Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet igazi barátságot...

Hogy lehet igazi barátságot kialakítani?

Figyelt kérdés

Nekem mindig olyan barátaim vannak, akik ideig óráig a legmegbízhatóbbak, de ha éppen nincs "közös" elfoglaltság, akkor már csak ismerősök vagyunk szinte.


Vagyis konkrét példa például az életem. Alsóban kezdődött, mihelyst elmentek nem tartottuk a kapcsolatot, aztán ugyanez jött felsőben, középiskolában is ez lett a vége, elhidegültünk egymástól.


Most OKJ-n vagyok, itt is jó barátim vannak, akikkel el tudunk hülyülni meg megbízhatónak is megbízhatóak teljesen, ezek mind-mind bizonyítottak mint régen is aztán mint írtam, sosem lett belőle több, csak amíg a suli tartott. Néha eljárunk közös programokra suli után, de azon kivül nem nagyon kommunikálunk.


Olyan elkeserítő érzés belegondolni abba, hogy ők is le fognak kopni. Valószínűleg.


2016. nov. 26. 02:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elsősorban ne olyan barátokkal legyél, akivel kizárólag az aktuális elfoglaltságokról beszéltek. Vagy olyan csoporttársakkal esélyes, akikkel nem csak a csoporton belüli ügyeket osszátok, hogy "milyen házi van ma, mit csinál a többi csoporttárs, vagy tanár", stb.

Az igaz barátod az, akit közelről ismersz, személyes és nem csoporton belüli dolgokat osztotok meg. Olyan dolgokat osztotok meg egymásnak, amit publikban nem tennétek közzé. Kialakítani így lehet, megtartani ezt hosszadalmasan, megbízni egymásban időtlen időkig, az más téma.

Az ilyen barátságokhoz kell egy jellem is, kitartás a másik mellett, lelki érettség. (nekem volt egy olyan "igaz barátnak" címkézett barátságom, ami csupa gyerekes hülyeségek miatt ment tönkre).


Legyen igazi közös témátok, szerintem szoba sem jöhet az, hogy iskola-váltás után úgy barátkozol, hogy folyton arról faggatod a másikat, hogy "milyen a mostani egyetem". Annak tényleg nincs logikája, hogy bárkivel tartsd a kapcsolatot suli után is, ha a sulin kívül nem volt más közös pontotok.

2016. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát közös pont az mindig volt, de a gond inkább az hogy suliidő alatt tudtunk kommunikálni meg esetleg utána egy sör vagy valami mellett.


De úgy kifejezetten nem jártunk össze ezen kivül sosem, ezt nehéz valahogy elérni. Mert amúgy most is olyanok vagyunk mitnha testvérek lennénk, de nehéz 1-ről a kettőre haladni.


Nem járunk össze pl. hétvégén vagy szünetben, ritkán beszélünk akár csak Messengeren stb. De suliból pl. nehezen válunk el, épp ezért elmegyünk ide-oda néha, ha van rá idő.


Szóval elég furcsa. Nekem az lenne az igazi, ha olyan ott alszunk egymásnál néha, eljárunk hétvégén szünetben is ide-oda stb. Volt ilyen régebben de ez is az idő kopásával elmúlt.

2016. nov. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!