Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez igaz, hogy 20 éves kor...

Ez igaz, hogy 20 éves kor után, ha nem sikerült éveken átívelő barátságokat korábban kialakítani, akkor már lőttek az egésznek?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, 20 éves vagyok. És ezt érzem. Mit tegyek?

2016. júl. 3. 20:25
1 2
 1/13 Inessential ***** válasza:
95%
Nem igaz.
2016. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kössz :D
2016. júl. 3. 20:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
rosszul érzed
2016. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Minden korban lehet értékes kapcsolatokat kialakítani más emberekkel. Próbálj az érdeklődési körödben keresgélni, járj el rendezvényekre, iratkozz be egy könyvklubba, lépj be egy érdekes facebook csoportba, bármi jó, ami összehoz olyan emberekkel, akikkel máris van közös témád. Úgy sokkal könnyebb barátkozni, aztán egy idő után már "rutinosan" megy majd az ismerkedés.
2016. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszul érzed. Felnőttként az ember megfontoltabban választ barátot is, így sokkal nagyobb az esélye, hogy valódi, tartós barátságot kössön.
2016. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez egy nagyon agyhalott általánosítás.

2016. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, maximum kevesebb olyan helyzet adódik a mindennapokban, ami alkalmas erre. Az embereke egyre többet dolgoznak, stb. De ha keresed az erre megfelelő helyzeteket, és te nyitott vagy, akkor összejöhet. Egyetem jó terep erre.
2016. júl. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Idén kezdted az egyetemet? Én igen és az első félévben én is ettől féltem,mert a legtöbb csoporttársam (Facebook szempontjából) még mindig látványosan ápolja a kapcsolatait a gimis barátokkal.

Próbálj minél több dologban részt venni az egyetemi korszakodban és ne rohanj órák után rögtön haza,mert így esélyt sem adsz arra,hogy egy közös program jobban összehozzon téged a többiekkel.

A másik,hogy minél idősebb lesz az ember a barátságok is más formát öntenek majd.Amíg tinikorban a rengeteg a bulizás,fotókhoz való pózolás a barátság fokmérője,addig felnőttként egy csésze kávé melletti jó beszélgetés jelentheti ugyanazt. A barátság mértékét érezheted azon,hogy milyen és mennyi bizalmas dolgokat mesél el magáról a másik,nem feltétlenül azon mutatkozik meg,hogy hány közös kép kerül fel rólatok a face-re...

Bocsi,ha kissé túl szájbarágósnak tűnik amit írtam,de nekem is ilyen dilemmáim voltak nemrég és esetleg segíthetnek az én következtetéseim ezzel a dologgal kapcsolatban. :)

2016. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is rosszul érzed.


Arról nem is beszélve, hogy sokszor látom magam körül, hogy akiknek még gyerekkorukból van egy 5-10 éves barátságuk, sokszor már inkább a sok közös élmény és a múlt tartja fenn a barátságot, vagy az, hogy "nincs más közeli barátom", mert az évek elteltével megváltoztak az emberek, és még ha nem is tetszik annyira a másik negatív irányba való fejlődése az embernek, "megtanulja kezelni" meg elfogadja inkább.


Pl volt egy barátnőm (akivel nemrégiben ért véget a barátságunk egy hülyeség miatt, amit ő nem volt hajlandó megbeszélni), aki elég önző, nárcisztikus, egocentrikus lány, és a párom nagyon nem kedvelte, nem értette hogy miért barátkozok egy ilyen emberrel, eléggé elítélte ezen tulajdonságai miatt a lányt.

Ennek ellenére van egy ugyanilyen barátja, akire ugyanezek jellemzőek, ő maga is ugyanezekkel a jelzőkkel illeti a srácot, őt mégis elviseli, mert több éve már barátok és rengeteg mindenen keresztülmentek már, annyit mondott, tudja hogy hogy kell "kezelni" a srácot.


Szóval ezek a hosszú éves barátságok sem feltétlen az igazi barátságra épülnek, hanem a közös múltra esetlegesen, vagy mert nincsen más.


De nyilván vannak olyan több éves barátságok is, amik tényleg nagyon szép példái az igaz barátságnak és szeretetnek. :)


Én csak azért írtam le a kis sztorimat, hogy tudd, nem minden hosszú barátság "igazi".

2016. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is hallottam régebben erről a megállapításról.

Nem lehetetlen, de nehezebb szoros és éveken át tartó barátságot kialakítani- bár ha jobban belegondolsz, eddig sem termett barát minden bokorban.

Szóval tapasztalatból mondom, hogy lehet.


Én pl 20 évesen az egyetemen ismertem meg egyik azóta is legjobb barátnőmet- Ennek már 5 éve, 2000 km-re lakunk egymástól már 3 éve, mégis gyakran beszélünk és ha hazalátogat találkozunk kb 1 évben kétszer. Semmi sem változott, ugyanúgy vagyunk, mint régen.


Plusz azóta a munkahelyemről is szereztem egy legjobb barátnőt, és 1 fiúbarátot. Nemrég váltottam másik munkahelyre, de még így is kapcsolatban vagyok velük és találkozunk is olykor.

25N

2016. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!