszengve magam és elővehetem a vicces, bolond oldalamat lehetőleg mindig. :D Próbálok nyitott lenni. Jön a nyár és jó lenne valakivel könyvtárba járni, strandra menni, nyelvet tanulni vagy bármi, de nincs egy darab lánybarátom sem. Volt barátom egy évig, ő a szerelmem is volt egyben, aztán jött még egy fiú, de ott már nem éreztem szerelmet, így ő csak a barátom volt, nagyon sokat írtunk egymásnak, de aztán nem akartam, hogy tovább szenvedjen meg minden, így "elengedtem". Tulajdonképpen mondták, hogy lehet, hogy hiányzik egy fiú nekem, de szerintem csak barátok hiányoznak, illetve a régi szép idők, amikor én is 14/15 voltam és jártunk koncertekre a haverokkal. :D Én eléggé lojális vagyok barátság terén is, nemcsak egy párkapcsolatban. Szóval általában, ha megismerek valakit, akiről látom, hogy szintén foglalkozik velem, tehát nem egyoldalú, akkor semmi probléma, de az nem jó, ha valaki után folyton menni kell, és csak te adsz hozzá valamit a barátsághoz.
2016. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hittem ilyen csak a filmekben van... :D
2017. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!