Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit gondoltok a mai barátsá...

Ti mit gondoltok a mai barátságokról? Nektek vannak igazi barátaitok?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megsérteni, előre szólok, hogy csak azért általánosítok, hogy rövidebben fogalmazzak, de tudom, hogy nem mindenki ilyen.



Szóval azt látom, hogy az emberek közt kevés az igazi barátság. Sokan gondolnak ilyenkor a tizenévesekre, de szerintem a felnőtteknél is ez van, én így látom. A lányoknál az van, hogy sokan kibeszélik egymást, ha a másik kilép a teremből, meg hülyeségeken tudnak összeveszni, másnap meg best friends foreverök. Ők mondjuk megbeszélik egymással a titkaikat,de minden héten mások titkait árulják el, amikor összevesztek. A fiúknál meg azt látom, hogy igazából csak haverjaik vannak, egymást szívatják, meg hülyülnek, és ha megkérdezed őket, miért X vagy Y a barátja, azt mondja, jól lehet vele hülyülni, sőt sokan magukat is azért tartják jó barátnak, mert tudnak hülyülni. És kábé ennyi. Igazából ezen kívül sok dolog nem tartja őket össze, és elég simán véget érnek ezek.



Igen, tudom, hogy nem mind ilyen, most direkt a legrosszabb példákat írtam le. Nekem is vannak szoros barátaim, így tudom, hogy van példa erre is. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2016. dec. 17. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

3 ember van, akit tényleg a barátomnak tartok.

És igazad van, én is ezt látom kb egész nap a suliban, amiket leírtál..

Ezek a "barátságok" kb annyira jók, hogy hétvégén legyen kivel elmenned valahova vagy a suliban ne unatkozz szünetekben és ennyi..

2016. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs egy sem. Tán pont azért, amit fönt leírtál.


24f

2016. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, ismétlem NAGYON igazad van!! Nekem csak ilyen "barátnőim" vannak. Legszívesebben leráznám őket, mert csak kibeszéljük egymást, de lehetetlen őket! :/

Jó neked, hogy te számíthatsz vakakire! Becsüld meg! :)

13/L

2016. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehèz manapság èletre szóló barátságokat találni.^^

23l

2016. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nehéz, szinte már lehetetlen IGAZ barátot találni. Aki nem csak egy a sok közül, hanem az életedet is adnád érte.

Aki már egy hatalmas darab a szívedben, és nem csak arra jó, hogy elüsf vele az időt, hanem egy pár órás csavargás, beszélgetés is egy hatalmas élmény. Egyfajta társ, csak nem úgy, mint a párod.

2016. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Féltem, hogy nagyképűnek fogok tűnni, de tényleg így érzem. Igazából csak azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert 17 éves fiú vagyok, van legjobb barátom (egy másik fiú természetesen), de van egy adott baráti társaság, fiúk is, lányok is vannak benne, őket tartom a baráti társaságomnak. Viszont ők nem abba a suliba járnak, ahova én (a legjobb barátomat kivéve, de már őt is korábbról ismerem). És amúgy jól kijövök az osztályommal, meg szerintem jó osztályközösség vagyunk, szóval nincs végül is ezzel baj. Csak azt vettem észre, hogy sokan a suliból (nem is az osztályból, inkább fakultáción meg évfolyam kirándulásokon meg ilyeneken) furcsán néznek a barátaimra, vagy kezdenek minket kicsit nagyképűnek tartani, pusztán csak azért, mert ők a legjobb barátim, nem pedig ők. A lányok meg mindig azt mondják, milyen bromance ez meg ilyenek, de szerintem ez meg gáz, én nem szeretem ezt a szót. Mert szerintem ilyen nincs, szerintem ezt azok mondják, akiknek még sose voltak igazi barátaik. Egyszer ezt megmondtam az egyik lánynak, kicsit megsértődött, de nem értem, mit kell ennyire túldramatizálni ezen, hogy van legjobb barátom. Többször hallottam, hogy pár lány ezzel jön, hogy jaj de cuki, meg ilyenek, szerintem már azt is hiszik, hogy járunk, pedig semmi ilyesmi nincs.
2016. dec. 19. 15:33
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki privátban írt, itt válaszolnék. Én hiszek a barátságban, nem hiszem, hogy mindenki csak kihasználná a másikat. Bár attól függ. Azt nem tartom kihasználásnak, hogy kölcsönösen ott vagyunk egymásnak, ha kell. Persze, az is hasznos, de ez szerintem nem baj. Nem mindegy, hogy azt se tudjuk, mi a másik kedvenc étele, vagy a legszomorúbb időszaka, csak hülyülünk, vagy ezeket is tudjuk. Nem midnegy, milyen esetekben vagyunk egymás segítségére. Azért az, hogy kiállunk egymás mellett, mégsem ugyanaz a kihasználás, mint hogy különben nem lenne kivel dumálnom szünetben, ahogy egyik válaszoló mondta.


És nem, nem hiszem, hogy kibeszélnek a hátam mögött. Ebben biztos is vagyok.

2016. dec. 19. 23:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még mindig próbálok hinni abban, hogy létezik igazi barátság, de egyre nehezebben megy. Lánybarátaim már nincsenek. Gyerekeik vannak, családjuk. Nincs is miről beszélgetnünk. Fiúbarátokról meg kiderült, hogy tetszem nekik, mint nő, szóval ez a részükről több, én meg barátként tekintettem rájuk. 33N
2017. aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez is érdekes kérdés, én is jártam már úgy, hogy kiderült, hogy tetszettem valakinek. Mi végül is barátok maradtunk, de azért furcsa tudni, hogy ő szerelmes volt belém. Most persze egy lányról van szó.
2017. aug. 13. 00:03
 10/11 Psychopathist ***** válasza:
Egy igaz barátom van.
2017. aug. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!