Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan illeszkedjek be?

Hogyan illeszkedjek be?

Figyelt kérdés

Jövőre ballagok, és kicsit elgondolkodtam azon hogy hogyan kéne egy teljesen új iskolában beilleszkednem?

Nem biztos hogy olyan helyre megyek ahol lesznek ismerőseim, ezért jó lenne ha népszerűbb barátokra tennék szert, csak kicsit szégyenlős vagyok.



2016. jún. 1. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem batran vagj vele, es menj olyan helyre, ahova senki nem kovet! En is ezt tettem, es sokkal jobb, mintha barkivel is osszekerultem volna, mivel igy az ember teljesen tiszta lappal indulhat, senki sem fogja megszolni, hogy "megvaltozott" meg ilyen volt, olyan volt stb. Elsore persze ez ijesztonek tunhet, de nem kell felni :)

A lenyeg, hogy legy kedves, baratsagos es kozelits mindenki fele eleinte. Persze kesobb biztosan lesznek olyanok, akikkel nem leszel olyan nagyon joban, de eloszor probalj meg azok fele is nyitni, akik nem tunnek annyira szimpinek, mivel akkor meg annyira gyerekcipoben jar az egesz, hogy meg nagyon sok minden(ki) valtozhat, es lehet, hogy a "libabol" lesz a legjobb baratnod. Velem is igy volt :)

Es nagyon fontos meg, hogy fogadd az emberek kozeledeset, senkit se utasits el, adj mindenkinek egy eselyt, ha megsem jon ossze a dolog, akkor se legy bunko.

Ha kicsit visszahuzodobb vagy, akkor is probalj nyitni, viszont ne jatszd a nagymenot (plane ne a neten!!), mert a folyamatos szerepjatek nagyon faraszto es elobb-utobb le is buksz. Szoval csak esszel ugymond. De ez forditva is igaz, ha harsanyabb a termeszeted, ne probalj kis mimozanak tunni, mert aki pont a latszolagos viselkedesedet kedveli, annak csalodas leszel. Ne szegyelld magad, de mindig hagyj masokat is ervenyesulni.

Kulsoleg ne nezz ki ugy, mint egy ribi, ne legy agyonfestve, de az apoltsagra ugyelj, mert a piszkos, budos embereket mar kapasbol elkerulik, akarmilyen jofej is az illeto. Egyebkent nem kell a legdivatosabb, full markas cuccokban jarni, a lenyeg, hogy tudd viselni a stilusod :)

A tanarokkal vigyazz, ne szemtelenkedj, nem jo, ha elkonyvelnek lusta dognek vagy pimasznak, tiszteletlennek, mert akkor sokkal kevesebb joindulatra szamithatsz toluk. Nem kell mintadiaknak lenni, de ne tojj le mindent.

Remelem, tudtam segiteni :)

Udv

16/L, gimnazista

2016. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár nem tudom hogy honnan vetted hogy lány vagyok :) Szerintem megfogadom a tanácsaidat, csak le kéne győzzem szégyenlősségemet :)
2016. jún. 14. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, valahogy a stilusodbol ereztem, hogy lany vagy :p a szegyenlosseg meg nem halalos dolog, le lehet kuzdeni. Es ha akarod, akkor sikerulni is fog. En is nagyon kis visszahuzodo, csendes voltam altalanosban, mert nagyon sokat bantottak, gyuloltem az osztalyomat is, mivel csak rosszat kaptam toluk, hiaba probaltam kedves lenni. Aztan lass csodat, kozepiskolaban kaptam egy olyan kozosseget, amit a vilag minden kincseert sem adnek oda *.* egyszeruen sokkal batrabb lettem, ahogy elkerultem abbol a borzalmas osztalybol. Fel mertem oldodni, mosolyogtam, humorizaltam, es elmondhatom, hogy nem vagyok kiutalt szemely, senkivel nem tartok haragot, szeretjuk egymast. Szerintem te is furcsan erzed majd magad eloszor egy teljesen uj kozegben, de ezt kell kihasznalni, hogy akkor meg senkinek nem kell szineszkednie, batran adhatod onmagad, es ugy fognak elfogadni. Extrem esetekben, ha pl. egyszeruen elviselhetetlen vagy, akkor nyilvan nem, de nem hiszem, hogy ez nalad fennallna :) ha meg nem tudsz vegkepp kezdemenyezni, az se akkora tragedia, mivel mindig lesz par ember, aki mindenkihez odamegy. Csak persze fogadd a kozeledesuket :) nalunk meg a nagyon csendesek is siman beilleszkedtek.
2016. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem azért vagyok szégyenlős mert rossz volt a közösség, csak egyszerűen félek hogy leégek mások előtt, ezért ha nincsenek körülöttem barátok akikkel lefoglalom magam akkor valamiért meghúzom magam és csöndben nézelődök :P
2016. jún. 14. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat ez velem is igy van, pedig nem vagyok tul szegyellos, imadok szerepelni :p akik nem a barataim, azokkal egyszeruen par mondat utan kifullad a beszelgetes, nincs kozos temank. Ilyenkor en odebballok, es ha nincs dumapartner, elokapom a fulest. Nincs ebben semmi ciki, lattak, hogy igenis probalkoztam, nem feltem odamenni, de nem jott ossze. Az a gaz, ha egyaltalan nem is kozelitesz felejuk soha, akkor tenyleg nem tudnak hova tenni. Mas kerdes persze, hogy akkor sem kellene bantani az embert.
2016. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálam is nagy probléma a közös téma :/
2016. jún. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!