Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék barátokat ennyi...

Hogyan tudnék barátokat ennyi idősen, ennyire kevés isővel szerezni?

Figyelt kérdés
30-as éveim közepén járva azt vettem észre, hogy nincsenek barátaim. Az időmet kitölti a munkahely és a gyereknevelés, háztartás. Hobbimra sincs időm, illetve ugyanúgy kikoptak, mint a barátaim.

2017. febr. 14. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha most azt írom, hogy ülj otthon és várj, amíg bekopogtat valaki... nagyon megsértődsz? Pedig a lényeg ez, ha nem veszel erőt magadon, nem teszel semmit, akkor nem fog történni semmi.
2017. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez így kevés.


Értelek, de konkrétabban?


Még mikor barátkoztam, nem volt internet, legalábbis nem a farzsebben. Koliban, együtttanulás alatt lettünk barátok.


A korombeliek vagy mind ugyanabban a mókuskerékben, vagy már váltak, és a kocsmában...

2017. febr. 14. 21:50
 3/9 A kérdező kommentje:

Elment 10 évem a diploma után, hogy külföldön megvessem a lábam, értsem a nyelvet, majd a pelenkákkal, majd a hirtelen jött gyásszal. Árva lettem.


Minden átértékelődött, s máshova kerültek a hangsúlyok. Hiányzik egy értő barát. Ennyi idősen lehet egyáltalán olyan őszinte barátságot kötni, mint tizenévesen?

2017. febr. 14. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy merrefelé élsz?? :)
2017. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így nem, hogy "akkor én most elindulok barátot szerezni/ráírok valakire, hogy ő is magányos-e, barátkozzunk össze". Csak van valami, bármi, ami érdekel, na oda menj el, kezdd rendszeresen csinálni, és a közös érdeklődési kör majd jó alap egy laza beszélgetéshez. Ha szimpatikusak vagytok egymásnak, akkor szép lassan kialakul, ez a korhoz kötött barátság meg... ezt meg sem hallottam. Mintha a kiegyensúlyozatlan, a helyüket kereső, bizonytalan tinik jobbak lennének egy önmagát jól ismerő, kialakult világképpel rendelkező felnőtt embernél, hogy jutott ilyen butaság az eszedbe? De hogy példát mondjak, én a legjobb (az egyetlen igazi, a többi inkább felületes-összejárós) barátnőmmel 28 évesen ismerkedtem meg, az pontosan 10 éve volt. Csak ne legyél ilyen negatív, búú, én már öreg vagyok, elment mellettem a világ, nincs kedvem hobbit keresni... így nem jó. Ne mentegetőzz azért, aki vagy.
2017. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5


Kösz!

2017. febr. 14. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly lettem árva. Te mikor?
2017. febr. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 éve lettem árva, és nagyon megvisel.
2017. febr. 15. 06:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Munkahelyen nincs senki akivel jóban lennél?
2017. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!