Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam el neki?

Ardee kérdése:

Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Körülbelül két éve ismerkedtem meg a könyvtárunkban dolgozó 28 éves sráccal. Időközben elkezdte ő jelenteni a biztos pontot az életemben, és ne értsetek félre nem szerettem belé, de olyan lett nekem mint egy nagy testvér. Azonban annak ellenére is, hogy mindig nagyon jófej velem, sokat beszélgetünk, és tényleg bármivel kereshetem, attól félek, hogy én csak afféle munkahelyi kötelező velejáró vagyok neki. Ráadásul nemsokára külföldre költözik és nem tudom hogyan adjam a tudtára, azt hogy mennyire fontos nekem?

2016. aug. 9. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk így:

"Figyelj, sokat jelentesz nekem! Köszönöm, hogy segítettél, kedves voltál velem. Hiányozni fogsz!"


Vagy a nőknél nem divat őszintének lenni?

2016. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, csak attól tartok,(amint azt írtam is) hogy ez a dolog nem kölcsönös, és ha elmondom esetleg zavarba hozom ezzel a dologgal, vagy megrontom a kapcsolatot kettőnk közt. De lehet hogy valóban ez lett volna a legegyszerűbb.
2016. aug. 9. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Néha az emberek, egy adott helyzetben, körülményektől függően nem képesek megfelelően kommunikálni gyakran a gondolataikat sem, nem hogy az érzelmeiket. Amelyekről ugye tudjuk: sokkal nehezebben körvonalazhatóak, képlékenyebbek, nem homogének, nagyobb a torzulási érték és a katyvasz... Velem is volt hasonló, hogy idealizáltam valakit a saját magam számára és ebből nagyon nehezen, még évek múlva sem tudtam kikeveredni. Szerelmesnek lenni egy nézés alapján is lehetséges, és akkor ha ez van, már elhiszel bármit amit bebeszélsz magadnak – jó értelemben persze. Ez egy iszonyú nagy csapda amibe szerintem belekerültél, szinte lehetetlen belőle kimászni, vagyis csak egyféleképpen lehet. Ha mindent megteszel annak érdekében, hogy kialakuljon közöttetek valamilyen számodra megfelelő stabil kapcsolat, amit igenis ki kell mondani. Ha hagyod elmenni úgy, hogy beleszerettél (mondjuk ki: erről van szó), akkor az egy csalódás lesz számodra... Egy egetrengetően hatalmas csalódás (ami lányoknál még veszélyesebb), és ekkor dolgot nem lehet egy nap alatt kiheverni... Tovább megyek: lehet sok évre lesz szükséged hozzá... Ezt saját tapasztalatból írom, hozzád hasonló vagyok, de ellenkező nemű... Ugyanilyen dolog miatt ment tönkre szinte teljesen az életem és nagyon nehéz volt utána talpra állnom, sokáig tartott, de sokszor vissza is estem... Többször majdnem bele is haltam és csak jó pár év múlva lett egy picikét könnyebb, 6 év után vagyok úgy, hogy már valamennyire fel tudtam dolgozni... De elfelejteni sohasem fogom...
2016. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, utsó, de szerintem nincs igazad. Ott tévedsz el, hogy női szemmel nézed a férfit, női aggyal próbálod őt megérteni. Egy férfi életében a barátság

Na, jó kezdjük az elején. A BARÁTSÁG a férfiak privilégiuma. Az őskorból, a vadászó, ellenséges hordákkal hadakozó férfiak egymásra utaltságából fakad. A gyűjtögető nőnek a mellette hajlongó asszony nem társat, nem segítséget, hanem konkurenciát jelentett. A nők barátsága tehát könnyen áldozható pillanatnyi érdekek oltárán, míg egy igazi férfibarátság szent és sérthetetlen. (Hölgyeim, nem megsértődni! Szeretlek és tisztellek titeket, és tudom nagyon jól, hogy rengeteg olyan emberi tulajdonságban jeleskedtek, amiben mi, pasik, a nyomotokba se léphetünk.)

A lényegre térve; egy pasinak nincs szüksége arra, hogy szavakba legyen öntve, hogy a barátja vagy. Ő ezt alapból érzi, és a tűzbe megy érted, ha részéről is megvan. Ha pedig nincs meg, vagy inkább nemi vonzalom, esetleg valami szerelemféleség formájában van jelen, akkor mondhatsz neki akármit, akkor sem fog úgy tekinteni rád.

2016. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!