Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Durva lenne ezt írnom/mondanom?

Durva lenne ezt írnom/mondanom?

Figyelt kérdés

Van egyetlen egy barátnőm, és mivel ő az egyetlen, így csak vele tudnám megosztani, ha valami nincs rendben. Depressziós vagyok és nagyon sokat szorongok, de amikor ezekről beszélek mindig eltereli a témát. Most épp egy ilyen depressziós válságban vagyok és kérdeztem tőle Facebookon, hogy mit csináljak ilyenkor. Mondta, hogy csináljam meg az informatika házit (viccből mondta, mert ő épp azzal szenved, mellékesen nekem már kész volt). Írtam, hogy azon csak felidegesíteném magam. Erre a semmiből, csak úgy azt írta, hogy milyen furcsa, hogy nem tud megnyitni új lapon valamit az egérgörgő kattintásával.

Durva lett volna, ha a következő mondatot írtam volna vissza? "Már egy percig azt hittem érdekellek..."



2016. máj. 8. 20:53
 1/7 A kérdező kommentje:
17/Lány
2016. máj. 8. 20:55
 2/7 anonim válasza:
Nyugodtan írd meg neki.. az ilyen nem is barátság. Épp arra vannak a barátok/barátnők ,hogy segítsenek a másikon és ha valami bántsa az egyiket megtudják beszélni. Mond meg neki őszintén,hogy gondjadid vannak és jó lenne ,ha legalább meghallgatna téged ,ha pedig nem hallgat meg akkor ez nem barátság és nyugodtan megmondhatod ezt neki is.. és egy tanács ha vele nem tudod ezeket megbeszélni kezdj el naplót írni :) nekem rengeteget segített vagy próbálj leülni beszélgetni valamelyik rokonoddal akiben megbízol :)
2016. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyos választ. c: Az a bajom a naplóírással, hogy mindig elfelejtem. Írtam a mostanit is 3 hétig, aztán úgy elfelejtődött. Az tény, hogy segít, mert akkor tényleg kicsit jobban voltam, szóval megpróbálok visszaállni rá.
2016. máj. 8. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz több dologtól függ...

Lehet ebből sértődés, vagy több figyelmet kapsz tőle...


én is feltennék egy kérdést...mi a depressziód oka?


23F

2016. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha gondolod íj privátot! Egyébként szerintem beszéld meg a szüleiddel,nekik meg kéne érteniük...és akár azt is átbeszélheted velük,hogy volt egy barátnőd aki alig foglalkozik veled...szerintem meg fognak érteni és a dolgokat is át tudjátok majd beszélni. Nekem ha depis voltam pl segítettek a vicces videók,elkezdtem keményen sportolni és ezzel kicsit eltereltem a gondolataimat...
2016. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A barátnőd sajnos nem veszi komolyan a problémádat. Talán nem elég érett, talán burokban nőtt fel és kényelmetlen neki a gondolat, hogy nem csupa rózsaszín a világ, az is lehet, hogy nem egy jó, törődő barátnő. Próbáld elmondani neki (ne facebookon, személyesen), hogy komolyan rosszul érzed magadat és szükséged lenne a támogatására, a megértésére, és ha úgy érzi, hogy nem tud értelmesen válaszolni, akkor ne tereljen, hanem küldjön egy cicás képet vagy bármit, ami jó érzéssel tölt el és jelzi, hogy törődik a problémáddal. Ha tényleg igaz barátod, akkor meg lehet vele beszélni ezt.


(Egyébként ha szeretnél, írhatsz nekem is privátban, igyekszek valami értelmeset és hasznosat válaszolni.)

2016. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marci 00 válasza:
nem én megmondtam vna neki :D
2016. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!