Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egyik barátnőm ennyire függ a személyes vélemênyemtől?

Figyelt kérdés

Olyan alapdolgokban, hogy fuhh.

Pl világéletében rövid haja volt. Egyik óraközi szünetben hárman beszélgettünk, mi ketten +egy másik lány. Szóba került a haj téma, és hogy gondolt-e rá, hogy megnöveszti. Mondtuk, hogy tök jól állna neki a hosszú haj meg ilyenek, de ennyiben maradtunk, másra terelődött a szó. Aztán nem volt azóta fodrásznál, elkezdte összegumizni és most növeszti.

A másik, hogy napi 4 nem is gyenge kávét iszik 16 évesen. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy ez biztos jót tesz-e, meg mellette egyéb gyógyszert is szed, és azt mennyire befolyásolja ez a kávémennyiség. Persze hárított, meg mit szólok bele meg minden, de egy héttel később mondta, hogy "csak miattam" kevesebb kávét iszik.

Meg ő nagyon jó rajzból, nekem meg volt egyszer egy olyan poénos megjegyzésem, hogy a bioszt várom, mert az tök jó, de a rajzot szkippelhetjük, akkor jön a háziírás meg ilyenek. Igazából bele sem gondoltam, hogy ezzel a mondattal mennyire a lelkébe tapostam, főleg, mert ő is hasonlóképpen nyilatkozik az én kedvenc tantárgyamról, a nyelvtanról, és eszembe sem jutott, hogy abból bármit is sértésnek vegyek. Aztán utána francián elkezdett beleszólni, hogy a tankönyvembe rosszul írtam, ez a ragozás teljesen hibás. Mondom ok. Erre javításnál kiderül, hogy nekem volt igazam, mire én vágtam egy ilyen beszólós grimaszt, hogy háhá, jobb vagyok. Erre besértődött, hogy persze, mert mindenben jobb vagyok nála, ezt nekem is tudnom kell, és az egyetlen tantárgyat, amiben jobb nálam, sz'rnak neveztem.

Oké...

Meg szalagavatóra tavaly fölkérte egy srác, és megkérdezett, hogy szerintem táncoljon-e. Mondtam, hogy persze, mindenképp, tökre belelkesültem én is, ő is. Aztán kiderült, hogy kb én hoztam meg helyette a döntést, mert ha azt mondtam volna, hogy ne táncoljon, akkor lemondta volna.


Nem az a bajom, hogy megnöveszti a haját, szereti a rajzot és táncolt 9.ben a szalagavatón, hanem hogy ennyire körém építi az életét, nincs semmi önálló döntése, (de még azt is én mondjam meg, hogy a villamoson melyik kocsiba szálljunk), és minden sz'rhoz én kellek, és az én szavam a Szentírás.

Ezek a dolgok külön-külön nem is jelentenének semmit, csak így együtt fura. Azzal fűszerezve, hogy ő non stop az én radíromat használja, de ha egyszer nincs számoló gépem, akkor mekkora lusta vagyok, soha nincsen semmim, +mindig leszól, ha hibázom, szétröhögi a fejét, de ha ő hibázik, én meg mosolygok egyet, akkor mi ennyire vicces.


Itt se az a probléma, hogy ha ő csinálja, akkor én is, hanem az, hogy én abból indulok ki, hogy ha pl ő vmi hülyeségért kiröhög (meg én is magamat, mert van öniróniám), akkor semmi hátsó szándékot nem képzelek bele, mert tudom, hogy nincs hátsó gondolata. Ezért merem én is néha ezt a baráti szívatós hangnemet használni, de ő besétrődik. Akkor most mi van??


Volt már veletek hasonló? Vagy én re



2016. dec. 17. 11:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

-agálom túl? Hogy lehet ezt kezelni? Vagy igazából tök normális dolog, csak nekem fura?


16/l, ha ez számít bármit is

2016. dec. 17. 11:07
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Picikét önbizalomhiányos a lány.
2016. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan önértékelési problémákkal foglalkozik, ezért könnyen magára veszi a dolgokat. Másrészt lehet, hogy te vagy az egyetlen a környezetében, aki foglalkozik vele, felnéz Rád, s ezért szeretne is megfelelni Neked. (Nem ismeretes a családi háttere...) A kettősség ebből fakadhat, hogy egyszer ilyen, egyszer olyan a viselkedése.

Érzékeny lelkületű lehet. de ezek csak feltevések. Te látod, mivel jobban ismered, hogy mi állhat a megnyilvánulásai hátterében. Lehet egy bensőséges beszélgetéssel sokat segíthetnél neki, hogy kezdje el kialakítani a saját egyéniségét... és ne rád várjon, hogy mit tegyen.

2016. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat! Helyesbítve: "önértékelési problémákkal küzd"
2016. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szerintem is az, és hatalmas megfelelési kényszere van. Nem szeretném elküldeni a francba, mert nem akarom megbántani, hiszen enélkül is épp elég baja van.

De valahogy mégis le szeretném állítani.

És a finom célzásokból nem ért.

2016. dec. 17. 11:18
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy egy mély beszélgetés segítene... De attól félek, hogy nagyon megbántanám, ha egy délután a szemébe kapná az összes rossz tulajdonságát, főleg, hogy ugye a sokkal kisebb dolgok is mennyire befolyásolják.

Köszi neked is a választ!

2016. dec. 17. 11:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kioktatni. Inkább tényleg beszélgetni vele, hogy mi áll ennek a hátterében. És finoman rávezetni, hogy ő maga ismerje fel, hogy nincs ez így jól. Talán még hálás is lesz Neked.

Utána pedig ne hagyd hogy magába roskadjon a "feladattal/változtatásokkal", hanem támogasd őt szeretettel.

2016. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, lehet, hogy ez lesz.

Annyi a baj, hogy amennyire én látom, ő nincs tisztában ezzel a tulajdonságával, vagy legalábbis nem zavarja. Így pedig a semmiből felhozni tök nehéz...

És az ő érdekében kéne tényleg, csak nem tudom. Lehet, hogy ez az "ő érdeke" már az a kategória, amibe nekem nincs jogom beleszólni?


Ha kérdezné, úgy sokkal könnyebb lenne, de egy ilyen jellegű problémával nem fura csakúgy odamenni?

2016. dec. 17. 12:03
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne sértődj meg ezen, magad is kimondtad, hogy erős megfelelési kényszerrel küzd, és nincs önbizalma sem.


Rád pedig felnéz, nekem ez jött le, talán példaképnek is tart. Nekem is van megfelelési kényszeres barátnőm, aki hajlamos másoktól függeni, mit tegyen-ne tegyen.

Én próbáltam beleverni egy kis pozitív önértékelést, bátorítást, hogy megmutatni, hogy merje csak azt csinálni, amit szeretne, elvárások nélkül.


Azzal a minimális kis beszólásokkal is azt érezte a barátnőd, hogy ő mg ebben sem jó. Tudom milyen, amikor eszedbe sem jut, hogy bántónak veszi valaki egyáltalán, én is pislogtam nem egyszer nagyokat, hogy most mi történt...

Ráadásul ha ez nála is ilyen nagy mértékben van meg, ez a lelki háttér jöhet a rossz gyerekkorból, pl ha a szülei beleplántálták mindig hogy amit csinál az nem jó, ezt sem tudod megcsinálni, ehhez sem értesz stbstb- szóval ha mindig mindenre kritikát kapott és hogy nem jó, buta stb.


Ez a lány felnéz rád, ahogy az én barátnőm is rám.

Nem kell ilyeneket mondanod neki, hogy tök gáz, hogy a te véleményedtől függ és nincs önálló véleménye.

Ezen nem fog tudni változtatni- egyhamar legalábbis biztos nem, ha már egyszer lelkileg így alakult ki benne.

Én azt javaslom, hogy ehelyett inkább mutass rá, hogy igenis okos ő is, és merje azt csinálni, amit és ahogy szeretne, ne mindig mások elvárásai szerint döntsön.

Te lényegében egy támaszt jelentesz neki, engedd, hogy tanuljon tőled.

25N

2016. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem hallgatna rád, akkor meg az lenne a bajod...
2016. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!