Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Véletlenül megsértettem...

Véletlenül megsértettem valakit. Szerintetek javulhat a helyzet?

Figyelt kérdés
Először is, tényleg VÉLETLENÜL történt. A hobbim az írás és ne kérdezzétek hogyan, de az egyik dialógusomat véletlenül elküldtem az egyik barátomnak SMS-ben. Éppen eszembe jutott egy érdekes mondat, ami viszont elég sértő, ezért gyorsan feljegyeztem mobilon, majd elmentettem... de ekkor kiderült, hogy véletlenül a jegyzettömb helyett SMS-ben elküldtem az egyik barátomnak. Na most ez normál esetben csak egy vicces sztori, de ezzel a barátommal már hetek óta nagyon csúnyán veszekszünk valamin. Egy hete békültünk ki, és most úgy értelmezte, hogy ezzel az SMS-el megint kezdem az egészet. Nagyon csúnya dolgokat írt nekem és vágott a fejemhez, mielőtt még egyáltalán elmagyarázhattam volna, hogy véletlen volt. Azt mondta, hogy inkább ne is beszéljünk többé, tűnjek el, mert nem hiszi el, hogy ennyire gyenge vagyok és ennyire nem tudok elengedni valamit. (Utalva a problémára, ami volt köztünk.) Megírtam neki, hogy véletlen volt, de nem válaszol. Lehet, hogy ez most túl sok volt neki, amit egyébként megértek. De neki meg muszáj megértenie, hogy véletlen volt :( Tudom, hogy ez nem tűnik egy reális és komoly problémának, más esetben én is csak nevetnék rajta, de kettőnk között már tényleg annyira elmérgesedett a helyzet, hogy az hihetetlen. Szerintetek ha már ilyen szinten elfajultak a dolgok, azért van rá esély, hogy idővel újra hajlandó lesz szóba állni velem?
2016. máj. 31. 21:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom elfogadni, hogy amikor végre kibékültünk, akkor egy ilyen hülyeség miatt romoljon el minden.
2016. máj. 31. 21:56
 2/13 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is :) Ilyenkor várni kell és reménykedni, hogy nem ismerted félre azt a másik embert. Van, hogy a pillanatnyi indulatok erősebbek, de utólag az ember mindent tisztán lát. Nekem a mai napig hiányozni kezdenek néha olyan barátok, akikkel javíthatatlanul elromlottak a dolgok. Ha javíthatnék rajta, bármikor megtenném. Szerintem ha tényleg barátság volt köztetek, akkor idővel ő is így fogja gondolni. És nagyon boldog lesz majd, ha megbocsátasz neki. Csak adnod kell neki egy kis időt, az idő úgyis mindenre fényt derít. Ha szabad megkérdeznem, min vesztetek össze?
2016. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hosszú lenne elmesélni. Nem egyezett a véleményünk bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Ő máshogy látta a helyzetet és én is, ezen vesztünk össze. Hetekig nem jutottunk dűlőre, majd végül sikerült megoldást találni. Most talán azt hiszi, hogy én nem tudom elengedni a témát, hogy hazudtam neki. Hogy azért írtam neki ezt az SMS-t. Megírtam neki, hogy véletlen volt, biztosan látta, de nem válaszol. Nem is láttam őt azóta, nem egy városban lakunk, ha nem keresem őt, akkor nem fogunk találkozni.


Egyébként köszönöm a tanácsot, talán tényleg az lesz a legjobb, ha várok :/ Egy valódi barátnak nem kellene emiatt megutálnia.

2016. máj. 31. 22:07
 4/13 anonim válasza:
Ha valamit adtál annak a személynek, akkor idővel hiányolni fogja. Hiába szerez új barátokat, hiába talál magának szerelmet. Minden embertől mást kapunk, előbb utóbb pedig hiányozni fog neki az, amit tőled kapott. Feltéve, hogy tényleg barátok voltatok, nem pedig csak színészkedés volt az egész. Valamiért úgy érzem, hogy van a dologban egy harmadik fél, többnyire az borít fel mindent. A tinik hajlamosak azt hinni, hogy ha van egy pasid/csajod, akkor ő megad neked mindent. Tizenévesen ez biztosan nem igaz, egy barát akkoriban még sokkal többet tud adni. Ez pedig idővel neki is fel fog tűnni, ne félj. Tényleg adnod kéne neki egy kis levegőt, mert soha nem tudja meg, mit veszített, ha nem érzi úgy, hogy elvesztette.
2016. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nem tudom, hogy áll az angol tudásod, de találtam egy ide illő idézetet: ''People who are meant to be together will always find their way back.''
2016. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ó, itt több van. Van valami a háttérben, amiről nem tudsz, ilyenen biztos nem sértődik be csak úgy. Én is azt javaslom, hogy várj pár hónapot. Igen, jól hallottad! Ha heteken át veszekedtetek, de végül ki tudtatok békülni, az szerintem elég bizonyíték arra, hogy mindketten vágytok a másik társaságára. Lehet, hogy most történt vele valami, ami miatt az az SMS különösen rosszul érintette, még úgy is ha csak véletlen volt. Várj egy kicsit, amíg majd elkezdi hiányolni a barátságotokat. Mert mint azt feljebb mondtam, ha heteken át kitartott melletted még állandó veszekedések mellett is, akkor igenis vágyik a társaságodra. Ez pedig nem változik egy hét alatt.
2016. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :))


Nagyon remélem, hogy minden rendbe fog jönni. Régóta barátok vagyunk, nem akarom hogy pár gyengébb hét miatt tönkremenjen.

2016. máj. 31. 22:34
 8/13 anonim válasza:
Én leírom azt a lehetőséget, amit úgy látszik senki nem akar elképzelni, vagy csak kimondani. Az is lehet, hogy ennek az egésznek tényleg örökre vége. Ehhez nem is kell az, hogy az egyik fél megváltozzon, elég az, ha félreismertünk valakit, aki végig olyan volt. Sajnos hajlamosak vagyunk a legjobbat feltételezni arról, akit a barátunknak tartunk. Ebben az esetben viszont az a másik személy sokkal többet veszít, mint te. Gondolj csak bele, te mit veszítettél? Egy képmutató embert, akinek nem is voltál fontos. És ő mit veszített? Valakit, aki tényleg törődött vele és akinek fontos volt. Akárhogy is nézem, ő veszített többet. Meg sem érdemli a társaságodat. Persze ez csak akkor érvényesül, ha kiderül róla, hogy ő is csak egy színész volt.
2016. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, teljesen igazad van :) Remélem, hogy ő nem egy ilyen ember volt.
2016. jún. 1. 08:27
 10/13 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.


Ahogy az előttem levők írták, én is azt javaslom, hogy várj. Egyelőre ennyit tehetsz. Ha hetekig veszekedtetek, akkor nem csoda, hogy ez történt. Lehetséges, hogy az az SMS nagyon rosszul esett neki, most pedig azért nem szól hozzád, mert nem akarja újrakezdeni az egészet. Mert ha most reagálna neked, hogy ''Jaj bocsi, nem tudtam, hogy véletlen volt.'', akkor is ott marad az a sok ''csúnya dolog'', amit a fejedhez vágott. Szerintem semmi kedve ahhoz, hogy megint ilyen aszott legyen a hangulat kettőtök között, lehet hogy ez a pár hét tényleg sok volt neki, és egy kis nyugalmat akar. Én megadnám neki az időt, ha véletlen volt, akkor nincs okod bűntudatot érezni. Várj egy pár hetet, vagy hónapot, majd újra vedd fel vele a kapcsolatot. Addigra kicsit lenyugodnak a kedélyek, nem lesznek negatív emlékek a közelmúltban. Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2016. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!