Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez normális a...

Szerintetek ez normális a barátságokban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátaimat, de néha rettenetesen fárasztónak érzem őket. Van például, aki felhív, és mindig másfél órán keresztül beszél az életéről meg az ad hoc élményeiről. Nekem ez rettenetesen fárasztó, sok, ennyire nem érdekel a magánélete.


Aztán többször is előfordul, hogy jönnek a haverok és beszélnek nekem az életükről, meg a megoldatlan problémáikról. Én értem, hogy nekik ezek hatalmas dolgok, de egy csomó idő elmegy velük, én pedig nem nagyon látom, hogyan tudnék segíteni. Ha valamilyen konkrét dologban kérnek segítséget, abban nagyon szívesen segítek. Abban is, hogyha elkadtak és útmutatást kérnek. De a random panaszkodással nem tudnak mit kezdeni…

Nagyon nehéz nekem figyeli rájuk, pedig mindent megtennék értük. Szerintetek mit kellene tennem?


2016. nov. 8. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: igen, szerintem normális. Egyébként? Engem is sokszor lefárasztanak, ilyenkor finoman közlöm velük a véleményem. Szerencsére veszik a lapot és röhögve elterelik a témát. :) Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem őket, de úgy gondolom mindenkinek meg van a maga problémája. (Bár én azért néha szívesen hallgatom őket.)
2016. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a haverommal véletlen elkezdünk olyan dolgokat mondani amit a másikat nem érdekli akkor bekussoltatjuk egymást.

Lány ismerősöm megszoktam hallgatni, de kevésbé figyelek rá. Ez szerintem normális a barátságokban.


Közöld velük finoman hogy nem érdekel, és nekik hogy esne ha órákig panaszkodnál nekik.

2016. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a véleményem, hogy az olyan, akinek hidegen hagy az élete, az nem barát. Az csak egy haver, egy jó társaság. Van egy gyermekkori barátnőm, akivel pólyás korunk óta ismerjük egymást, együtt nőttünk fel és hiába vagyok én is olyan fajta, hogy leszívnak az emberek egy idő után, vele teljesen elmélyült, átszellemült beszélgetéseket tudok folytatni egész éjszakán át, úgy hogy pontosan tisztában vagyok azzal, hogy milyen is az igazi, őszinte barátság. Kívánom, hogy ezt ti is tapasztaljátok meg az életben, mindenkinek szüksége van egy ilyen szellemi társra. De sajnos egy "átlag barátságban" mindig van egy csipetnyi önzés, ott az egód, ezért van, hogy egy idő után már teher a másikkal foglalkozni. A haverjaimmal én is ezt érzem, de ha egyszer valaki tényleg közel kerül hozzád, hogy az ember félre tudja tenni a kis én-képét, akkor az időérzék megszűnik a barátod társaságában. Ezek a kapcsolatok nagyon tiszták és nagyon ritkák.
2016. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A barátság arról is szól, hogy EMPÁTIÁVAL meghallgatjuk a másikat, még ha fáraszt is a sztori, mert neki ez fontos!

A barátságért tenni kell mindkét félnek, neked is!

... mert különben irkálhatod nemsokára a Gyakorin a "Nincsenek barátaim! Mit tegyek?" című egymilliomodik ilyen kérdést.

2016. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!