Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság már kihalt az emberek...

Manapság már kihalt az emberekből az igazi barátokra való igény?

Figyelt kérdés

Olvasom az itteni kérdéseket és csak azt látom, hogy mindenki ellentétes neművel akar barátkozni és ha azonos nemű vagy elnéznek feletted. Hát gondolom biztos megvan az oka miért...

Csak fura, hogy ennyire elmosódott ez a szó, mint barátság.

Van még itt olyan igaz ember, aki keres egyáltalán még igaz barátságot? 21F


2016. júl. 11. 20:23
1 2 3
 11/25 bandi6891 ***** válasza:
itt vagyok 29 évesen és nem merek férfiakra írni mert számtalanszor meleg bélyeget kaptam,nem tudok interneten olyat ahol barátságot keresnek.Vannak ritka értékeim de mások nem tudják meg rólam,felületesen látnak és ez alapján elítélnek,sajnos a magány és fásultság látszódik rajtam,taszít másokat.Talán ez egy olyan helyzet amiből nincs ki út.Nehéz ez az egész helyzet,nagy feladatom van ezt helyre rakni az életemben.Sajnos meglehetősen rossz véleményem alakult ki az emberekről,rosszul vagyok amilyen embereket ismertem meg vagy láttam a viselkedésüket.
2016. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"De pedig pont azt jelenti."


Ha neked nem megy ellenkező neműekkel a barátkozás, te is része vagy a problémának. Nekem 6 éves korom óta fiú - már férfi - a legjobb barátom. Rendes, igazi barát.

2016. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok része semmilyen problémának. Ha csajozni akarok majd írok neked. Most pedig sicc innen ez férfi oldal! :D
2016. júl. 11. 21:40
 14/25 anonim ***** válasza:

De, veled is probléma van, pont a válaszod miatt. Kihagyod a fél emberiséget egy remek barátságból.


Ne legyél szar ember, elég van belőlük.

2016. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%

noha sicc nekem is, de én értem, amit a kérdező ír, csak azt nem értem, miért pontozzátok le, amit küldtem, nem lepontozni kell, hanem elolvasni, igaz azt elfelejtettem odaírni

[link]


"A férfiak közösségének még senki sem szentelt különös figyelmet. Mindenekelőtt a szövetségnek, a szerzetnek, asz egyesületnek, a hadseregnek. A férfi szeret összenőni, s ennek az összenövésnek, hogy fontosságát aláhúzza, rituális külsőségeket talál. A lovagok kardot cserélnek, és egymásnak titkos fogadalmakat tesznek. A szerzetesek és a katonák egyforma ruhát viselnek, sorban ülnek, egyszerre lépnek. Minden esetben olyan kötelező szabályokat határoznak el, és olyan elveknek vetik magukat alá, mint a szerzetesi fogadalom, a lovagi erkölcs törvényei, vagy a katonai szolgálati szabályzat. Ha az ember a nő szétszórt és magának élő, csaknem saját központtal rendelkező életrendjét nézi, fel kell tűnnie, hogy a férfi mennyire ragaszkodik klubjához, lovagrendjéhez, miért kedveli a szabályzatot, az egyenruhát, a kardcserét és az egyszerre való lépést. Meglehet, ha az emberiség dolgait a nő intézné, olyasmi, hogy nép, közösség, társadalom, állam, sohasem keletkezett volna. Sohasem írtak volna törvényt és nem viseltek volna egyenruhát. Lehet, hogy a kollektívum a férfi alkotása, és az állam nem egyéb, mint megnövekedett szerzetesrend, vagy egy kicsit megpuhult és meglazult hadsereg.

Hogy ebben mi az öröm és a komolyság, azt minden férfi tudja. Tizenegy férfi szövetséget köt és szemben áll másik tizenegy férfival; a feladat az, hogy a labdát az ellenfél kapujába rúgja. Ez a futball. Minden együtt van, ami a férfikollektívumot jellemzi: a szabály, a fogadalom, az egyenruha, az ellenfél. S a játék olyan fontos, hogy ötvenezer ember nézi lélegzetfojtva."

2016. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én nagyon nyitott ember vagyok, de nem rohanok akkor sem fejjel a falnak.

Fiú-lány barátság nem létezik. Azonos nemű barátság van csak és az sokkal stabilabb. Ha lány kell kapcsolatban gondolkozom. Ennyi.

Nem kihagyom magam egy Remek barátságból ezzel, hanem megszabadulok a sok problémától inkább.

2016. júl. 11. 21:50
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem mondhatod azt, hogy nem létezik férfi-nő barátság, mert egy csomó embert meghazudtolsz vele. Azt mondd, te nem vagy rá képes. Ha ezt beismered, sokkal becsülendőbb, mint rászarni sok ember barátságára.


15-ös, azon gondolkozom, akkor nekem nőként miért ugyanolyan izgalmas a foci? A keresztszalagomat adtam érte, csak jelent valamit. Vegyes csapatban, teszem hozzá.

2016. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam nem lehet jó viszony nő-férfi között, de az közel sincs egy igazi barátsághoz.

És ha ezt sértésként veszi sok ilyen "barátság", hát vegyék. Engem aztán teljesen hidegen hagy.:D

2016. júl. 11. 22:07
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
sok igazság van abban, amit Hamvas ír, nem kell megsértődni a sicc kategóriásoknak sem. Egy pszichológus írt erről, hogy "elvileg lehetne férfi-nő barátság, de az lenne a feltétele, hogy nagyon boldogok legyenek. De az emberek nem szoktak boldogok lenni" :D (sajnos ezt most nem tudom linkelni) Ez van.
2016. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha te mások hitét élből elveted, ilyen lekezelően beszélsz, hidegen hagy mások sértettsége, ilyeneket mondasz h sipirsz, és fújod a magad beszűkült hülyeségét, hát nem csodálom h nincs igaz barátod.
2016. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!