Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egyik barátnőm ennyire függ a személyes vélemênyemtől?

Figyelt kérdés

Olyan alapdolgokban, hogy fuhh.

Pl világéletében rövid haja volt. Egyik óraközi szünetben hárman beszélgettünk, mi ketten +egy másik lány. Szóba került a haj téma, és hogy gondolt-e rá, hogy megnöveszti. Mondtuk, hogy tök jól állna neki a hosszú haj meg ilyenek, de ennyiben maradtunk, másra terelődött a szó. Aztán nem volt azóta fodrásznál, elkezdte összegumizni és most növeszti.

A másik, hogy napi 4 nem is gyenge kávét iszik 16 évesen. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy ez biztos jót tesz-e, meg mellette egyéb gyógyszert is szed, és azt mennyire befolyásolja ez a kávémennyiség. Persze hárított, meg mit szólok bele meg minden, de egy héttel később mondta, hogy "csak miattam" kevesebb kávét iszik.

Meg ő nagyon jó rajzból, nekem meg volt egyszer egy olyan poénos megjegyzésem, hogy a bioszt várom, mert az tök jó, de a rajzot szkippelhetjük, akkor jön a háziírás meg ilyenek. Igazából bele sem gondoltam, hogy ezzel a mondattal mennyire a lelkébe tapostam, főleg, mert ő is hasonlóképpen nyilatkozik az én kedvenc tantárgyamról, a nyelvtanról, és eszembe sem jutott, hogy abból bármit is sértésnek vegyek. Aztán utána francián elkezdett beleszólni, hogy a tankönyvembe rosszul írtam, ez a ragozás teljesen hibás. Mondom ok. Erre javításnál kiderül, hogy nekem volt igazam, mire én vágtam egy ilyen beszólós grimaszt, hogy háhá, jobb vagyok. Erre besértődött, hogy persze, mert mindenben jobb vagyok nála, ezt nekem is tudnom kell, és az egyetlen tantárgyat, amiben jobb nálam, sz'rnak neveztem.

Oké...

Meg szalagavatóra tavaly fölkérte egy srác, és megkérdezett, hogy szerintem táncoljon-e. Mondtam, hogy persze, mindenképp, tökre belelkesültem én is, ő is. Aztán kiderült, hogy kb én hoztam meg helyette a döntést, mert ha azt mondtam volna, hogy ne táncoljon, akkor lemondta volna.


Nem az a bajom, hogy megnöveszti a haját, szereti a rajzot és táncolt 9.ben a szalagavatón, hanem hogy ennyire körém építi az életét, nincs semmi önálló döntése, (de még azt is én mondjam meg, hogy a villamoson melyik kocsiba szálljunk), és minden sz'rhoz én kellek, és az én szavam a Szentírás.

Ezek a dolgok külön-külön nem is jelentenének semmit, csak így együtt fura. Azzal fűszerezve, hogy ő non stop az én radíromat használja, de ha egyszer nincs számoló gépem, akkor mekkora lusta vagyok, soha nincsen semmim, +mindig leszól, ha hibázom, szétröhögi a fejét, de ha ő hibázik, én meg mosolygok egyet, akkor mi ennyire vicces.


Itt se az a probléma, hogy ha ő csinálja, akkor én is, hanem az, hogy én abból indulok ki, hogy ha pl ő vmi hülyeségért kiröhög (meg én is magamat, mert van öniróniám), akkor semmi hátsó szándékot nem képzelek bele, mert tudom, hogy nincs hátsó gondolata. Ezért merem én is néha ezt a baráti szívatós hangnemet használni, de ő besétrődik. Akkor most mi van??


Volt már veletek hasonló? Vagy én re



2016. dec. 17. 11:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Abszolút valószínű... Mert annyira szeretek manipulálni, irányításmániám van és megőrülök, ha nem én vagyok a középpontban.


Amúgy elolvastad egyáltalán a kérdést? Meg a kommentjeimet?

2016. dec. 18. 13:01
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én részben egyetértek Miquellel. Például ha a mostani helyzet fordítottja állna fenn, az is zavarna. Ha rákontrázna a véleményedre (például te nem értesz egyet azzal, hogy eljár bulikba és sokat iszik, vadul pasizik és szóvá is tennéd, valóban zavarna ha tovább folytatná még durvábban).


Egyébként azt is jó lenne tudni, hogy ez fokozatosan alakult ki, vagy már ismeretségetek legeleje óta így viselkedik, mert én ezt képtelen vagyok elhinni. Például lehet, hogy úgy érzed nem őrülsz meg ha nem vagy a középpontban de ennek ellenére lehet, hogy több figyelem irányul rád a barátságotokban, társaságban. Illetve mégiscsak zavar, ha rólad szó sem esik, rád se figyelnek és ekkor próbálod magadra hívni a figyelmet valamilyen cselekedettel -bármilyennel-.


Egyébként nem kell mindig őszintén válaszolni mindenre, adhatsz neki semleges véleményt is és akkor magára lesz utalva, hogy melyik opciót válassza. Ez például szerintem egy használható stratégia.

2016. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12

Ha arról lenne szó, tényleg lehet, hogy zavarna. De úgy lennék vele, hogy az ő élete, ő döntése, ha neki ez kell, evészségére. De kedves miquel, soha nem zavarna, ha nem növesztené meg a haját, miután kb másfél percig arról volt szó.


Nem tudom, ez a dolga csak mostanában tűnt föl. Egy-két furcsasága mindig is volt, de azt most nem nagyon írnám le, mert annyira nem kapcsolódik a témához. Nehezen barátkozik, és nem igazán tudja hová tenni magát. Pl teljesen random hol mindenben előzékeny (ugyanezt nem tudom viszonozni, mert nem engedi, szóval ettől totál egyoldalú a barátság), hol pedig mondjuk 10 lányt előre enged az egyszemélyes ajtón, elém meg bevág. Ez a WTF kategória.


Ez a semleges döntés viszont jó ötlet, köszi!


Kicsit a (gonosz leszek) életképtelensége zavar, hogy nincs önálló véleménye. Ha pl vitatkozunk valamin, ütköztetjük az érveinket, senki nem győz meg senkit, eddig oké. Majd utána hallom, hogy vitatkozik valakivel ugyanerről, és viszonthallom a saját érveimet az ő szájából a másik ellen.

Itt se az a gond, hogy meggyőztem, hanem hogy annyira nincs önálló álláspontja, hogy egy pár perces vitában vett egy 180 fokos fordulatot. És ezt nem egyszer.

Csak olyan furcsa.


Meg pl csoportmunkában vagyunk hárman vele. Ő viszi a szót, hogy "Melyik témát válasszuk? Nekem mindegy, dönts te. Ez nehéz, az szar, amaz meg unalmas, melyiket szeretnéd?" "Okés, akkor legyen ez (amire végül rábökök), de azt tudod, hogy ez nagyon sok munka, és nekem hétvégén semmi időm sincs." "Osszuk be, én hozom a papírt, a tollat, a ragasztót, kikeresem ezt meg azt meg amazt, úgyhogy azt neked nem kell, esetleg annyit meg tudsz tenni, hogy ezeket a fényképeket kinyomtatod?" Mondok egy ötletet, mire ő "Miii, azt nehogy berakjuk, az hülyeség. Szerinted azt ki olvasná el?" majd kicsivel később a harmadik lánynak, amikor megérkezik "Anna, Krisztivel arra gondoltunk, hogy ezt is berakhatnánk, szerinted jó ötlet? Jó, akkor megcsinálom, csak a képeket nyomtassátok ki!"


Lehet, hogy ez is csak nekem fura, de ez a stílus szerintem nem okés. És tényleg az van a háttérben, hogy nem igazán tudja hova tenni magát, hogy mindenki elfogadja, de mégis határozottnak tűnjön. Miközben azt hiszi, hogy attól fogják megszeretni az emberek, hogy mindent megtesz értük, de semmit nem fogad el cserébe.

2016. dec. 18. 14:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kissé te is túlreagálod hajszálhasogató stílusban. Bár a legutóbbi írásodban néhány példa érthető, de a sok felsorakoztatás kissé túlzásnak hangzik.

Ahhoz, hogy érthetően írd le a "problémát", nem kell száz szedett-vetett példával jönni, csak néhány hangsúlyosabbal, ami meghatározó is lehet az "életképtelenségben". (pl. attól senki sem lesz életképtelen, mert hosszú a haja, stb.)

Ha csupa lényegtelen dologban számít a véleményed, az még nem lesz meghatározó az élete számára, gondolom más komolyabb dolgokban neki is lehet saját értelmes véleménye. Szóval ez nem olyan, hogyha azt mondod, hogy "szökjön egy kútba, akkor megteszi".


Gondolom a személyiségének vannak gyenge pontjai, amikben bizonytalan, és azokban kikéri a véleményed, sokan vannak így. Egy adott ponton ő is elismerheti, hogy nincs mindig igazad, és amikor épp így érzi, akkor nem hallgat rád, de amikor "meggyőzöd", akkor viszont igen.


Pl. Sok ember úgy gondolkodik ebben a helyzetben, hogy van egy saját véleménye, amihez megerősítést vár másoktól, és jól esik az az érzés, hogy többen gondolják azt, amit én.


"Meg szalagavatóra tavaly fölkérte egy srác, és megkérdezett, hogy szerintem táncoljon-e. Mondtam, hogy persze, mindenképp, tökre belelkesültem én is, ő is. Aztán kiderült, hogy kb én hoztam meg helyette a döntést, mert ha azt mondtam volna, hogy ne táncoljon, akkor lemondta volna. "


Nem értem ez miből derült ki?

2017. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Pl világéletében rövid haja volt."


Ez pl. egy jó indok arra, hogy megváltoztassa, mert megunta.

Sok lány szereti a változást időnként, és szerintem ez csak akkor jelent problémát, ha mások véleménye hatására olyant tesz magával, ami nem áll jól.

2017. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lehet, hogy igazad van a túlreagálásommal, csak engem kissé zavar. Meg az egészben nincsenek nagyobb dolgok, tehát csak a sok kicsiségből áll minden. Szóval nemtom.


Amúgy a szalagavatósat ő mondta személyesen.

2017. jan. 5. 17:22
 17/17 anonim ***** válasza:

# 16

Az is meglehet, hogy olyan dologban kérte ki a véleményt, ami bizonytalan, de kicsit "mindegy" is neki:D Nekem ez olyan, mint amikor valaki nem tud dönteni és feldob egy érmét.


Én gyakran tapasztalom, hogy közeli barátok könnyen hatnak egymásra, lehet, hogy itt az a zavaró, hogy ő valami közeli barátjaként tekint rád, míg te őrá nem

2017. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!