Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok barátkozni es...

Nem tudok barátkozni es emiatt mar nagyon kínosan ertem magam, magányos vagyok es minden napom kinszenvedes?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, sajnos gólya táborba elmenni nem volt lehetőségem, mert csak potfelvetelivel kerültem be. Azt hittem itt mas lesz mint a gimiben, végre szerezhetek barátokat, de nem sikerült. Hiába beszélgettem emberekkel, ok utana nem kerestek fel többet, nem jöttek oda hozzam inkabb mentek a saját baráti korukbe. Minden napom egy szenvedés mert nincs senki akivel beszelhetnek, nincsenek barataim, nem ül mellem senki es senki sem jon oda hozzam beszélgetni, illetve en se tudok odamenni senkihez mert mar hónapok teltek el evkezdes óta es hülyén venne ki magát ha csak ugy odamennek. Elég gatlasos es csendes lány vagyok, de nem erzem ugy hogy bármi baj lenne velem, viszont szeretnek változtatni magamon mert rettentő unalmas hogy felkelek, suliba megyek es hazamegyek. Ráadásul egyedül elek, úgyhogy esélyem sincs beszélgetni meg otthon se. Ráadásul az iskolában van egy fiu aki tetszik (volt mar baratom, de vele kb fel éve szakitottunk) de szerintem o is elég benanak gondol amiért mindig egyedül vagyok. Valaki valami tanács, hogy nyissak mások fele, hogy baratkozzak? Tapasztalat, tanács erdekel.

Köszönöm előre is :(

19/L



2016. okt. 19. 10:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%
Én is valahogy így érzek. Nekem van azért néhány, akivel tudok beszélgetni. Nekem gimiben rosszabb volt, mert ott még kötekedtek is velem, és, gondoltam, itt az egyetemen ha egy kicsit is kevésbé leszek introvertált, már lesz néhány barátnőm, barátom. Egy fiúval kb. másfél hónapig tartott a kapcsolatunk, és azóta sem tudom őt elfelejteni; nem tudok hinni abban sem, hogy másikat találok (ha találok is, nem lesz kölcsönös). Gimiben tetszett egy fiú, és Facebook-on sem volt hajlandó reagálni (visszajelölni/írni). Az lett a vége, hogy én tiltottam le őt, bár, ha így ignorált, ő is tilthatott volna. Én sem értem, hogy az introvertáltakat miért diszkriminálják.
2016. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
1-es vagyok, 19/L
2016. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Irjhatsz nekem barátkozás céljából! F22
2016. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

"de szerintem o is elég benanak gondol amiért mindig egyedül vagyok."

Ne haragudj, de ez komplett marhaság, kérdező. A fiúk először a melledet nézik, utána a seggedet, utána a tököm tudja mit, és csak százhuszonharmadik szempont az, hogy egyedül vagy-e? De még akkor sem feltétlenül hátránynak könyvelik el, hogy egyedül vagy, mert nincs idegesítőbb a kiszemelt csaj körül lebzselő folyton vihogó barátnőknél.

2016. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
12%

Amit írtál előző, az jó nagy marhaság. Az arc is nagyon fontos; nemcsak a többi. Viszont milyen az az arc? Ha magányos is, akkor szomorkás és összehúzódó, vagy esetleg vidám és nyitott mások felé.

Kedves kérdező, ismertem én is ilyen embereket, és ő rajtuk is látszódott egy fajta magány. Hozták a könyvüket, és azt olvasták buszon, villamoson, előadások közti szünetben... így nem lehet elérni semmit. Néha rápillogtak a többire, de mivel senki nem ismerte, ezért nem ment oda senki.

Én javasolom, hogy először is ülj valaki mellé, lehetőleg először rendes kinézetű lányok mellé, és ne ilyen partitöltelékek mellé, akik mellett elzüllesz! Nagy beszélgetéseket pedig ne várjál! Az egyetemen mindenki arról beszél, hogy mit hogyan tanul(t) meg, készült fel zh-ra; csinálta meg a házit... De! Közben is ki tudnak alakulni jó kapcsolatok; pl. ráírsz, a már megismert évfolyamtársra, hogy "te ezt hogy csináltad"; vagy "küld át nekem ezt..." Bátran. Nem kell szégyenkezni. Kollégák lesztek az életben és úgy gondolom azonos szakmában mindenképpen segíteni kell egymást.

Az egyetemen sokszor inkább egy általános "munkakapcsolat" alakul ki, ha barátnőket és barátokat keresel, javasolom, hogy keressél fel egy katolikus vagy református közösséget (gyülekezet), ahol ifit tartanak.

De ne úgy állj hozzá, hogy miért nem jön oda senki... mert senki se gondolatolvasó, és senki nem tudja, hogy te mit akarsz. Menj oda beszélgetni, de ne gyötrődött arccal, mert azzal mindenki el fog húzni; hanem örömmel, mint akinek nincs veszteni valója.

Sok sikert.

24F

2016. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

"azonos szakmában mindenképpen segíteni kell egymást"

és persze a többi más szakkal is, csak velük lehet, hogy az életben még többször összetalálkozol.

2016. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
azért nem akar a fickó odamenni hozzád, mert mindig egyedül vagy? :) wtf? miért nem mégy te oda hozzá? sok magányos ember van, de hogy az legyen a magány oka, hogy nem megy oda hozzád senki? Hát ilyet még nem hallottam. Tessék elkezdeni élni. Oda kell menni és akkor majd hozzád is odamennek....
2016. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet esett pár félreértés. Szóval én nem azt várom, hogy a sült galamb a számba repüljön, másképp fogalmazva hogy odajöjjenek hozzám az embereket. A probléma az, hogy szeptemberben beszélgettem lányokkal, úgy éreztem halad a barátkozás dolog, de mégis ha óra előtt nem volt ott senki csak én és nekik se volt társaságuk mégsem jöttek oda többször, míg látom hogy másokhoz odamennek. egyébként miután kiírtam a kérdest kicsit erőt vettem magamon és beszelgettem, meg oda ültem lányok mellé, akik bár nem foglalkoztak velem próbáltam nagyon pozitívnak tűnni, mosolyogni sokat. Mást sajnos nem tudok tenni.

Köszönöm amugy az eddigi válaszokat.

2016. okt. 20. 21:46
 9/14 anonim válasza:
0%

Amit mondanak igazuk van! De ha meg tudod vagy tudod hova szoktak menni bulizni vagy kikapcsolódni akkod menj te is! Így látni fogak láfyák mondani fogják egy másnak Figyú már nem aza lány az órárol aki egyedül szokot lenni? Gyerünk már oda beszélgesünk már vele! Ah is igaz egyetemistáknak nem sok idejük van bulizni gondolom én. Vagy van a másik variáció ha cigizel szerencséd van oda mész tálsaság mellé beveszel a szádba forditva egy cigit és kérsz közülük tűzet. Na jó ez egy kicsit inkább poly3nos de meg 3d egy próbát. De ha szeretnél akko én szivessen barátkozn3k velled raplika1990@gmail.com ide írhatsz ha van kedved.

Sok sikert kivánok neked millió barátott de nyit hogy aztán az3rt írj ide XD

2016. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Elnézést a helyesírási hibák-é de sajnos telefon képernyője vagy maga android billentyűzete rossz nem tom ja meg persze van amit tény amit én hibáztam!
2016. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!