Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyek egy barátságban...

Hogyan legyek egy barátságban én a domináns?

Figyelt kérdés

Először is szeretnélek megkérni Titeket, hogy ne írjátok azt, hogy a baratságokban egyenlőnek kell lenniük a partnereknek. Akár hány barátságot látok, mindig megtudom állapítani, hogy ki a domináns és ki az alávetett( persze ez nem jelenti azt, hogy az a kapcsolat rossz).

Az összes baráti kapcsolatomban valahogy mindig én maradok alul. Régebben folyamatosan irányítgattak, most már ezt nem nagyon hagyom, viszont még mindig van bennem egy félelem, hogy egyedül maradok (pár éve pont emiatt depresszióba estem és pszichológushoz kellett járnom), ezért van hogy behódolok. Az irányítottságon kívül a másik bajom az, hogy folyamatosan azt érzem, hogy kimaradok valamiből. A többieknek (kb.6 fős társaság) van saját kis jelbeszéde, megosztanak sztorikat egymással, amiket utána nekünk nem magyaráznak el. Az ilyen dolgok miatt viszont kezd betelni a pohár. Ezek a lányok semmit nem tesznek le az asztalra, semmit nem tudnak felmutatni, folyamatosan a fiúkról csacsognak (de az "ilyen típusú lányoknál többre tartják magukat) és úgy rúgnak bele másokba, hogy észre se veszik. Hogyan emelkedjek ki közülük és váljak "izgalmassá" számukra?

Amit még hozzá szeretnék tenni, hogy volt olyan barátom, aki úgy próbált domináns lenni, hogy pl.: nem köszöntött fel a szülinapomon...stb. és én nem ilyen módszerekkel szeretném ezt elérni!


Előre is köszönöm!


17/L



2016. júl. 2. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyél határozott és egy kicsit "pofátlan".
2016. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a lányok semmit nem tesznek le az asztalra, semmit nem tudnak felmutatni, folyamatosan a fiúkról csacsognak (de az "ilyen típusú lányoknál többre tartják magukat) és úgy rúgnak bele másokba, hogy észre se veszik. Hogyan emelkedjek ki közülük és váljak "izgalmassá" számukra? "


Nem igazán értem, hogyha alapvetően rossz véleménnyel vagy róluk, akkor miért akarsz közéjük tartozni? Én otthagynám őket a helyedben :D Szerintem érzik, hogy nem vagy olyan, mint ők, ezért mindig alsóbbrendűnek fognak tekinteni. Ezért is hagynak ki a titkos kis dolgaikból.

2016. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbb tisztába kell lenni a barátság fogalmával, de ti már sosem tudjátok meg, hogy valójában mi is az.

Amúgy azzal emelkedhetsz ki, hogy nem süllyedsz le a szintjükre, nem leszel ugyanolyan közönséges, átlagos liba, és komolyabb dolgokkal foglalkozz, ne ilyen gyerekes butaságokkal.

2016. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából ez tényleg nem olyan barátság, ami túléli a sulit. De hogyha nem tanulom meg, hogy hogyan legyek én a középpontban néha, akkor sosem fogom!

És hogy mégis miért maradok benne? Elsősorban mert nem lenne más. Nehezen nyitok az emberek felé és eleve nehezen találok olyasvalakit, akinek hasonlít az érdeklődési köre az enyémhez. Ezek a lányok viszont elfogadtak engem és hogyha külön-külön vagyunk, akkor párukkal jól is érzem magam. De nem bírom elviselni azt, hogy soha nem hívnak el sehova, hogy én nekem meg kell hallgatnom a hisztijüket, de az enyém senkit sem érdekel, hogy folyamatosan beskatulyázottnak érzem magam (mindig is osztályelső voltam, nagyon érdekelnek a különböző tantárgyak és emiatt kicsit strébernek tekintenek)!

2016. júl. 3. 00:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátságban nincs dominancia, egyenlő felek vagytok, különben nincs barátság. Ne akarj a másik fölébe kerekedni , hanem tiszteld és fogadd el őt, és kész, és ennyi:) Én asszem, kéne neked valami csoport, aminek a tagjaival van benned valami közös. Ott megértenétek egymást ,és megszűnne az alárendeltség.
2016. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz a középpontba lenni? Nem biztos, hogy attól több leszel. Én például nem vagyok egy középpont, de mindenki szeret és tisztel. Legyél kedves, megértő, legyél becsületes, segítőkész, megbízható, ne legyél pletykás, ne legyél rosszindulatú, ne árts senkinek, ne legyenek ellenségeid, ne legyenek haragosaid, mindenkihez legyen egy kedves szavad, mosolyogj mindig, és máris százszor több leszel mindenkinél. Válts szemléletet, tarts más erényeket fontosnak, ne szállj be a közönséges emberek versenyébe.

Teréz anya egész életében alázatosan szolgált másokat, mégis a legnagyobbak közt volt.

2016. júl. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál nem elfogadtak, hanem megtűrnek. Lelki szemetesnek jó vagy, de amúgy nem érdekled őket. Ilyen emberekre kár fecsérelni az idődet. Tudom, hogy nehéz új barátokat találni, de lehet segítene, ha találnál egy hobbit, egy sportot, akármit, ahol hozzád hasonló emberekkel találkozhatsz. Ha nagyon ragaszkodsz ezekhez a lányokhoz, akkor viszont én a helyedben megmondanám nekik, ha hisztiznek, stb. hogy ehhez most nincs kedved, ők sem hallgattak végig. Szervezz programot valamelyikükkel külön, te is szelektálj közülük. Kicsit szemétség ez, de ilyenekkel szerintem más nem jön be.
2016. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amíg érdekel, hogy mit gondolnak rólad, addig a kegyeikbe akarsz férkőzni, tehát te vagy a pincsikutya. Szerinted ők üres óráikban rágódnak azon, hogy te miért nem beszélsz velük többet például?

A leírásod alapján szerintem csak az "az van amit mondok, ha nem tetszik mehetsz" hozzáállás működik, esetleg még az, hogy nagyon megszeretteted magadat egy emberrel, aztán kezdesz el pszichóskodni vele.

2016. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!