Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A ti barátaitok-ismerőseitek...

A ti barátaitok-ismerőseitek között mennyire gyakran fordul elő az hogy inkább letagadja hogy otthon lesz vagy van mint hogy megmondja hogy nem ér rá vagy nincs kedve a társasághoz?

Figyelt kérdés

Itt valahogy a faluban ahol lakom nagy divat, de nem csak velem hanem egymással is ezt csinálják. Kiküldik valamelyik szülőjüket vagy testvèrüket azzal hogy külje el hogy nincs ithon. Pl volt egy alkalom mikor átmentem egy haverhoz, csengetek, erre hallom hogy haverom kiabál az anyjának, majd kijön az anyja ès közli hogy nincs otthon... Mèrt nem lehet megmondani hogy nem èr rá vagy nincs kedve a társasághoz?


Meg mèg egy dolog ami eszembejutott, ès szintèn jellemző az ismerőseimre, mègpedig a pontatlanság, sosem èrnek oda a megbeszèlt időre, de mèrgesen csóválják a fejüket ha pl dèlután kettőre beszèltük meg hogy akkorra menjek, de mikor ottvagyok pontban kettőre az meg nem tetszik. Meg ugyan ez van anyámmal ès a szomszèdasszonnyal, ha együtt mennek valahová sosincs kèsz akkorra mire megbeszèltèk hogy anyám menjen, ès mèg ő mondja hogy mièrt kell ilyen pontosnak lenni?...



2016. nov. 8. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Férjem csinálná, ha hagynám. Meghívnak minket, erre ő hogy fáradt, meg nincs kedve, milyen kifogást találjunk, mondom minek kifogás, írd meg hogy fáradtak vagyunk, ezért nem megyünk, mit kell mindent túlkomplikálni? Erre ő megint, hogy hát az udvariatlan. De szerintem egyrészt nem udvariatlan, másrészt a kifogások 99 százaléka átlátszó, egy barátnak meg igenis meg lehet mondani, hogy nehari, de most semmi kedvem, inkább itthon punnyadnék ma, de legközelebb szívesen. És ezt minden alkalommal megvívjuk, egyszerűen képtelen őszintén visszautasítani bárkit, mindig valami fantáziadús hazugságot mondana inkább. Én sem értem.
2016. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel a válasz, ajánlom deborah tannen (nyelvészprofesszor) könyvét: Miért értjük félre egymást.
2017. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!