Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 15 éves fiú vagyok és eddig...

15 éves fiú vagyok és eddig nem volt még olyan igaz barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Voltak már barátaim óvodába, általánosba és most a gimibe is van egy. A mostani "barátomról" azt kell tudni, hogy nincs se telefonja, se facebookja, tehát még a nyári szünetbe se tudunk beszélni, meg eléggé egoista és állandóan tanul. A kérdés az lenne, hogy próbáljam megváltoztatni vagy keressek új barátokat. Nyolc osztályos gimibe járok és most leszek kilencedikes, úgyhogy most indítanak majd 3 kilencedikes osztályt a miénk mellé, onnan keressek barátokat? Vagy majd akikkel együtt járok fakultációra? Gólyatáborba is megyek majd, talán onnan keressek új barátokat?

2016. aug. 26. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen nyiss más felé. A barátod elég elszigetelt életet élhet, ha telefonja sincs. Ha jársz edzésre, vagy bármi más külön programra, ott is ismerkedhetsz.
2016. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj sokat barátkozni, legyél kedves mindenkihez :) Esetleg... lenne kedved barátkozni? :D
2016. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. : D
2016. aug. 26. 17:59
 4/7 anonim válasza:
100%

A barátodhoz kapcsolódóan, ne próbáld meg megváltoztatni, max adj neki tanácsot,hogy kezdjen már magával valamit,nem kell egész nap tanulni.Esetleg ha tudod hol lakik,átjárhatsz hozzá..e-mailja azért van? Valami kommunikáció szükséges lenne:D

Egyébként meg próbálj haverkodni az osztályon belül, feltéve ha ez szóba jöhet nálad.

Például menj oda valakihez és csak simán kezdj el beszélgetni, kérdez tőle valamit(pl megcsináltad a matek házit?Neked mi jött ki a 2-es kérdésre?)nem kell rágörcsölni hogy "jajj gyere barátkozni":D

Néha egy-egy kissebb szóváltással megalapozhatod a barátságot, aztán egyre többet lógtok majd együtt,esetleg az ő haverjaival is,lehet neked is odaül majd ez a barátod beszélgetni.

A barátság "haversággal" kezdődik,aztán egyre többet megosztotak egymással, szerveztek közös program vagy tudom is én,és a végén kialakul:D

A lényeg, hogy olyan emberrel barátkozz,akivel ha lógsz, önmagadat tudod adni és jól érzed magad(utóbbi csak egy idő után fog kiderülni)

Aztán ha van valami közös dolgotok(pl mind ketten szerettek focizni) akkor beszéljetek néha-néha arról is- ez egy kissebb fajta összetartozás érzetet kelt:D

Most hirtelen ez jutott eszembe...egy idő után meg fogsz ismerni új embereket, akik nyitottak lesznek rád, és lehet hogy ők akarnak majd a te barátod lenni, haverkodj velük és meglátod hogy mennyire jöttök ki jól.

Még valami, ha bekerülsz valami új környezetbe,ahol nem csak te vagy új,hanem mindenki mindenkinek,akkor sokkal könnyeb barátkozni...még nincs meg az a "klikkesedés",használd ki azt az időt;)

2016. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
AZ utolsónak nagyon köszönöm a válaszát, és hát még nem voltam a mostani "barátom" otthonában, de nem is nagyon akarok menni, ugyanis elég "idegbetegek". A szülei teljesen maximalisták, az anyja meg úgy néz ki mint egy... Lehet emiatt olyan zárkózott, szeretnék vele iskolán kívül, nagyobb szünetekben is lógni, de nem tudom elérni. Meg néha szégyellem is, hogy ő a barátom, ötödikbe úgy megütött egy lányt, hogy annak eltört az orra. Nagyon felhúzza magát amikor kritizálják, akkor teljesen kifordul magából. Meg extrémen nacionalista én pedig liberalistább vagyok, de vele vagyok önmagam, nincs más ilyen személy akivel ennyire jóba vagyok, már 8 éve ismerjük egymást, de lehet, hogy az lenne a legjobb ha új barátokat keresnék, akik normálisabbak.
2016. aug. 26. 21:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy osztályon belül nem igazán szimpatikus barátilag senki, de most leszek kilencedikes és most fognak indítani három kilencedikes osztályt. Talán onnan nézhetnék valakit.
2016. aug. 27. 00:20
 7/7 anonim ***** válasza:

jajj. az ilyet messze kerüld sztem :)


amúgy tényleg lazulj kicsit, járj vmilyen edzésre, nem olyan nehéz haverkodni, aztán még lehet belőle barátság extrákkal is.

2016. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!