Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány IGAZI barátja van egy...

Hány IGAZI barátja van egy átlagos embernek?

Figyelt kérdés

Legnagyobb szokása az embereknek BARÁT címszó alatt olyan embereket is felsorolni, akiket kb fél éve ismer, és együtt buliztak öt-hat alkalommal, egy nagyobb társaság keretei belül. Na, akiknek tényleg ez már barátságot jelent, azok biztos nem ismerik a haver, vagy a skac szavakat. De most leírom, milyen BARÁTOKRA is gondolok:


- Több évi ismeretség, konstans (állandó) kapcsolattartás.

- Ha megtehetitek (nem külön országba/távol egymástól éltek) akkor heti szinten minimum, de inkább két-három naponta találkoztok.

- Minden további nélkül el tudnátok kettesben tölteni egy tíz napos nyaralást, feszültségek, és kínos szituációk nélkül.

- Rá mernétek bízni egymásra a házatokat, kocsitokat.

- Semmi nem befolyásolja a kapcsolatotokat, se nő, se gyerek, nincs az, ami a találkozásaitokat meggátolhatná.


Tehát, ilyen egy igazi barát. Mert vannak néha kialakult "társaságok", amibe mondjuk van akár hat-hét ember is, és aki annak a tagja, simán bemondja, hogy mindenki a barátja onnan. Holott lehetséges, hogy kettesben egyikőjükkel se töltött olyan sok időt. És amely kapcsolatokat csak a tömeges együttlét köti össze, azok bizony HAVEROK csak, és nem barátok...


Egy átlagos embernek hány ilyen barátja van?



2017. jan. 2. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés, maximum 3-4.
2017. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy átlagosnak nulla.
2017. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ma nem nagyon köttetnek igazi barátságok. Beérjük a barátság illúziójával is. A faszbukon sertepertélünk, megosztjuk életünk apró részleteit, de az érzések, urambocsá' érzelmek háttérbe szorulnak. Mindenki a telefonját buzerálja, ahelyett, hogy a normális emberi kommunikációt gyakorolnák. Így nem lehet igaz barátokat szerezni.

A barátság az őskorban született, a vadászó és hadakozó férfiak egymásra utaltságából fakadóan. Ma legfeljebb a tűzoltók, kommandósok vannak ilyen egymásra utalt státuszban. Ők azok, akik a szó szoros értelmében a tűzbe mennek a barátaikért.

Egy ember életében egyébként jellemzően 3-4 igaz barát van jelen. Ezek általában gyermekkorban köttetett barátságok, amik a sírig kísérnek, bárhová vesse is őket az élet. Nekem is van olyan gyermekkori barátom, akivel évente jószerivel egy-két levelet váltunk csak, de tudjuk a másikról, hogy habozás nélkül feladja az életét,és a segítségünkre siet, ha úgy hozza a sors. A barátságnak tehát nem fokmérője, főleg nem feltétele, hogy "heti szinten minimum, de inkább két-három naponta találkoztok."

Az sem igaz, hogy "Semmi nem befolyásolja a kapcsolatotokat, se nő, se gyerek"

25 éves korban lanyhulnak a baráti érzelmek, elsődleges szemponttá a szaporodás válik. Párkeresés, gyermekek felnevelése. Ennek szintén evolúciós okai vannak, talán nem kell részleteznem, hogy miért. A reprodukciós időszak végén, 40 felé újra felerősödnek a baráti érzelmek, és akár egy szerelmet is képesek felülírni. Ebben a korban is köttetnek egyébként nagyszerű barátságok, míg a szaporodási időszakban ez nem jellemző.

Egyebekben jól látod a kérdést, és hibátlan az okfejtésed.

2017. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is csak egy átlagos ember vagyok, és nekem nincs ilyen barátom. Nem is volt, és szerintem már nem is lesz. Pedig jó lenne...
2017. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" Ha megtehetitek (nem külön országba/távol egymástól éltek) akkor heti szinten minimum, de inkább két-három naponta találkoztok. "


Mert egy több éves, hosszú barátságnál törvényszerű, hogy megszakad a kapcsolat ha külön országban éltek? Akkor az miért igaz barátság? :)

Nekem a legjobb barátnőm már több éve él külföldön, ritkán találkozunk, mégis sűrűn beszélünk, mindent tudunk szinte ugyanúgy a másikról.

5 éves barátság, ennek a fele ideje már, hogy külföldön van. Na ez az igaz barátság.

Jelenleg 2-3 van.

2017. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet mindennel, például a heti 3-szori találkozással. Sőt, pont ellenkezőleg gondolom. Szerintem az nem igazi barátság, amikor az tart össze, hogy minden nap együtt lógtok, és nem értek egyet azzal, hogy hú, de jó barátok vagyunk, minden nap beszélünk. Én senkivel se beszélek minden nap, meg is őrülnék. Nekem ne jöjjön ide heti 3x. Nekem attól igazi barátai, hogy akkor is összetartunk, ha már egy hónapja nem beszéltünk. Megfigyelésem szerint ezek erősebb barátságok, mert amikor minden nap beszélnek, akkor megszűnik a barátság, ha abbahagyják. Nekem pont az a barátság, hogy nem kell mindig biztosítanom róla, hogy ő a barátom, pont hogy egy ilyen biztos személyként áll mellettem, nem kell naponta beszélnem vele ahhoz, hogy tudjam, ha kell segít, bizonyos programokra engem fog hívni, nem másokat, ha valahova valakit hívni akarunk, egymásra gondolunk először stb.



Hogy a kérdésre is válaszoljak: 3 vagy 4 ilyen barátom van.

2017. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és 10 éve vannak meg.
2017. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy igaz baratnom van.

Napi szinten beszelunk,de van tobb nap egy het kihagyas is hogy alig. Talalkozas valtozo van hogy heti 2x-3x par orat egyutt vagyunk van hogy hetente 1x egy orat. Mikor hogy. Volt mikor kb havonta 1x taliztunk par orara,bar az keves nekem.

Baratsagunk elejen sokat voltunk egyutt het napbol 6 ot tuti.Jo volt hamar megismertuk egymast.

Eddigi baratnoimmel akikkel alig talalkoztam beszeltem azokkal nem alakult ki olyan szoros baratsag mint jelenlegi bnommel akivel az elejen napi szinten kapcsplatban voltam.

Joba vagyok kolleganoimmel,de ok csak olyan haveri szint elvagyunk,elhulyulunk. Ha elmondom banatom meghallgatnak tanacsot adnak.De legbelso gondjaimat csak legjobb baratnomnek mondom el.

2017. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy heti szinten találkozzanak a barátok, mert véleményem szerint az igazi jó batátoknak szükségük van egymás társaságára. Természetesen ez nem minden esetben lehetséges, de ha közel laknak egymáshoz, elfoglaltságuk megengedi, akkor bizony találkozi is fognak. Én magamból kiindulva, ha már a legjobb barátaimat mondjuk két hétig nem látnám, biztosan elkezdenének hiányozni, és mindenképp felkeresném őket, amint lehet. Ők is így lennének velem.
2017. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es, én vagyok az a válaszoló, aki írta, hogy nem találkozunk minden nap. A szomszéd város nem tudom, közelnek számít-e, egyik barátom sem az én városomban lakik, de én így is fenntartom, amit írtam.
2017. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!