Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kell tenni kritizálós...

Mit kell tenni kritizálós szituációban?

Figyelt kérdés

Egy amatőr írói közösség tagja vagyok, ahol egy ismerősöm előolvasókat keresett az első fejezetéhez, és nekem is elküldte az írását, ami nekem nem tetszett.


Szerintem problémák voltak az írói ígérettel, az információadagolással és a nézőpontkarakterek váltásánál az új hang kialakításával, amit részletesen le is írtam -- ahogy azt is, hogy a stílusa szerintem jó. A történet eleje szerintem nagyon hasonlított egy nem túl jó hírű, de sikeres írásra, ezt is megírtam.


Viszont mindenki mástól csak apró kritikákat kapott, és mindenki másnak tetszett az írása szubjektív szinten is, most pedig úgy jön le, mintha én direkt valami szemét lennék, aki csak meg akarja bántani. Sokat foglalkoztam az írásával, hogy érdemben tudjam véleményezni, és nem ez volt a célom :-(


Szerintetek ilyenkor mi a helyes cselekvés? A szemébe kellett volna hazudnom, hogy milyen fantasztikus az írása? Eddig úgy voltam vele, hogy ha nem emeljük ki a negatívumot, akkor a hajára kenheti az ember a kritikát, mert anélkül nem lehet fejlődni. Vagy az arányok érdekében több pozitívumot kell hazudni a negatívumok mellé, hogy ne legyen olyan éle a dolognak? Ti ezt hogy csináljátok? Mert nekem egyáltalán nem hiányzik az ellenségeskedés főleg úgy, hogy tényleg jót akartam: a szerzőt alapvetően tehetségesnek és fejlődőképesnek tartom.


2016. szept. 18. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez kozosseg fuggo. A programozo kozossegekben pl az a szokas hogy ha valaki helyesirasi hibat vet akkor is el kell kuldeni melegebb eghajlatra, ha hulye kerdest tesz fel az egyenesen emberiseg elleni buncselekmenynek szamit.


Nalatok csak te tudod mi a szokas :)

2016. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem teljesen korrekt módon jártál el. Én is így csinálnám. Való igaz, hogy negatív kritikát azért nem fogalmaznak meg sokan, mert fel kell vállalni a kövekezményeket és egyszerűbb a jót leírni/elmondani, mint a rossz miatt magyarázkodni.
2016. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!