Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vége a barátságunknak? Ennyi...

Vége a barátságunknak? Ennyi év után?

Figyelt kérdés

10 éve ismerem a legjobb barátnőm. Egy szakra is járunk, jövőre fogunk végezni. 2 éve kezdődött: összebarátkozott egy szaktársunkkal. Én is nyitottam e felé a lány felé. Egy ideig jól meg voltunk hármasban.

Sajnos idén tavasszal elég rossz dolgok történtek velem. Emiatt szomorú, nyomott voltam elég sokáig. Most kezdem összeszedni magam. Azonban úgy tűnik hogy magamra maradtam.

A legjobb barátnőm már kb nem is beszél velem csak ezzel a csajjal. Direkt nem ülnek le mellém hiába foglalok nekik is helyet előadáson. Ha ők hiányoznak én küldöm nekik rögtön a jegyzetet. Múltkor én hiányoztam és 3 napig könyörögtem a jegyzetért mire a barátnőm átküldte- állítólag mindig kiment a fejéből.

El is mondtam a barátnőmnek hogy úgy érzem kihagynak a dolgokból és hogy ez milyen rossz érzés. azt hittem megérti. Erre tegnap volt egy nagy buli és most tele van a közösségi oldal a képeikkel. ők ketten elmentek, engem meg nem is hívtak... ennyit ért 10 év barátság???

Ne értsetek félre nem az hogy másokkal nem bulizhat vagy barátkozhat, mert én nem akarom őt kisajátítani. Csak én már miért nem vagyok fontos, engem már miért nem hívnak? Jogosan esik rosszul? Mit kéne tennem?


2016. nov. 6. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a barátságnak úgy tűnik, sajnos vége. Kevés barátság tart örök időkig, a felek az estek többségében "kinövik egymást", de ez nem mindig egyszerre esik le nekik, és nagyon tud fájni.

Akármilyen nehéz is, azt tudom javasolni, hogy ne teperj tovább, ne keresd különösebben a társaságukat. Ha pedig a barátnődnek pár hónap után elkezdenél hiányozni, eldöntheted, hogyan tovább.

2016. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Talán mert nagyon fontos nekem??? Mivel "csak" 10 éve vagyunk barátok ezért az kevesebbet is ér? Fogalmad sincs miken mentünk keresztül.
2016. nov. 6. 11:30
 3/13 anonim ***** válasza:
És az fontos-e neked, hogy ő mit szeretne? Tiszteletben tartod-e ezt? Vagy hálátlannak inkább, hogy sutba dobja a 10 éved?
2016. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jaj, előttem szóló, ne legyél már ilyen korlátolt... A barátnőjének természetesen joga van új barátságokat kötni és a régieket hanyagolni, ha velük már nem találja meg a közös hangot, ez nem bűn, de a kérdezőnek attól még fájhat.

Tudom, Kérdező, hogy ez most nem vigasztal, de sajnos kivétel nélkül mindenkivel előfordult már ilyen. Édesanyámat 30 év után ejtette a legjobb barátnője, én gyerek voltam még, de mélyen belém ivódott, mennyire megviselte. Én mostanában rengeteget gondolkozom ezen a dolgon, fiatal koromban valami szent dolognak tartottam a barátságot, most, harmincon túl kezdem úgy érezni, hogy igazából nem másról van szó, mint hogy az élet összesodor valakivel, akivel pillanatnyilag hasonló az élethelyzetünk, ezért támogatjuk egymást, jó egymás társaságában lenni, aztán amikor a helyzetünk változik, elsodródunk egymás mellől, és ezért -akármennyire is fáj időnként - tárgyilagosan szemlélve senki sem hibáztatható.

2016. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha te eltűntél, amikor épp neked nem volt kedved hozzájuk (mert "elég rossz dolgok történtek veled"), akkor ne csodálkozz, hogy most, hogy hirtelen megváltoztattad a véleményed ("mert most kezded összeszedni magad") ők meg ugorjanak, és csináljanak úgy, mintha nem te hagytad volna őket ott először.

Ezt kapod a depresszióért. Én sem bírom a nyikogó embereket, akiknek hol így, hol úgy van a kedvük, és aztán eltűnnek, majd előbújnak, és nem értik, mi a baj...

2016. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy akkor ne várd, hogy ők ugorjanak.
2016. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#4 - "korlátoltként" ugyanarra világítottam rá, mint te, csak lényegesen rövidebben. Üdv a klubban!
2016. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem depresszióról volt szó, de öröm látni hogy egyesek fél mondatokból micsoda mesét tudnak felépíteni, anélkül hogy tudnák valójában mi történt. Egyébként úgy gondolom hogy a barátságban, sőt talán minden kapcsolatban az őszinteség a legfontosabb. S számomra az a legbántóbb hogy képtelenek őszintének lenni velem. Ahelyett hogy elmondanák hogy már nem akarnak velem lenni a hátam mögött szervezkednek meg sunnyognak. De ha kell vmi mindjárt jó vagyok. Ettől hánynom kell.

Ettől független köszönök minden választ, tanácsot.

2016. nov. 6. 13:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni. Keress új barátokat, építs új kapcsolatokat. A barátok idővel elmennek egymás mellett, ha nem hasonló az érdeklődési területük, a moráljuk, az életszemléletük. Olyan barátokat keress, akik hasonlítanak rád.
2016. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ebben nincs igazad. Ez nem egy párkapcsolat, ami kizárólagos, és egyáltalán nem kötelességük mindenhová magukkal hívni, ha kettesben jobban érzik magukat. Ismétlem, ettől még lehetsz szomorú vagy akár megbántott is, teljesen érthető, ha ezután nem keresed a társaságukat, de objektíven nézve nem tettek semmi rosszat.

Gondolom, veled is előfordult már életed során, hogy egyik-másik barátnődtől eltávolodtatok egymástól, nem hiszem, hogy mindegyikükkel leültetek volna egy nagy, őszinte szakító beszélgetésre. Ezek a dolgok csak úgy megtörténnek.

2016. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!