Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit számít valakinek a kora?

Mennyit számít valakinek a kora?

Figyelt kérdés
Akár barátságról,akár párkapcsolatról van szó,nektek mennyire számít a másik kora?

2016. dec. 14. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Párkapcsolatnál számít, barátságnál nem.
2016. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem az az elsődleges, hogy kb. azonos korúak legyünk, se párkapcsolatnál, se barátságnál. Mindenféle korú lehet normális, meg lehet idióta is.

Ha valaki velem azonos korú, az nem azt jelenti, hogy jól ki is fogunk jönni. Szerintem nehéz olyat találni, akivel az ember tényleg megtalálja a közös hangot és nem csak egy felszínes kapcsolat, hanem igazi barátság, vagy igazi társ. Szóval ha megismerek valakit, akivel jól kijövünk, nem fogok az életkorán gondolkozni.

Persze nem szélsőségekben gondolkodom. Nem 30 évvel idősebb párom van. De van köztünk 15 év. Meg nem tudnám olyannal elképzelni magam, aki még gyerek, tizenéves. Barátaim között is van olyan, aki 6 évvel idősebb nálam, van, aki 7 évvel fiatalabb. De persze vannak olyanok is, akikkel 2-3 év különbség van.

Párkapcsolatban is volt, fiatalabb és hasonló korú párom is korábban.

2016. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyiknél sem.

Oké, persze, olyannal nem jönnék össze, akiért éveket ülhetnék a sitkón. :D

De onnantól kezdve maga a kor nekem nem számít. Vannak olyan dolgok, amik persze számítanak, és némileg összefüggnek a korral. Mondjuk a gondolkodás vagy a külső. De itt sem maga az a szám az, ami taszít.

Barátkozásban meg teljesen irreleváns. A legfiatalabb barátom 14, a legidősebb 50.

2016. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Párkapcsolatnál rohadtúl számít, legalábbis nekem.
2016. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha valahol a közelben van, de ±10 év belefér, mivel 30-as vagyok.
2016. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nagyon. Mindket esetben legyen kabe annyi mint en vagyok.
2016. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiatalabb korban mindkettő nagyon számít. Aztán a kor haladtával az egyre növekvő különbség már elhanyagolhatóvá válik. Persze nem Faludyékhoz hasonlóra gondolok, azért az szélsőséges.
2016. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon nagy, generációs korkülönbség egyik esetben sem szerencsés. Ott már életmódbeli, világnézeti különbségek merülnek fel, és jószerivel semmit sem tudnak a felek normálisan megbeszélni. Néhány év elmegy. Egyébként is tartós kapcsolatban az a jó, ha a pasi javára van 6-8 év különbség, mert így 50-60 felé közeledve kevésbé gyötri meg a kapcsolatot a libidóvesztés.
2016. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátságban számomra sem számít, mivel sok emberrel belekezdtem egy-egy random beszélgetésbe, és sosem a kor határozta meg azt, hogy mennyire vagyunk egymásra hangolódva. Ugyanígy a papír sem mondja meg hogy ki mennyire értelmes. :)

Párkapcsolatban szerintem számít, 10-15 év még talán beleférhetne, de ennél nagyobb korkülönbség szerintem megöli az ember lelkét, az egyik fél feladja a fiatalságát azérr, hogy a másik fiatalnak érezhesse magát.

2016. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

14 évvel idősebb a párom, nagy köztünk az összhang, már 9 éve leszünk együtt. Nem a sokat mondott ok miatt jöttem össze vele, mert hogy a velem korú srácok "gyerekesek és komolytalanok", érdekelt is engem a többi. Esküszöm, egy percre se éreztem a súlyát annak, hogy 14 év van köztünk, ezek csak számok. Olyan szinten elvoltunk már az első perctől kezdve, mintha ismernénk egymást, így 9 év alatt meg pláne. Sosem elég belőle, mai napig nehéz nélküle aludnom, amikor éjszakára jár melózni.

Szerintem a párkapcsolat nem korkülönbség kérdése, hanem szimpátia, érdeklődési téma kérdése. Persze azért nálam se játszik a 30-40 év korkülönbség, az más sok, de ha más így találja meg élete szerelmét, csak nyugodtan :)


Szégyen, nem szégyen, barátságról nem tudok nyilatkozni, volt egy gyerekkori barátom, akivel 21 évesen "szakítottunk", azóta csak ismerőseim akadnak, az a "szia mizu, hogy vagy?" témázgatás, ezek munkatársak, szomszédok. Egyáltalán nem barátság.

2016. dec. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!