Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék barátkozni? A...

Hogyan tudnék barátkozni? A "csajozás", "flörtölés" minden probléma nélkül könnyen és sikeresen megy, de barátkozni viszont nem tudok.23F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy lassan elkoptak a középiskolás barátaim, az egyetem a levelezős tagozat miatt nem rejtett új lehetőségeket e téren, de nem hinném, hogy nappalin ez máshogyan alakult volna.


Az sem jelent problémát, hogy ismeretlen emberekkel beszélgessek. A flörtölgetéssel sincsenek problémáim, könnyen megszólítok - csúnyán kifejezve felszedek - lányokat.


Viszont sem nőkkel szemben sem férfiakkal szemben nem tudok valamiért barátságot kialakítani. - Igaz görcsösen nem is próbálkozom, az elmúlt napokban gondolkoztam ezen, hogy lassan tényleg elfogytak mindannyian, akik eddig a barátaim voltak.



Más is küzd ilyen problémával? - Hogy ismeretlenekkel könnyen megtalálja a közös hangot, flörtölni is tud, de barátságokra szert tenni nem.


2016. szept. 25. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Valódi barátod nem sok lesz az életben sem.

Kit nevezel barátnak (úgy értem, segítetek egymásnak önzetlenül oda-vissza)?

Kiket nevezel havernak, cimborának (akikkel együtt lógsz, de sok közötök ezen kívül nincs egymáshoz)?


Azért koptak el, mert valójában gyengébb barátságok voltak ezek, ill. nem voltak barátságok.


Hogy szerezz barátot? Most mondjam azt, hogy keveredj együtt kilátástalan helyzetbe más, hozzád hasonló világnézetű emberekkel és közös erővel, egymást segítve másszatok ki a gondokból? Nehéz téma, nincs "nyerő" séma.

2016. szept. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudok barátkozni: mindenhol összeszokott (bár eléggé erőltettnek tűnő) baráti társaságokat látok, míg az egyedül lévők még nálam is introvertáltabbak, és érdeklődésem hidegen hagyja őket. Szeretnék legalább egy barátra szert tenni, aki nem érdekből van velem. Néha azt hiszem, nem nagyon van már ilyen érzés az emberekben.


24f

2016. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem rengetegen küzdenek ezzel, köztük én is 25F.

Nehéz manapság barátokat,de még havereket is szerezni ,mert nagyon zárkózottak az emberek és ha valami nem olyan stílusban történik ahogy azt az egyén szeretné akkor csak távolodik ettől a státusztól.Ha a gyerekkori kapcsolatok elgyengültek akkor valami hasonlót keres az ember, de mivel az köztudott tény hogy a magyar emberek leginkább jellemzően zárkózottak és érdekbarátok ahol az adok kapok nem nagyon működik inkább az emberek nem is erőltetik csak szükséges szintig.Én személy szerint elég laza barátokkal nőttem fel ahol nem féltünk egymást letolni vagy elhülyülni bármit,de mellette számíthattunk is egymásra.Manapság már a szarkazmus sem menő ami szerintem egy elég vicces, néha hasznos humorforma de inkább sértődnek az emberek tőle mert mindent magukra vesznek és gyáva módon elnevetni se bírják.Magadon is tudnod kell nevetni és nem erőltetni, nem megfelelni vágyni csak őszintének lenni és magadhoz fogod vonzani a megfelelő társaságot kis szerencsével.A többit nincs értelme erőltetni.

2016. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem pl. egy gondom, hogy mindenki ateista lett, aki pedig hívő, na ő meg neoliberális errefelé.

Mindkét embertípus haragszik rám, rejtegetnem kell az őszinte gondolataimat előttük, ha azt akarom, hogy jóba legyenek velem. Ez pedig nem barátság.


Az aranyközéputat senki nem képes járni.

Pl. hogy válhat ateistává egy olyan család gyereke, ahol 3 évszázadra visszamenőleg protestáns volt mindenki?

Aztán a gyerkőc, most keresi önmagát... A szüleik ehhez általában semmi támpontot nem adnak. Kész katasztrófa.


Így lesz a zsidóból "fajgyűlölő" és lelkészcsalád gyerekéből "homokos".

Nem ennyire sarkos és durva a kép, de az egészet jól szemlélteti.


Pl. hogy lehet ma baloldali egy olyan gyermek, akinek a szüleit, nagyszüleit meghurcolták a kommunisták?

Ez az érdektelenség, hogy legalább vennék az emberek a fáradtságot és utána néznének, ki volt a Nagy és a Dédapjuk...


Aztán mindenki csodálkozik, hogy szinte képtelenség közösséget és barátokat találni. Igen, mert van egy neve a közösségnek, ki van írva az ajtó fölé, benyitsz és nem azt találod, ami az utcafronton írva volt...

2016. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hm, introvertáltaknak nehezebb, az tuti, de azért nem lehetetlen. Nálam a helyzet a következő: Van két fiú, akivel szoktam beszélgetni, de nem igazán megyünk el sehova, mert kicsit olyan "kockák"..:D Próbálok a suliban ismerkedni több-kevesebb sikerrel. Többnyire én megyek oda pár emberhez és próbálok valamiről beszélgetni, de csak így spontán. Ez így oké, de tartós barátság vagy ilyesmi nem igazán alakul ki, mert a közös érdeklődési körünk nem egyezik, így csak átlagos dolgokról beszélgetünk, én viszont nem erőltetem, mert az soha nem jó.
2016. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közös érdeklődési kör.:


Próbáltam régészhallgatóval, régészeti könyvről beszélgetni, direkt megvettem, hogy megmutatom neki, de semmi.


Aztán próbáltam hívőket közös templomi Istentiszteletre invitálni, de megint semmi.


Vagy F1 rajongót arra, hogy menjünk ki a Hungaroringre, ugyancsak semmi.


De utazni szeretőt is invitáltam kirándulásra, elutasítás.


Bölcsésznek verseket mutatni, szintén lehangoló eredmény...


Romantikus alkatnak csillagászni, negatív.


Pedig mind egyedülálló volt épp udvarlójuk sem volt.


Akivel sikerült beszélgetni, vele teljesen egyszerű, szinte hétköznapi dolgokról csevegtünk. Megint máskor észrevettem, hogy egy másik lány érdeklődését egy általam jelentéktelennek vélt részlet keltette fel...


Mindig "nagy" dolgokban gondolkodik az ember, de a lányoknak, általában valami hülyeségnek tűnő részlet imponál...


Ugyanakkor azokat a csajokat ki nem állhatom, akiknek az jön be, ha a pasi majdnem kinyiffan miattuk valamiben, valahol... Ettől kiráz a hideg.

2016. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*: És ez a részlet, általában ingyen van és még csak meg sem kell érte dolgozni, de nem is adottság.


Király, érdemes volt ennyit szenvedni.

2016. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!