Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigyseg vagy narcisztikus a...

Irigyseg vagy narcisztikus a legjobb baratnom?

Figyelt kérdés

10 eve beszelunk folyamatosan online,illetve volt egy kisebb szunet,amikor en nem valaszoltam neki es igy megszakadt a kapcsolat. Talan 1 evvel kesobb,ismet ramirt es azota is tartjuk a kapcsolatot.

Nagyon sok mindent megosztunk egymassal,egyszer talalkoztunk eloben,akkor o vallalta a 7 honapos kislanyaval a 3 oras busz utat,hogy tudjunk talalkozni. Nekem is volt akkor egy masfel eves lanyom. Most viszont eljutottam odaig,hogy belassam,hogy nincs jo hatassal ram lelkileg. Nem tudom,hogy a problema belolem ered-e vagy tole.

Szoval egy olyan lanyrol van szo,aki gazdag csaladi hatterrel rendelkezik,velem ellentetben. 17 evesen mar volt jogositvanya,letette az angol nyelvvizsgat,stb a szulei segitsege altal. Meg egy hazat is kaptak ajandekba a szuloktok a ferjjel. Viszont nagyon eloretoro,nagyon siker kozpontu es mindig is ereztem benne egy kis "gogot" amiatt,mert o mar "letett valamit az asztalra." Pl. o inkabb elment dolgozni a masfel eves kislanya mellett,akit bolcsibe adott es pont eleg volt arra,hogy fedezze a bolcsode dijat. Naluk inkabb o a csaladfenntarto,a ferfi is keres kis penzt,de megis a lany kezeben van az iranyitas. Kb 1 eve kimentek kulfoldre egy barat segitsegevel es azota is ott vannak,jo eletuk van. Nekunk kevesbe.

Ugy erzem,hogy mintha versenyben lennenk,mert folyamatosan mutogatja a szep uj ruhakat,amiket vett a lanyanak,az uj draga jatekokat,hogy hanyszor mennek etterembe a ferjevel,a lakast amiben elnek,stb.. Szereti is nagyon megmutatni ezeket a dolgokat a kozossegi oldalakon.

Van,hogy leirok neki valamit,hogy pl mit szeretnek majd a jovoben a lanyomnak,es o egybol lecsap egy majdnem ugyanolyanra,sot szebbre es jobbra,mert itt amugysem kapni olyan szep dolgokat,mint kint.

Folyamatosan az orrom ala dorgoli a jo letuket es sokszor rajta kaptam,hogy lenez,amiert en mar Gyes-en vagyok immar 4. eve. (4 eves es van egy 5 honapos). Mindig azt mondja,hogy bizonyitani kell a nonek,kulonben semmit nem er majd a ferfi szemeben,stb.

Neha tesz megjegyzeseket,amiket sertonek talalok,de persze o tagadja,hogy ez allna a dolog mogott,szerinte tulreagalom. Folyton kerdezgeti,hogy milyen ruhakat adok a gyerekekre,mutassak kepeket,a lakasban ahol elunk,hasonlok. Erre kuldok kepet,ha mar kert,erre o valaszkent megmutatja az o ezerszer jobb es menobb ruhakat,lakast,stb.

Volt nekunk is ido,amikor mi voltunk jobb helyzetbe,mert mig ok a ferjjel,kislannyal a szuleik hazaban laktak,addig nekunk a ferjemmel es a lanyommal volt alberlet,es jobban alltunk anyagilag. Meg sem dorgoltem sosem az orrom ala ezt azt,mert eszembe sem jutott ilyen.

Sokszor almomban is azon kapom magam,hogy ezen gondolkodom,hogy megis hogyan juthatnek el oda,ahova o. Ugy erzem kiszivja az energiamat ez az egesz es miota ezt csinalna,probalok en is felmutatni valamit valaszkent az o draga holmijaira es kepes vagyok csak emiatt megvenni x draga dolgot,hogy megmutathassam,en is megtehetem (Ami nem igaz persze) Emiatt veszekszunk is sokszor a ferjemmel.

O elmondta,hogy feltekeny egy kicsit ram,amiert en mar tul vagyok a 2. gyereken es minden rendben zajlott a terhesseggel es a szulessel,utana ( Ok most fogjak kezdeni a projektet) Lehet,hogy ez a gog a valasz az en "sikeremre"?

Olyan regota beszelunk es ha csak en vagyok irigy,akkor nem szeretnem az en butasagom miatt tonkretenni ezt a kapcsolatot :(

Ha nem irok 3-4 napig,teljesen besertodik..

Szerintetek?


2016. dec. 23. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, nem tudom eldönteni, hogy te tekinted az életet versengésnek, vagy ő. Vagy esetleg csak a saját kisebbségi érzéseidet vetíted ki rá, mert azt hiszed, ha nem hozod a hozzá hasonló színvonalat, akkor kevesebb vagy tőle. Nem vagy az, de ezt hiába fejtegetném, az érték nem a rongyrázásból fakad.

Az biztos, hogy saját magaddal nem vagy elégedett, de a dolog ezen szintjén ő csak torz tükör, amin (akin) keresztül a hiányosságaidat látod. De rögtön nem lenne mérvadó sem az ő, sem más helyzete, ha a saját értékrended kicsit helyrebillenne, és az értékeket nem a külsőségekben találnád meg.

2016. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Komplexusos vagy. Undorító, ahogyan őbenne keresed a hibát, miközben a te beteg lelked van teli keserűséggel. Nyugodtan szakítsd meg vele a kapcsolatot, csak nyerni fog vele szegény, hogy egy ilyen alantas gondolkodású, besavanyodott ember helyett kereshet magának valódi barátot, aki együtt tud vele örülni, és nem saját irigységével van elfoglalva.
2016. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos valóban igazuk van az előző válaszolóknak, az biztos, hogy a te fejedben valami "nincs rendben". (Lehet, valóban olyan a lány, mint amilyennek érzed, de ezt a görbe tükrödön keresztül nem tudjuk megállapítani.)


Te egyértelműen kevesebbnek, és rosszabbnak érzed magad, pedig már azokból amiket leírtál is látszik, hogy nincs miért. Van két gyönyörű gyermeked, megteheted, hogy teljes figyelmeddel rájuk koncentrálsz, gyesen lehetsz immár negyedik éve, amivel hidd el, nagy biztonságot nyújtasz nekik. Mivel végig gyes-en voltál, gondolom nem álltok annyira rosszul anyagilag, mert nem kellett visszamenned dolgozni. Ráadásul van egy szerető férjed is, aki ha jól sejtem szintén szeret és támogat ebben, és valószínűleg Te vagy a szemében a világ legjobb és legértékesebb nője, felesége és anyukája. És ha jól gondolom, pont így, ahogy vagy vagy számára a legértékesebb, nem kell ahhoz az, hogy drága ruhákat is tudj adni a gyerekre, meg stb.

Én babaként rengeteg turizott, később rengeteg örökölt ruhával nőttem fel, de hidd el, egyáltalán nem az számított. Nem fáztam benne, nem volt szakadt, és szabad volt benne homokozni. Nagyjából ennyi számított.:)


Először magadban próbálj meg rendet tenni, és elhinni, hogy jó az, ahogy te élsz (ti éltek). És itt tudatosan próbáld meg ezt nem abban mérni, hogy neked kinek mennyivel jobb, vagy másnak miben rosszabb. Önmagadban igyekezz boldog lenni, ne másokhoz mérten.

Majd ha ezt a szemléletmódot sikerült elsajátítanod, akkor térj vissza ehhez a barátsághoz, és próbáld meg ezt is úgy szemlélni, hogy a barátnőd csak érdeklődik, és az ég világon semmi rosszat nem akar. "Irigyel", de nem elirigyli tőled a boldogságot, csak örül neki. És bár messze van, de szeretné azt érezni, hogy az életed részese lehet, mert megkedvelt. Bizony előfordulhat, hogy neki ez tényleg nem szándékos, és eszébe sem jut a gőg, csak ő is megosztani szeretné veled az örömét.

Ha ezt el tudod képzelni, akkor igyekezz változtatni a hozzáállásodon, mert piszok érzés ha rosszul megy a sorod, és valaki nem törődik veled, de az is majdnem ilyen rossz érzés, ha meg szeretnéd osztani valakivel a boldogságod, de ő csak a saját (képzelt) nyomorúságát hajlandó meglátni benne, és nem tud veled örülni.



Aztán persze ha már teljesen biztos vagy magadban, de még mindig ilyen, akkor még őt is meg kell tanulni kezelni, vannak ilyen emberek. Sajnos megváltoztatni valószínűleg nem fogod tudni, úgyhogy a fejedben kell korrigálni.

Egyébként ha tényleg ilyen, akkor talán jobban hasonlítotok, mint gondolod. Te régen nem mutattad neki, hogy "te bezzeg megteheted", de most mintha mégis ezt tennéd. De ha ebbe az irányba mentek el, akkor csak egymást fogjátok túllicitálni, és senkire nem lesz jó hatással. Biztos nem jobb az őszinte barátság? :)

2016. dec. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Azt vettem eszre vele kapcsolatba,ha velunk tortenik valami jo,az o valasza altalaban mindig negativ vagy nem is reagal ra vagy kerdest kerdesre halmoz. De hogy egyutt oruljon velem,meg ha amnyit reagal is ra hogy "De joo",nem erzem oszintenek es inkabb a negativitas kap szerepet. Pl ha a ferjem kap lehetoseget kulfoldon dolgozni,akkor azt mondja kb,hogy az ugyse fog sikerulni,oda nem konnyu bejutni,stb. Tegnap direkt leteszteltem es azt mondtam neki,hogy en nem fozok iden karacsonykor,hanem elhivott a ferjem etterembe es addig egy oracskara a kicsik a mamanal lesznek (Kivancsi vtam hogy reagal)

Termeszetesen csak a negativitas. Hogy akkor gyorsan foglaljunk asztalt,mert o nem hinne,hogy lesz mar hely. Meg gunyosan ra is kerdez, hogy ejjha,az elso ettermezesetek? Es hogy van meg a karacsonyi hangulat a gyerekek nelkul? Semmi jot nem irt ezzel kapcsolatosan,hogy osztozna az oromon.

Szerintetek?

2016. dec. 24. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Asszem az ilyesmi embereket hívják energiavámpírnak, mint a barátnőd.
2016. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igaza van a "tesztben" mondottak miatt. Karácsonykor nem könnyű helyet találni, a legtöbb étterem bezár, amelyik nem, az meg dugig van. Plusz tényleg furi kisgyereket karácsonykor lepasszolni és nélküle karácsonyozni, az milyen már? Őszintén, milyen anyának gondolnád te az ilyet? Nem csoda, hogy ez az egy barátnőd van, akit titkon utálsz... iszonyatos jellemed van. Mire volt jó ez a hazugság, menőzni akartál megint, de csúnyán felsültél.
2016. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolso:

Amint mondtam,leteszteltem,ugy gondoltam ez segitsegemre lesz abban,hogy eldontsem a problema tolem ered-e vagy tole vagy akar mindkettonktol.

Nem ezt a valaszt varnam tole,hanem egy kis biztatast,pozitiv dolgokat. Pl. nahat,de jo! Vegre ti is kimozultok egy kicsit,ratok fer mar! A gyerekek pedig amint irtam 1 orat lennenek a mamaval,szerintem ebben semmi rossz nincs,hisz utana is ahogy mindig 24 oraban otthon vannak velem,60 kozos percet csak negyszemkozt,nyugalomban evek utan csak megerdemelnenk.

Az en ferjem jo modu,meg sem megyunk el vagy visz el sehova,nem kapok tole draga ajandekokat,az alapveto dolgok megvannak itthon es kesz (Fedel a fejunk felett,etel,de abbol is csak ami tenyleg szukseges) Ezt o is tudja. Igy ez az ettermes kimozdulas igazi merfoldko lenne a szamomra,ezzel o is tisztaban van. Ezert keveslem a reakciojat.

2016. dec. 24. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!