Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Számodra mit jelent a Barátság...

Számodra mit jelent a Barátság? Hogy jellemeznél egy igazi barátot? Hogy bánnál vele?

Figyelt kérdés

2015. okt. 25. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szüksége van rá megyek, ha szükségem van rá jön. Nem kell mindig egymás fenekében lenni, de néha találkozzunk.
2015. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aki joban-rosszban kitart melletted, es persze te is mellette.
2015. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki nem akarja rám erőltetni a saját ízlését, érdeklődését, hanem megtalálja velem a közös pontokat. Mellettem áll, de nem telepszik rám, nem akar állandóan velem lenni. Nem sértődik meg, ha nem érek rá.
2015. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazbarátot csak akkor lehet jellemezni, ha van, és a szószoros értelmében jellemezni.

"Igaz barát", és "Igaz szerelem" kapcsán is sokan mintha álmokból beszélnének, ami nem érvényes, csak az számít, é az fog számítani, amit megtapasztalsz.

Nekem igazbarát, aki értékeli a velem töltött perceket, fontos, hogy elfogadjon az ÉN személyiségemmel együtt, és én is az övét, a személyes pozitívumait szeressem, ne az elvárásaimat hányjam rá.

Aki közeli barátom, azt pl. bármikor bármiben szívesen meghallgatom, sok mindenben szeretek tanácsot, vagy támaszt nyújtani, szeretek pozitív lenni mellette, és megmosolyogtatni, ha éppen levert, szeretem megosztani a megtapasztalt tuti dolgokat, és együtt érez velem ezeknek kapcsán, vannak akikkel nem is régóta ismerjük egymást, de nagyon hasonlít a zeneízlésünk pl. vagy más dolgokban lévő ízlésünk annak ellenére, hogy nekem sem mindennapi tucat.

A helyzet az, hogy többnyire azokat tartom igaz barátnak, akik mégis valamilyen időközönként keresnek, vagy tudom, hogy én is kereshetem őket. Amikor azt tapasztalom, hogy valaki elbizonytalanodik valaki kapcsán a barátságot illetően azért, a szép emlékek és sok közöspont ellenére, mert sokáig nem beszéltek, az rossz érzés.


Az a jó, ha nem valami mélynek érzett pont bennünk, ami közös bennünk, és az által érint az a személy. Szerintem ezen a ponton már igaz barátságról lehet beszélni, ha valakivel a legszemélyesebb dolgaitokat beszéltétek meg. De ennél tovább sokszor ellehet bizonytalanodni is egy baráton, és negatívizálni, majd csak álmodozni, hogy lesz jobb, miközben valamilyen szinten minden barátnak ugyanolyan jól esik, ha elfogadják őket.

2016. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!