Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintem nincs igazi barátság...

Szerintem nincs igazi barátság! Szerintem csak gyerekkorig esetleg! Szerinted?

Figyelt kérdés
Szerintem mikor már házas az ember,valahogy már a barátságok megszünnek.Az igazi barát a párunk lessz.

2016. nov. 28. 00:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Létezik 100%os kapcsolat. Ilyenkor nem számít, szerelem vagy barátság, mindkettő tökéletes barátság.

Párkapcsolatomnak több mint 99.9%a nem haladja meg 95%os szintet.

2016. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem pedig van, nekem például vannak tizenéves barátságaim, amik nem szűntek meg annak ellenére, hogy van közülünk, aki megházasodott, van, akinek gyerekei is lettek és nem mellesleg elkerültünk egymástól többezer kilométerre.
2016. nov. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem igaz barátság, sem szerelem nincs. Mindenki a saját érdekeit nézi, akármikor kibeszélnek, ha nekik úgy jobb lesz. A szerelem az annyi, hogy felnőttkorban az kell, aki lóvés, tinédzser korban pedig a nagydumás, esetleg menő, de bunkó fazonok.
2016. nov. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát szerelem az nekem bejött.Igaz 3.ra lett meg az igazi!S igen felnőtt korban álltalában érdek barátok vannak.Gyerekkorból nekem is vannak olyanok akik ott vannak ... De ezek csak inkább haverok.Mivel egy barát nemcsak annyi h köszönök..kicsit több annál.S kicsit szomorú,h senkivel nemlehet igazán barizni.Mert vagy rámászik a férjedre... Vagy csak kihasznál.. S nekem a férjem csak az igazi barátom.
2016. nov. 28. 07:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Mitől lesz egy kapcsolat igazi barátság? Mitől igazi?

Nem a klisédumákra (ott a baj van, meg a szükséged van rá, meg segít, meg számíthatsz rá stb) volnék kíváncsi.

Arra, hogy a kérdezőnek mi az igaz barátság.

Arra, hogy az itt válaszolóknak mi?

Arra, hogy a kék szeműeknek mi?

És keddenként ugyanaz, mint a hét többi napján, vagy amikor más a hangulatod, és elvárásokkal élsz, vagy ha veszteség ér, vagy ha jó kedved van, vagy ha beteg vagy épp, vagy egészséges?

Rengeteg ember, rengeteg körülmény, rengeteg nézőpont.

Az tehát, hogy valakinek mi az igazi barátság, az adott pillanat határozza meg. Lehet, hogy egy vadidegen generál benned olyan érzéseket, ami igaz barátsággá nemesül - az adott pillanatban, és a kapcsolat, amire eddig ezt a rangot aggattad, semmisül meg valamelyikőtök rossz napján.

Az "igaz" ezért szubjektív. Nem fekete vagy fehér, és nem van vagy nincs.

Én igaznak érzem magam másokkal, de saját magammal szemben nem. Magamba nem bízok, de másokkal szembe nem aljasulok le. Tehát a saját nézőpontomból link pöts vagyok, más nézőpontjából meg keresve se találna jobbat, megint mások meg középutat látnak bennem. Az "igaz"ság, mindenkinek a sajátja. A saját igazságodat nem aggathatod másra, mert máson az nem igaz, így pont az ellenkezőjévé válik.

2016. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És ha nincs párocskád, nincsenek barátaid? Menj már.
2016. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hm.Lehet már nincs is szükségem barátokra.Lehet nekem elég a férjem s a családom.Néha jó beszélgetni.Talán ez itt pont elég is. :-)
2016. nov. 28. 11:21
 8/16 anonim válasza:
38%
Ezt a kérdést en is kiirhattam volna. 100% ban egyetértek.
2016. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező közel 8 milliárd teljesen egyedi emberi példány él a Földön, mindenkinek megannyi féle kapcsolata, interakciója, benyomása van másokkal. Ne általánosíta. Neked lehet, hogy ilyen a helyzeted, másoknak egész más. Nekem például nincs feleségem, de van egy két igen jó barátom, na hoppá :D Egyébként rengeteg boldogtalan ember van akiknek kb senkilyük nincs, csak nézd meg itt az önismereti kérdések kategóriát. Szóval örülj annak, hogy a férjed és a családod van neked.
2016. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eltérő igények, eltérő definíciók.


Ami neked barátság, az nekem lehet max. ismeretség. Te lehet megkapod a férjedtől a neked szükséges "barátkozást", én meg lehet igénylem a pusztán baráti kapcsolatokat az életemben.

2016. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!