Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki kell fizetnem a fenykepezog...

Eva Hagop kérdése:

Ki kell fizetnem a fenykepezogepet?

Figyelt kérdés
Buli volt nalunk, kb. 20 barattal ossze jottunk, nap kozbe grilleztunk, ettunk es ittunk. Estefele rajunk jott hogy kapcsoljunk mar ba valami zenet es tancoljunk egyet a nappaliban. Az egyik baratom mar eleg sokat pialt (amint mindenki, en is), es ugralt mint egy kerge birka (kb. tancolt) a digitalis fenykepezogeppel a kezeben. En veletlenul neki mentem egy kicsit, leesett a gep a padlora is utana nem mukodott. O szerinte nekem kell kifizenti a foto gepet mert hat az en hazamban tortent az egesz es vegul is en botlottam bele, ez miatt ejtette a foldre. En szerintem minek ugral egy fontos es ertekes targgyal a kezeben, miert nem vigyaz a dolgaira jobban? Kinek kell fizetni a fenykepezogepet? Nekem vagy neki? Koszi elore!

2016. okt. 13. 07:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Neked, te mentél neki, te verted ki a kezéből. Micsoda emberek vagytok ti, mikor én véletlen lesodortam valaki italát egy bárban, azonnal bocsánatot kértem és kérdeztem mi az, hozok helyette másikat, nem ugatni kezdzem, hogy minek tette az asztalra... ami miattad megy tönkre, azt igenis neked kell kifizetni!
2016. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ertem, utolso. Csak azt nem ertem hogy ha ez a targy annyira fontos neki, akkor minek hadonaszik vele amikor ittas, tathatta benn a ridikuleben, es akkor semmi baja nem lett volna. A masik meg az, hogy siman latthatta hogy mindenki reszeg (vele egyutt) es ilyenkor jobb ha elpakoljuk a cuccunkat, es nem ugralunk vele mint a bak kecske..
2016. okt. 13. 14:05
 13/14 A kérdező kommentje:
No, es mar ha italokrol van szo akkor megmondom: En fizettem minden italt es etalt ezen az esten, termeszetesen, mert en hivtam meg oket. Szoval nem volt muszaly neki annyira berugni hogy a fotogeppel egyutt ugraljon. Igaz, nekem sem kellett volna ugy berugni hogy nekimenjenk valakinek veletlenul. OKE balfaxszok vagyunk mindketten. Elfogadta a sazast tolem es igy felezunk.
2016. okt. 13. 14:14
 14/14 anonim ***** válasza:

mint leírtad, mindketten hibásak vagytok, de érdekes kérdés, hogy két részeg ember felelőssége mennyire róható fel és kinek. ő hülye volt, hogy elővette a gépet és nem vigyázott rá jobban (pl. csuklóra tekerni ilyenkor a nyakpántot). te meg hülye voltál, hogy nem figyeltél jobban, hogy ne verd ki a kezéből. kérdés, hogy részegen mennyire várható el bármelyikőtöktől a nagyobb elővigyázatosság, vagy akár a helyes helyzetértékelés - mert ugye részegek vagytok, ami közismerten nincs jó hatással a helyzetfelismerésre.


hogy ilyenkor utólag, kijózanodva ki hogyan értékeli a helyzetet és a felelősséget, az meg már személyiség függő. én nem kértem volna, hogy fizesd ki, de a felezés jóval korrektebb, mint az egészet kifizettetni. remélem, hogy a barátságotok nem fog megromlani emiatt - és hogy ezentúl megkéred, hogy fényképezőgépet és más drága dolgokat ne hozzon a buliba, mert csak a gond van vele.


legalább ilyen problémás volt, mikor egy házibuliból valakinek ellopták a munkához használt fényképezőgépét, laptopját, mindenét. nem a házigazda tehetett róla és szerencsére ki sem akarták vele fizettetni, de azért elég rossz hangulatot teremt egy buliban és rossz hatással van a baráti viszonyokra is egy ilyen baleset, amire semmi szükség - hagyja mindenki otthon az értékeit, ha bulizni megy - vagy ne igyon és vigyázzon rájuk!

2016. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!