Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti is utáljátok ha valaki...

Ti is utáljátok ha valaki hamarabb érkezik meg vendégségbe?

Figyelt kérdés

Mondjuk 8ra megbeszéljük valakivel, hogy átjön hozzánk és fél 8ra vagy háromnegyed 8ra már megérkezik.


Én ezt nagyon nem szeretem. Volt már, hogy mondjuk 10-re megbeszéltem valakivel, hogy jön, fél 10 előtt kicsivel felmostam, elkezdtem nézni egy epizódot a sorozatomból amíg szárad a padló, erre fél 10kor becsöngetett az illető; a padló még nem volt száraz.


Vagy volt, hogy még szerettem volna az utolsó fél órában megfürödni, amikor megérkezett a vendégem fél órával hamarabb.


Eleinte azt hittem, velem van a baj, de nemrég valaki mesélte, higy ő ezt mennyire utálja... És elgondolkoztam, hogy vajon tényleg általánosan utálják azt az emberek ha valaki korán érkezik az emberek és nem vagyok ezzel egyedül?


2017. jan. 30. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam vele számolni. Sokszor nem lehet pontosan időzíteni a forgalom, tömegközlekedés miatt és azt mégsem várhatom el, hogy kinn ácsorogjon még egy negyed-fél órát a hidegben. Szóval én mindig rádobok az időre plusz-minusz fél órát, így általában nem ér meglepetés. Az utolsó fél órára már nem tervezek be semmi olyasmit amiben zavar, ha megszakítanak. Ez az évek rutinja.:D
2017. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokkal előbb érkezik, az lehet kellemetlen, mert lehet, hogy még éppen fürdök vagy készülődök. Vagy még van, amit elintéznék.

De ha a példádnál maradunk és 8-at mondtál, akkor nem akadnék ki a háromnegyed 8-on. Én eleve úgy szoktam készülni, hogy ne az utolsó pillanatra készüljek el mindennel, hanem már korábban.

Én általában úgy szoktam hívni vendégeket, hogy kitalálom, hogy mikorra készülök el. Pl. 8-ra. És akkor azt mondom, hogy 8 után bármikor. Így aki ahogy tud. Nem kell időpontra jönni. Jöhetnek fél 9-re is.

2017. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Osztom az első véleményét. Velem is van, hogy azt mondom valakinek, hogy fél óra és ott vagyok, aztán 15 perc múlva már ott is vagyok. Az ember nem mindig tudja ezt pontosan belőni. Én úgy vagyok vele mindig, hogy inkább előbb oda érek egy kicsivel, mint, hogy késsek, de ha kések is alap, hogy oda szólok.
2017. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont emiatt, hogy ne azelőtt lepjen meg bárki, mielőtt mindent elintézek, szoktam időzíteni kicsit korábbra. Amúgy engem is bosszantana. Így viszont annál jobban idegesít, ha valaki késik, mert még többet várok rá.
2017. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még annakidején jártam tánc és illemtanárhoz. Ő azt tanította nekünk, hogy a pontosság a királyok udvariassága. És késni nem illik. De korábban érkezni még inkább nem illik. A háziakat nem illik zavarba hozni azzal, hogy korábban érkezünk. A vendéglátáshoz szükséges utolsó simításokat is tudják békés nyugalomban elvégezni.

Inkább illik a szomszédos utcában sétálgatni egyet, hogy pontosan érkezhessünk.

2017. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem illik korábban érkezni. Én világéletemben mindenhova túl korán odaérő fajta voltam, ilyenkor mindig sétálok egy kicsit a környéken, vagy csak ácsorgok, ha úgy alakul, de senkire nem töröm rá az ajtót a megbeszélt időpont előtt.
2017. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!