Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szép emberek nem szívesen...

A szép emberek nem szívesen beszélgetnek átlagos/csúnya emberekkel? Miért?

Figyelt kérdés
Miért nem fogadják be a saját baráti körükbe azt, aki nem hozza külső szempontjából az ő szintjüket? Többnek érzik magukat? Esetleg undorodnak a kevésbé szép emberektől?
2017. febr. 3. 18:23
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

"Aki szép és okos, nem feltétlenül kapzsi és öntelt. "


Igen olyan szép és okos ember is van, aki nem kapzsi, sőt akár barátságos és kedves. De akkor is tudja, hogy szép és udvarias módon elkerüli a nem szép emberek társaságát, udvarlók közeledését. Csak akkor keveredik nem széppel, ha nem tudja magáról, hogy szép.

2017. febr. 3. 20:25
 32/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem értek egyet. Lehet, hogy nem is látja magát szépnek. De ez még mindig egy olyan sablonos kifejezés, mint az, hogy "okos".
2017. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Ha téged mások szépnek tartanak, viszont te saját magad nem, akkor csakis azért jönnél össze kevésbé helyes pasival mert nem hiszel a bókoknak, mert nem tartod magad szépnek.
2017. febr. 3. 20:30
 34/46 A kérdező kommentje:
Más szóval azt érzed, hogy nem érdemelnéd meg a helyes pasit. Mert manapság sajnos ezt nevelik belénk, hogy külseje alapján érdemel meg valaki valakit.
2017. febr. 3. 20:31
 35/46 anonim ***** válasza:
86%
A barátságokban nem számít a külső. Az érdeklődési kör számít. Legalábbis az én barátságaimban eddig így volt. Ha csak a külső alapján lettek volna barátaim, nagyon magányos lettem volna, hisz lehet, egyetlen közös dolog sincs bennünk. Pedig az a barátság alapja. A hasonló személyiségek.
2017. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

A te eseted szerencsés...és kivétel.


A szép emberek barátságában pedig önmaga a szépség a "közös". Az az elsődleges összetartó, forrasztó erő. Ha az megvan..majd gyártanak közös dolgokat. Elmennek ide-oda, csinálnak ezt-azt. De azt majd azután találják ki, miután egy kupacban vannak.

2017. febr. 3. 21:03
 37/46 A kérdező kommentje:
Meg nem is lehetséges az, hogy egy átlagos és egy szép embernek ugyanolyan a személyisége. Egyrészt mert nem áll jól neki, másrészt mert nem engedi meg a társadalom egy fogyatékosnak, hogy ugyanúgy viselkedjen mint egy tökéletes szépség. Most képzeld el, hogy van egy púpos, alacsony növésű, torz végtagokkal született lány (csakhogy extrém példával éljek) és úgy próbál menni az úton mint Claudia Shiffer a kifutón, hogy reagálnának az emberek. Komolyan vennék a személyt? Vagy szánalmat éreznének? Esetleg megmosolyognák? Ez extrém példa tudom, de enyhébb különbségek esetén is meg van az, hogy ki mit tehet meg, milyen viselkedésformát engednek meg neki. Ha én mint átlag pasi úgy viselkednék/öltözködnék mint Brad Pitt vagy Josh Harnett akkor vagy kinevetnének, vagy folyamatosan támadnának, kötözködnének velem, hiszen nekem azt nincs megengedve, és mégis kinek képzelem magam. Ugye egy szép embernek meg van engedve, hogy higgadt, önelégült, magabiztos, gyakran kicsit lekezelő legyen. Egy átlag embert meg inkább az igyekvő, alázatos, kedves, barátságos, keményen dolgozó egyéniségként képzelünk el elsősorban. És így tudjuk elfogadni őket.
2017. febr. 3. 21:09
 38/46 anonim ***** válasza:
Férfiként nekem inkább olyan barátaim voltak, akik a nők szemében vagy nagyon szépnek vagy sármosnak számítottak. Én kifejezetten rosszul nézek ki. Két nő között is sokszor van kontraszt. Az viszont igaz, hogy a nők nem barátkoznak csúnya férfiakkal, ennek biológiai okai lehetnek.
2017. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

38


Tudom, hogy biológiai, kémiai okai vannak elsősorban, csak az a gond itt, hogy sokan cáfolni próbálják és megmagyarázni, hogy ez nem így van.


Csávók esetében még van némi keveredés, de az esetükben és kell valami plusz amivel kompenzálni tudja a külsőbéli hiányosságokat. A te esetedben nem volt?


Az én esetemben az volt, hogy mindig meg kellett őket nevettetnem, gyakran simán bohócot csinálnom magamból, házi feladat megoldása, formanyomtatványok kitöltése, idegen nyelvről való fordítás, fizikai védelemnyújtás (fizikailag erősebb voltam néhánynál és néha meg kellett védenem amikor meg akarták őket verni). Szóval én nekem komolyan le kellett tennem az asztalra valamit, hogy velük lóghassak. Én egy egész hosszú listányi dolgot adtam...ők pedig a társaságukat. Nem egy jó üzlet...de akkor még elfogadtam ezt.

2017. febr. 3. 21:26
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

74%, ne haragudj, hogy közbevágok, de szerintem nem nagyon érdekel senkit, hogy a te konkrét baráti körödben mi a helyzet. A kérdező arra a kétségbevonhatatlan tényre szeretne választ kapni, hogy a szépnek ítélhető emberek környezetében nagy átlagban miért felülreprezentáltak a szép emberek. Nem mindig, nem kizárólagosan, hanem mondjuk száz baráti társaságot megvizsgálva, átlagosan.


Ha tippelnem kéne, az okai lehetnek például:


- Beilleszkedés iránti vágy (ápoltság, öltözködés befolyásolhatja, hogy mennyire ítélünk szépnek valakit)

- A legtöbb ember tudat alatt a hasonlót jobban kedveli, mint a különbözőt. Ez számos tulajdonságra igaz, és a külső megjelenés is közéjük tartozhat.

- A magukat csúnyának ítélő emberek egy része kényelmetlenül érezheti magát jobb megjelenésű emberek társaságában, így akarva vagy akaratlanul, de kikophatnak.


Biztos van még sok, önmagában nem túl jelentős faktor, amelyek azonban összeadódva előidézik a kérdező által vázolt helyzetet.

2017. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!