Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túl messzire ment! Hogyan...

Túl messzire ment! Hogyan tudnám megértetni vele, hogy rossz felé halad?

Figyelt kérdés

Az egyik haveromról lenne szó. Évek óta ismerjük egymást és mondhatni legjobb barátok vagyunk. Vagyis most már az ellentetjét érzem..

Találkozott pár sráccal, akik rossz hatással vannak rá. Trágár szavakat használ, tudomást szereztem arról is, hogy 2 csajjal is elhiteti, hogy szereti, meg hogy együtt vagyok és a mind a kettőjükkel kavar. Szívesebben van azokkal az újonnan szerzett barátaival mint velem, szerinte túl unalmas vagyok.. Egyik nap elkezdte nekem mesélni, hogy az egyik lány az osztályában mennyire ronda és annyira szerencsétlen, beszélni sem tud normálisan.

Ma eljött hozzánk velünk és amikor megkértem őket, hogy dobják el a cigit, nem hallgattak rám és teljesen cigiszag lett a szobámba és a szüleim még engem vontak felelősségre, hogy cigizek-e..

Olyanokat kérdezgettek, hogy voltam-e már kapcsolatban és amikor azt mondtam hogy nem, kiröhögtek. Ami pedig a leginkább kiakasztott, hogy kutyámat néha be szoktam engedni a szobámba. Be akart jönni most is, ezért beengedtem és haverom olyat kezdett el mondogatni, hogy ritka ronda kutyám van és elkezdtek azzal szórakozni, hogy az egyik srác meghúzta a fülét (szerencséje hogy a kutyám nagyon szelíd és még sosem harapott meg senkit és szerintem nem is tenné) és akkor megütöttem a srácot, mire haverom mondta, hogy ne vegyem ennyire komolyan, csak szórakozik. A másik srác szerint meg túl dagadt vagyok (170 cm vagyok és 64 kg amúgy..) és le kéne fogynom, úgyhogy ez is téma volt..

Haverom pedig elkérte a mobilomat, hogy megnézze, mert újonnan kaptam és kíváncsi volt rá. Nem akartam odaadni neki, de ő kikapta a kezemből és mindent végignézett bennr és kiröhögött, hogy nagyon ócska mobilom van, a szülei sokkal jobban odafigyelnek rá, jobb dolgokat tudnak biztosítani mint nekem..


Nagyon megvisel főleg lelkileg hogy valaki ennyire meg tud változni.. Szerintetek megértené ha elmondanám neki, hogy pont nem az a jó amit csinál?


17/F


2016. okt. 4. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudja hogy rossz az amit csinált. Azt kéne megkérdezned, hogy leáll-e, vagy otthagyod a francba.
2016. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt jegyezd meg, egész életedre, hogy az az ember, aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek. Csak az az ember rombolja a másikat, akiben belső konfliktusok dúlnak, aki képtelen az önszeretetre és ezt ráprojektálja a másik emberre. Kiegészítem azzal, hogy hogy az a fél rombolja a kapcsolatot, aki méltatlannak érzi magát rá.


Tehát eléggé kimerítettem, úgy érzem. Amit a kedves haverod és a sleppje leművelt azok simán kimerítik a nyílt nyilvánvaló egyértelmű igazságtalanság fogalmát. És ilyenkor sajnos bármennyire is kötődsz, az ilyen kapcsolatokat nemhogy el kell engedni, egyenesen el kell zavarni.


Az élet olyan, mint kertet ásni. Néha útban vagy egy-egy gyökér, oda kell bszni és menni az utunkon tovább... (viccen kívül, ezek nem méltóak arra sem, hogy szóba állj velük)

2016. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyesnek, adj ultimátumot! Nekem is volt ilyen barátom (remélem érzékeled a múlt idő használatának fontosságát), elkezdett parasztkodni, én meg tűrtem, mint a hülye. Ott szakadt el a cérna, hogy lek..vázta a húgom. Akkor kereken megmondtam neki, hogy vagy nagyon gyorsan abbahagyja ezt a stílust, vagy elmehet a búsba. Képen röhögött. Azóta nem beszéltem vele, és nem is tervezek. Tedd te is ezt! Ilyen s..gfejekre nincs szükséged.
2016. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdést a válaszokkal együtt, így ahogy van, mutasd meg neki. Esélyes, hogy ezek után lekoptat, de az is, hogy magába néz és rájön, hogy inkább meg kéne becsülnie a barátokat. Meg arra is, hogy "új barátért nem hagyjuk el a régit". Dehát fiatalok vagytok. Mostanság jönnek az első - bármilyen hihetetlen, de - hasznos csalódások.
2016. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, te tök normális srác vagy, helyes értékrenddel.

Sajnos ettől a kortól már elég rendesen elkezdenek változni az emberek.

Én a helyedben amíg nem hanyagolja ezt a társaságot, hanyagolnám a barátságát, mert ez már merőben más, mint ami miatt tartott..

25L

2016. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!