Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit jelent számodra a barátság?

Mit jelent számodra a barátság?

Figyelt kérdés
Mi az igaz barátság? Létezik önzetlen barátság? Van legjobb barátod/barátnőd? Miért ő az?

2016. dec. 27. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A valaszok sorban: Az igazi baratsag az, amikor veletlenul sem sertodunk meg, ha oszinten lehulyeznek. Igen. A felesegem. Mert a multkor sem sertodtem meg ra.
2016. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs egy barátom se. Szó szerint egy se. Zárkózott vagyok, mert gyerekkoromban már megutáltam az embereket, sajnos nem olyan közösségben nőttem fel, ahol jól éreztem volna magamat, ezért nehezen ismerkedem.


Egyszer volt egy "legjobb barátom". Ez még általános iskolában volt. Mi mindent megbeszéltünk egymással, szórakozgattunk, nyomtuk a számítógépet együtt, szórakoztunk a lányokkal. Teljesen egy hullámhosszon voltunk. Jó, ha az embernek van legjobb barátja.


Szerintem létezik igaz barátság, de nagyon ritka. Az emberek egyre jobban eltávolodnak, elhidegülnek egymástól, sajnos ez nagyrészt a technikának köszönhető. Gondolok itt a facebookra. Eléggé "elkurvult" világban élünk. Hacsak 10 évre visszamenőleg nézem az emberek hozzáállását, ég és föld a különbség ahhoz képest.


Miért ő az/lenne? - Mint írtam, a hullámhossz. Ha egyszer sem csap be, mindig megbízhatok benne, akkor ő a legjobb barát. Ez biztos. Egyébként én olyan vagyok, ha egyszer eljátszák a bizalmamat, nem bocsájtok meg. Nekem ez egy kapcsolatban nagyon fontos, legyen az párkapcsolat vagy barátság. 21F

2016. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy barátság többet ér mint egy párkapcsolat,van legjobb barátom lassan 6 éve és meleg,nos hogy én megtudtam róla hogy meleg erőseb lett a barátságunk, feltételek nélkül segítünk egymásnak legyen akár miről szó,ő az aki mindig mellettem állt szint úgy énis mellette, én úgy gondolom nem kivánhatnék magamnak jobb barátot😊😊
2016. dec. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Amikor jobban szereted a barátod, mint saját magad.

2. Létezik.

3. Nincs.

2016. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az igaz barátság?

Amikor két ember elfogadja a másik összes tulajdonságát, és megsegítik egymást a bajban, minden őszinte gondolatukat megosztják egymással.


Létezik önzetlen barátság?

Igen.


Van legjobb barátod/barátnőd? Miért ő az?

Az egyik legjobb barátom nem olyan mint én, az én ellentétem szinte, viszont 11 évesen ismertem meg és látta a fejlődésemet, az igazi személyiségemet, értelmesebb mint az átlag, és meg tudom vele beszélni a dolgaimat.

2016. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincsennek barátaim mire jók? Kibeszélnek kihasználnak eldobnak egy másikért stb stb. Nincs olyan hogy barát olyan nincs akivel ne lenne semmi gond akivel meg van az nem barát.
2016. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek barátaim. Pedig szeretnék.

Szerintem létezik önzetlen barátság.


Mindig az ilyen "sitcom" barátságokat szerettem volna, amikor a barátaim a családom.


A barátság nekem arról szól, ez most nevetséges lesz, de emlékszem a Szex és New York filmben, az elsőben, van egy olyan jelenet, hogy Szilveszter van, Miranda magányos, felhívja a Carrie-t, Carrie meg átszalad hozzá pizsamában. Hogy ne legyen Újévkor egyedül. Én is szeretném, ha ezt adhatnám és kaphatnám.

2016. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Számomra nagyon érdekes különböző emberek véleményét olvasni.
2016. dec. 29. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Már lassan ott járok, hogy semmit. :) 8 év "barátság" után egy fiú fogta magát, és elárulta, becsapta, zsarolta, és hülyének nézte társait. :P

Egy srác, akire 2 év után azt fontolgattam barátnak nevezem kiderült csak kihasznált, és most félve tekintek a jövőbe a megosztott információk miatt. :P


Egy lány tartja még bennem a barátsághoz fűzött reményeket, de félve várom azt a napot, hogy ő mikor mondja azt a barátságunkra, hogy fakereszt. :) :D


Az elején többet jelentett volna mint bármi, majd rájöttem nem ér annyit, mint amit én gondoltam, és puff..eltűnt a barát iránti vágy. :D

2017. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Számomra az igazi barátság az, akivel úgy tudjuk megbeszélni egymás dolgait, h nem csak meghallgatjuk, hanem őszinte kritikával, és javaslatokkal látjuk el a másikat. Akiről előítéletek nélkül, kizárólag a másik cselekedetei alapján vélekedünk.

Létezik önzetlen barátság, mert egy barátság csak önzetlen lehet. (ettől még létezik a barátok közti versengés)

Jelenleg nincs legjobb barátom, csak barátnőm.

A barátság szerintem is sokkal többet ér, és tartósabb is egy kapcsolatnál. Ez szerintem amiatt van, mert a barátot sosem akarjuk jobbnak látni, amilyen.

2017. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!