Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megpróbálnád helyre hozni a...

Megpróbálnád helyre hozni a barátságot, ha nárcisztikus a másik fél?

Figyelt kérdés

Sikerült előrébb jutni ezügyben?


Azért kérdezem, mert sajnos nekem a legjobb barátomnak hitt egyénről bizonyosodott be külső emberek, de pszichológusok és egyéb szakértők szerint, hogy sajnos ez áll rá totálisan:

[link]


Annyira a bizalmamba férkőzött, annyira jó fej volt hogy nagyon hamar megszerettem. Én 44 éves vagyok, ő 28, mindketten fiúk. Én egy szakítás (ami felér egy válással, mert a barátnőmmel-élettársammal 15 év után mentünk szét 3 éve) után voltam pár hónappal, amikor egyik nagyon fiatal kollégám elkezdett a privát szférájába hívogatni. Vásárlás, bulizás, edzőterem stb. Olyan lett a kapcsolatunk, mintha két testvér lennénk. Olyan szorosan összebarátkoztunk, hogy napi többtíz üzenet, heti 4-5 tali, mindig együtt buliztunk, edzettünk, még nyaralni is ketten mentünk, mivel neki sem volt csaj és nekem sem, így pont ideális volt. Viszont megfigyeltem rajta, hogy semennyire nem bírja elviselni azt, ha valami kritika vagy észrevétel éri. Mindig úgy manipulálta a dolgokat, hogy ugyan néha olyan sültbunkó volt, hogy mindenki azon csodálkozott, hogy miért nem bsaztam pofán, de úgy hozta ki mindig, hogy én vagyok az, aki felfúj mindent, aki túlérzékeny stb, a legordasabb bunkósága esetén is még majdnem hgy én kértem elnézést. Már-már az önértékelésem kezdett tönkremenni, amikor rideg, kegyvesztett eltávolodást alkalmazott velem szemben. Ekkor kisebb-nagyobb szünetek szoktak bekövetkezni, majd valamelyikünk megtöri a jeget és újra dúl a nagy spann cimbizés. De mindig neki kell, hogy igaza legyen, mindig kioktat, eszet oszt, fölényeskedik. Amikor olyanja van. Amikor minden oké, akkor meg többnek érzem a barátságunk értékét egy párkapcsolaténál, annyira közel érzem magamhoz. Legutóbb akkor kegyvesztettezett velem, amikor barátnőm lett, holott a barátságunkat ápoltam ugyanúgy és ki is fejeztem, hogy ő továbbra is fontos. Illetve egy bulin berúgtam és elég szókimondóan leoltottam a srácot. Őszintén az arcába toltam azokat, amiket sérelmeztem, de az ő érzelmi analfabétizmusa miatt, ismervén a konfliktuskezelési szintjét, inkább nem mondtam. Azon az éjjelen viszont igen. Utána ugyan már megint én elnézést kértem, mondta is, hogy no para, de akkor elkezdődött a fagyos kegyvesztettség. Majd egy hónappal később keresett, néha rámírt, elhívott egy társasági buliba, stb. El is fogadta, válaszolok is ha ír, de én már nem kezdeményezek vele semmit. És közben szinte a szerelmi bánathoz fogható hiányérzettel küzdök kb fél éve, de egyszerűen nem akarok - az eszem alapján - megint belemenni a játszmáiba.

Mi itt tartunk, hogy inkább az elengedés, mint a győzködés. De közben meg annyira hiányzik, annyira lelki társnak éreztem, bár sokak szerint ez csak manipuláció volt a részéről.


Mit tennének: elengedés, ha beledöglök is? (mint most én)

Megpróbálni újraéleszteni, mintha mi sem történt volna? (nem vagyunk haragban, ha írnék rá, tuti válaszolna)

Megkísérelni megbeszélni a dolgokat?



2016. máj. 31. 10:50
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Shaida Arabi:Toxikus kapcsolatok.Egy nagyon jo konyv! Sokat ir a narcisztikusokrol is peldakat a viselkedesukre,szabadulasi modokat.
2023. okt. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Üdv mindenki. Valaki kérdezte, hogy mennyi idő volt kigyógyulni. Egyfelől még tart, még folyamatban van. Legalábbis abból gondolom hogy néha feljön most is. De úgy hogy a napjaimat ne ez hálózza be, kellett hozzá egy jó másfél év sajnos.
2023. okt. 30. 08:00
 43/47 anonim ***** válasza:
Irtam itt a narcisztikus baratnorol,akivel a kapcsolat ket honapja megszakadt.Vagyis o szakitotta meg.Most van uj fejlemeny...kezdtem jol osszeszedni magam,terapiara is jarok,dolgozom az onertekelesemen,onbecsulesemen.Persze meg faj a dolog.A napokban nyugalomba ereztem magam es jott tole egy uzenet.Ami furcsa az ejszaka kozepen.Ami kb.ugy hangzott remeli hogy jol vagyok.Azert ir mert nala maradtak kolcson adott dolgaim es szeretne visszajutattni es elhozna a heten a munkahelyemre.Errol valtottunk par uzenetet.Nem tudom szimplan csak a targyak visszaadasarol van- e szo vagy szeretne kicsit szimatolni korulottem mivel megfog jelenni olyan terben ahol mozgolodok.Akinek van tapasztalata ez hooverezes? Mit tegyek illetve mire figyeljek vele kapcsolatban?
2023. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Erősen hoovergyanús. Én valahogy úgy szervezném a dolgot, hogyha valóban vissza akar adni cuccokat, akkor azt tegye meg kutyafuttában, lehetőleg mások előtt és semmiképpen ne állj le vele beszélgetni!
2023. nov. 26. 20:14
 45/47 anonim ***** válasza:
44.ugyis lesz a munkahelyemre akarja behozni.Lehet remeket latok es o se akar kontaktalni csak ezt letudni.Bar...kerdezte milyen valtasban dolgozok,meg ir elotte.Siman otthagyhatta volna ellentetes valtasban is vagy kozos ismerosokon keresztul.Meg egyaltalan nem is lett volna fontos amit visszahoz.Azt se ertem miert pont most jott ez az eszebe.Meg majdnem ejfelkor irta.
2023. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
A tippem,akar tevedhetek is.Megakarja nezni mi van velem szamara ismeretes szandekbol.Nem lat tarsasagi oldalakon.Azota az instan nem vagyok online mivel ott szinte csak vele kommunikaltam.Mintha eltuntem volna.Viberen irt.Vagy ram irt megnezze nem blokkoltam- e.Ha nem narci lenne azt mondanam banja az egeszet,lelkiismeret furdalasa van es rendezni szeretne,csak elotte felmeri a terepet.A terep felmeres helytallo csak mas celbol.Amugy sose jott be hozzam munkaidoben pedig egy bolt van a munkahelyem meg iskola kozott ahol tanit.Szinte a szomszedsagban van.Es ameddig talalkozgattunk sose futottunkn ossze a munkahely kozeleben,meg azota sem.
2023. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Vegul nem kaptam meg vissza konyveket azon a napon amikor irta.Jott egy uzenet hogy bocsanat de megsem tudta elhozni maja elhozza egy masik nap es ir elotte.Ez tobb mint harom hete volt.Azota nem irt,nem hozta a konyveket.Nem ertem mire volt jo ez a beharangozas es hogy nem lett belole semmi.
dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!