Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet végleges ez a "kiábrándu...

Lehet végleges ez a "kiábrándulás" a legjobb barátnőmből?

Figyelt kérdés

Elutaztunk külföldre a hétvégén. Én már jártam a helyen, ő akkor volt először és ezzel együtt hosszabb közös utazásra akkor mentünk először.


Pénteken érkeztünk meg és a kinti barátnőmnél aludtunk. Aznap este igazából semmi gond nem volt, jókedvűen csevegett velünk, néztünk egy filmet aztán aludtunk.


Másnap elmentünk reggelizni és ott kezdődött minden.


Először is egy csomó kaját kikért, de pár falatot evett csak. És amikor már a rendelésnél szóltam neki (ismerve őt, hogy annyit eszik mint egy madár), hogy nem fogja tudni azt mind megenni, elkezdett hisztizni, hogy ne én döntsem el, hogy Ő mennyit ehet.

Összecsomagoltattuk a kaját és a kinti barátnőm vitte haza, neki volt dolga mi pedig elindultunk megnézni egy kiállítást.


Ebédre terveztünk visszamenni, mert a barátnőm főzött nekünk, így délelőtt múzeumot néztünk és délután kirándultunk.


Azt hallgattam egész délelőtt, hogy mennyire hideg van, úgy utálja ezt az időt, amikor kimerítette ezt, arról kezdett papolni, hogy milyen fáradt. Mindig próbáltam valamire elterelni a beszélgetést, de mindig a nyafogásra visszatért így egy idő után már csak hümmögtem.


Amikor elértünk a múzeumhoz akkor végre abbahagyta a panaszkodást, bementünk, én szerettem volna kényelmes tempóban végig nézni a kiállítást - ő végig rohanta és utána engem sürgetett, mert hogy menjünk már, unja magát... Amikor mondtam, hogy várjon, állt mellettem sóhajtozott, grimaszolt, stb. Akkor rászóltam, hogy fizettem a belépőért és azért fizettem, mert meg szeretném nézni a kiállítást és ne legyek már rossz ember attól, hogy őt nem érdekli a kiállítás engem pedig igen. Rögtön észbe kapott és bocsánatot kért, utána a végéig nem vágott képeket csak csendben kóborolt a kiállításon.


Mikor végeztem, elmentem a mosdóba, ami nem tetszett neki, mert induljunk már vissza... A hisztizése visszatért...


Elintéztem a dolgom, elindultunk és 5 perc múlva beközli, hogy menjünk gyorsabban, mert bepisil.


Kérdeztem tőle, hogy miért nem ment el a múzeumban mire ő csak nyafogva mondta, hogy nem volt kedve.


Egészen a lakásig azt hallgattam, hogy vinnyogva meg sipítozva ecseteli, hogy nagyon kell pisilnie, ami eléggé hosszú idő lévén hosszú út volt - így egy idő után rászóltam, hogy nem csoda, hogy alig bírja, ha megállás nélkül erről beszél, mire rám mordult, hogy nagyon érzéketlen vagyok vele és folytatta a nyafogást, hogy wc-re kell mennie.


Nálam volt a pótkulcsa a barátnőmnek, bementünk és a barátnőm fellökve engem rohant a wc-re, ami zárva volt, mert épp a kinti barátnőm használta. Erre a barátnőm fogja magát és elkezdi verni az ajtót és ÜVÖLTI megállás nélkül, hogy "PISILNEM KELL!" - aztán hirtelen megfordult és elkezd HANGOSAN sírni / bömbölni. Utána meg amikor kijött a kinti barátnőm, a barátnőm bemegy és be se csukja az ajtót úgy kellett a kinti barátnőmnek becsukni utána...


A reggeli incidens és ez után a kinti barátnőmnek meg volt a véleménye a barátnőmről én pedig nagyon kellemetlenül éreztem magam.

Szedi ki a kinti barátnőm az ételt, amit jó szívvel csinált, mire a barátnőm rákezd megint; ő nem szereti a paradicsomlevest, úgyhogy azt nem kéri. A másodikat nyemmegve ette, túrta szét, mert gomba volt benne és azt nem szereti, de ezt hangoztatta, hogy ő utálja a gombát és hogy úgy látszik nem fog jól lakni...


Megettük a kaját és elindultunk kirándulni, persze fél óra múlva beközli, hogy keressünk egy gyorskajáldát, mert éhes. És elkezdi sipító hangon ismételgetni, hogy már szédül, már fáj a feje, nagyon éhes nem bírja.... Egészen amíg meg nem érkeztünk.


Amíg várta a kaját, azon nyávogott, hogy mit késlekednek ennyit, hol marad a kaja... Na ott szakadt el nálam a cérna és elmondtam, hogy nem bírom már ezt a hisztimaratont és hagyja már abba a nyávogást.


Hatásos voltam, mert először beduzzogott, de utána jókedvű volt egész kirándulás alatt...


Este mentünk vissza busszal és már meg voltam nyugodva, hogy abbahagyta a hisztizést.


A buszsofőr lent állt a busz mellett és mi pakoltuk be a cuccunkat, erre odaszól a sofőrnek, hogy ahelyett, hogy bámulná, segíthetne neki... És elkezdte szajkózni hisztisen hogy mennyire udvariatlanok a férfiak és ez mennyire kikészíti, mire rászóltam finoman, hogy fejezze be... mert tényleg nagyon kellemetlen volt, hogy néztek az emberek mert egy apróság miatt kiakadt a barátnőm...


Erre leteremt a buszon, hogy nagyon megaláztam, amikor elkezdtem őt csitítani...


Amikor szálltunk le a buszról Pesten én már azt hittem szétrobbanok dühömben annyira idegesített a jelenléte és megkönnyebbültem amikor elváltunk és hazaértem.


Azt hittem 1 vagy max 2 nap és kiheverem, elvégre mindenkinek lehet rossz napja, így a barátnőmnek is (most láttam amúgy először hisztizni). De már szerda van és semmi kedvem látni őt, találkozni, csak nyűgös leszek, ha átsuhan a fejemen, hogy összefutok vele.


Szóval - Lehet végleges ez a "kiábrándulás" a legjobb barátnőmből? Vagy elmúlik ez az érzés amit most érzek? Mennyi idő alatt?



2017. febr. 1. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem fog semmit érni, de szerintem megmutathatnád neki ezt a kérdést. Hátha segít a helyzeten.
2017. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Csökkenhet még a kiábrándulás, néha talán megint azt érzed majd, hogy kimondottan kedveled. De megint elő fognak jönni olyan helyzetek, amiben ő nem olyan, ami számodra elfogadható, és előbb-utóbb végleg kiábrándulsz belőle. Van ilyen másnál is. Párkapcsolatban is.
2017. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem véletlen született a mondás, hogy

"Lakva ismerni meg igazán az embert!"

Kaptál az igazi egyéniségéből egy szeletet, szerintem nem kellene erőltetni ezt a barátságot.

2017. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha reggel egy csomó kaját vett magának, aminek a nagy részét becsomagolva elvitte a "kinti" lány, akkor miért nem ehette meg azt? Miért kellett olyat ennie, amit nem szeret? Többi csak hiszti, de valószínűleg aznap reggel indult minden, amikor te megaláztad őt a másik csaj előtt, hogy mit és mennyit ehet. Magad írtad, hogy onnantól volt ingerlékeny. Lehet a kiábrándulás kölcsönös..
2017. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

#4


Miért megalázás az, ha valakinek azt mondjuk, hogy felesleges ennyi mindent venned, hiszen a negyedét sem fogod megenni?

Gondolom, ha kevesebbet rendel, azt megeszi és ha még éhes, akkor vesz még valamit.

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért nem ette meg a reggel elhozott kaját?

2017. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Felnőtt ember, hadd döntse el maga, mit akar megkóstolni külföldön, ahol minden újdonság. Majd a maradékot megeszi később. És még négyszemközt sem kellene rászólni, nem még egy olyan személy előtt, aki neki nem barátnője. Így egy pillanat alatt ő lett a kis hülye a csapatban, akinek meg kell mondani, hogy mit ehet és mennyit.
2017. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem értem miért lett pár válaszoló lepontozva, de mindenki kap tőlem egy zöld kezet!


Sokan kérdeztétek miért nem ehette azt, amit a kinti barátnőm hazavitt neki becsomagolva - felajánlottuk, de nem kívánta.


Igazából nem parancsoló jelleggel mondtam, hogy ne vegyen annyi ételt reggelire, plusz ő ott szerette volna hagyni, amit nem bírt megenni, az elcsomagolás a kinti barátnőm ötlete volt.


DE! Abban van igazság, hogy lehet, az nem jött ki jól, hogy ezt tanácsolom neki, főképp, ahogy írta az egyik válaszoló új helyen van, új ételeket próbálhatott ki.


De az, hogy ezen besértődik nem jogosítja fel, hogy egyrészt elrontsa a hangulatomat másrészt ne élvezze a kint létet.


Azt még megértem, ha tényleg ez volt a baja, hogy hirtelen dühében panaszkodik az időjárásra meg, hogy fáradt; belefér - de a többi hisztije akkor is túlzás volt.


Volt, hogy nagyon sértő is, elvégre kifizettem a kiállításra a jegyet, nem esett jól, hogy én voltam a gonosz, hogy kényelmes tempóban szerettem volna nézni.


Meg ez a túldramatizálás a wc-zéssel nagyon kellemetlen volt nekem, mert kínosan viselkedett... Most képzeljétek, jön egy lány a barátnőtökkel, hogy eltölt nálataok 1 éjszakát wc-ztek és a lány nem beszól finoman, hogy be kéne mennie, hanem üvöltözik, veri az ajtót és utána még bömbölni is kezd... És ezt mind egy csomó hisztivel megkoronázva, aminek a szemtanújává váltatok... Azért néznétek a barátnőtökre, hogy mégis kit hozott el hozzátok...


Ma hívott amúgy, hogy hétvégén elmegyünk e valamerre. Elmondtam, amiket fent írtam, hogy ezek nagyon kifárasztottak és lényegében az én hétvégém is tönkrement mert nem békésen tölthettem el, hanem a hisztijeit kellett tűrnöm.


Nem mondta el, hogy miért volt hisztis, de elkezdett sírni a telefonba, könyörgött, hogy bocsássak meg és, hogy összeszedi magát és legközelebb nem lesz ilyen.


Sajnálom őt meg tényleg jó barát, de még mindig azt érzem, hogy a falra mászok a gondolattól, hogy látnom kell és időt tölteni vele.

2017. febr. 1. 23:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy alapból ez az igazi személyisége, magyarázatot sem adott a viseledésére, csak hogy máskor normálisabb lesz. Hasonlóan néha összeszedte magát, amikor együtt voltatok, de aztán visszatért önmagához, most is ezt fogja tenni.

Szerintem adj neki még egy kis időt, bizonyosodj meg róla, hogy ez nem csak egy átmeneti állapot-e, de van egy gyanúm, hogy ez már így marad.

2017. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!