Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátság normalizálása ill....

A barátság normalizálása ill. mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Helo. Van egy haverom majd két évtizede, munkatársam is egyben. Kezdetben teljesen normális volt a viszony, a különféle meghívások is normál módon oda-vissza zajlottak, mjgnem a haver megházasodott, ami látszólag nem okozott nála törést, viszont elkezdett kéregetni, mert ő szegény, először 5 kiflire- oké nem tétel- ztán később mikor megszülettek a gyerekei, már észrevétlenül, szinte mindent én fizettem neki. Ez szerinte normális amúgy mert nekem egyedülállóként több pénzem van, ami egy főre vetítve igaz csak, és a barátság ilyenkor ezt jelenti, meg hát az ember a gyerekei az első, mert persze én egy kávéra nem lettem aztán meghíva. A munkában is mindenféle kamu okkal, ún ledolgozás címén egyfolytában kéreget, mert odébb tesz valamit. Mikor elegem lett ebből, közöltem vele, hogy ez így nem oké, erre azt mondta hogy nem kötelességem adni semmit, munkatársakként együtt tudunk dolgozni, sajnos ez nálunk már kialakult, tehát mással nem tudnék müszakban lenni. Na de ez a szerinte normális munkatársi viszony úgy néz ki, hogy egész nap nem beszél, odavakkant néha, látványosan kerül, ami mások számára is feltűnik, persze ha pénzt kap, varázsütésre megváltozik. Ilyenkor szerinte el volt keseredveltölteni elég rossz. Mit lehet ilyenkor tenni ?e. Ez azért gond mert azért 8 órát ilyen hangulatban
2017. febr. 13. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni. Enyhe érzelmi zsarolás. Ha engedsz, fizetni fogsz. Döntsd el, mennyire fontos neked.

Hallgass, ha tudsz rádiót, zenét, biztos, h szar így melózni, próbáld meg elterelni a gondolataidat, vagy tényleg műszakot cserélni.

2017. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy szoktasd le a pénz kunyerálásról, hogy párszor kérd a segítségét, mondjuk lakásfelújításhoz, bútorcipeléshez.


Ha pl. meghívtad egy hónapban ezer forint értékben két sörre, vagy 3 kávéra, akkor abban a hónapban keress 1-2 óra olyan munkát neki, amiben a segítsége jól jönne (de ne mondd, hogy azért cserébe).


Ha pedig kibúvót keres, akkor legközelebbi kunyerálásnál mondd neki, hogy bocs nem, Te sem segítettél.

2017. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen, na igen jól látjátok, ketten vannak egy kocsival, és a kialakult párosok felforgatása nem igen lehetséges, max megpróbálom elviselni, a munkát amúgy szeretem, azt azért nem adnám fel. A helyzet az hogy nem vagyok a pszichoterapeutája, biztos megvan az oka ha valaki ilyen, infantilizmus stb. az én túlzott jóindulatom is közrejátszhatott, csak gondoltam ha valakinek volt hasonló esete, hátha a tapasztalatainkat kicserélhetjük.
2017. febr. 13. 16:54
 4/8 A kérdező kommentje:
16:35, kösz de sajnos nem működik ez se, ha valamire pl. megkérem, olyan horror árat mond, hogy már eleve elmegy a kedvem. Jó azt tudom hogy nincs eleresztve, család stb, de nem is nélkülözik, adóssága nincs, de ez rám ugyanúgy igaz, szintén megvannak a magam gondjai. Amikor megkérdem, miben segłthetek mégis, mellébeszél, ha erre én természetesen nem adok semmit neki, akkor jön az egész munkaidőben való duzzogás, passziv agresszió.
2017. febr. 13. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Mire mond horrorárat, butorpakolásra, hogy ki tudj alatta porszivozni? Az barátéknál ingyen szokás.
2017. febr. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, tudom, pont ez a gond, egy élősködő lett, aki korábban viszonylag normális volt, kérdés a fentiek fényében, hogy a tapasztalatok szerint, akinek volt ilyen barátsága, ez kijavítható e, vagy ez csak rosszabb lesz.
2017. febr. 15. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon el lett kényeztetve és függő lett.

Ez csak rosszabbodni fog.

Ő úgy éri már, hogy ez neki jár.

Ha nem kapja meg, elvonási tünetei vannak és bosszús.

Ez már régen nem barátság, hanem a lehúzásról és a te kihasználásodról szól. Rajtad áll, meddig hagyod magad kihasználni.

2017. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nagyon jól látod, erről van szó, sajnos csak radikális megoldás segít, vagyis midenki a saját dolgait fizeti, aztán esetleg később, újra lehet építeni a barátságot, már ha lehetséges, ebben én is elszúrtam valamit, ez egyértelmű, a túlzott engedékenységemmel, de ezzel már nem lehet mit tenni.Asszem jobb ha felkészülök xanaxal az elkövetkező időszakra.
2017. febr. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!