Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Mi lenne most a...

Mit tegyek? Mi lenne most a legjobb a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Családi problémái vannak, szerencsére pár hónapon belül kikerül belőle, de elég nehéz napokat él és én sajnos nem igazán tudom kezelni a helyzetet. Alapjába véve egy nagyon boldog lány, pozitív gondolkodású, életvidám, sokat szoktunk találkozni, és minden nap beszélünk valamilyen formában, sokat nevetünk, de komoly dolgokról is szoktunk. Most viszont teljesen megváltozott, amit teljes mértékben megértek és elfogadok, a rossz időkben is mellette vagyok, de nagyon nehéz. A találkozásokat teljes mértékben kerüli, viszont facebookon vágyik a beszélgetésekre, és azt mondta, hogy azt szeretné, ha úgy beszélgetnénk, mint bármikor máskor, viszont mindenre egy szavakkal, kedvetlenül válaszol, így logikus, hogy én se fogom lökni a dumát és poénkodni, de akkor meg tőlem kérdezgetni, hogy mi a baj, meg miért vagyok ilyen csendes, miközben ő az. Annyira azt érzem rajta, hogy nincs kedve beszélgetni, így volt, hogy mondtam neki, hogy megértem, ha nem vágyik társaságra, szóval hagyom és majd ír, ha szeretne, de arra az volt a válasz, hogy beszéljünk, mert azt szeretné. Volt, hogy már nem válaszoltam neki, mert egyszerűen nem tudtam mit, akkor meg addig írt nekem ameddig végre nem írtam vissza, utána megint mindenre annyit kaptam, hogy "oké." "rendben." "értem." Szerintetek? Azt szeretném, ami neki jó, de fogalmam sincs mi az...
2016. aug. 9. 23:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha elmennénk és csinálnánk valamit és kimozdítanám egy kicsit, de ezt valamiért nagyon ellenzi most, aminek az okát én sem értem, de erőltetni nem szeretném....
2016. aug. 9. 23:14
 2/4 anonim válasza:
Valószínűleg olyan dolog érhette a családban amely egy picit zárkózotabbá tette. Nem hagyd abba vele a beszélgetés, mert ez csak ront a helyzeten. Szeret téged, és szeret veled beszélgetni. Lehet a szülei (ha velük van gond) tiltják esetleg mástól. Hozz fel új témákat, süss el poénokat, mert ettől, nem fog magaalá kerülni. Ha kikerül onnan akkor újból megpróbálhatsz találkozni vele, de most is tehetsz rá utalásokat, hogy milyen jó lenne. Csak az a lényeg hogy beszélgess és beszélgess vele. :)
2016. aug. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

1. Nem kell elvinned sehová, ha azt megengedi, hogy elmenj hozzá (mondd meg hogy szeretnél mellette lenni ha lehet), akkor csak öleld át, simogasd. Olyankor beszélgetni sem kell, megnyugszik.. Legalábbis nálam ez működik a legjobban, ha kiakadok valamin. Mert alapvetően én is vidám és sokat beszélő vagyok, de nyilván vannak nehéz vagy rossz időszakok. És a párom így segít mindig, de persze erre nem magától jött rá. És ebből következik a második pont.

2. Én elmondtam neki, miután megkérdezte, hogy hogyan segíthet rajtam ilyenkor. Senki sem gondolatolvasó! És ha valaki ebbe belegondol, hülyeség azt hinni hogy a másiknak tudnia kellene, ha ismer és szeret. Ugyan honnan tudná?!

Szerintem mikor beszéltek, mondd el neki, hogy szeretnél mellette lenni, és segíteni neki. És kérdezd meg hogyan tudnál? (Mi ezt viccesen használati utasításnak hívjuk egymás között :) mindenkinek megvannak a saját dolgai, és ha megosztjátok egymással később sokkal könnyebb, mert tudod, milyen helyzetben mit kell tenned, és mi a jó a másiknak.)


Szurkolok, hogy elmondja, mert nagyon kedves tőled, hogy aggódsz érte, és nem akarod magára hagyni a nehéz időkben!

2016. aug. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Elmenni hozzá azért nem szeretnék, mert nem akarok berontani a legnagyobb családi zűrzavarba, szóval ezzel csak rosszat tennék. Az elmúlt napokban minden este beszélgettünk 1-2 órát, vagy neten vagy telefonon, voltak kellemetlenebb pillanatok, amikor csak nyomtam a szöveget, ő meg alig és már idegesítőnek éreztem magam, de igazából ez az, amit kért hogy beszéljünk úgy, ahogy eddig szóval nem változtattam feltűnően a viselkedésemen. Volt, amikor neki is tök jó kedve lett, tegnap pl. már egész este amikor ő is olyan volt már, mint bármikor máskor. Szóval remélhetőleg ez a helyzet nem fog gondot okozni a barátságunkban és a problémái is rendeződnek. Most jobban érzi magát, hogy tudatosult benne, pár hónap múlva kikerül belőle, addig meg sajnos akkor se lesz jobb, ha szomorkodik.
2016. aug. 12. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!