Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha nagyon szarul...

Mit tegyek, ha nagyon szarul érzem magam mert nem tudok segíteni senkin?

Figyelt kérdés

Igazából ez furcsa.. De nagyon bánt, hogy bármit teszek, bárhogy próbálkozok, nem lesz jobb senkinek.

Rengeteg barátom/ismerősöm van, aki szenved az élettől, és lehet, hogy csak olyan sablon problémákkal, hogy nem elég szépek, okosak, jók, de gyötrődnek és ez bánt. Ilyenkor igyekszem ott lenni velük, meghallgatom őket, együtt érzek velük, vagy akár próbálom felvidítani a szomorú lelküket. De semmi értelme. Tényleg semmi értelme ennek, hisz olyan mintha meg se hallanák a hangom, mintha nem is lennék ott, egyre csak rosszabbul lesznek. Én meg tehetetlenül állok mellettük, mintha nem is ebben a világban élnék, mintha egy szellem lennék. Visszahallom másoktól, hogy folyton panaszkodnak, mert nincs senki aki szeretné őket, aki pátyolgatná összetört szívüket, aki megölelné őket, ha szomorúak... Ilyenkor sírok, mert nem tudom, hogy akkor én mi vagyok.. Hogy az én ölelésem, szeretetem miért nem jó nekik? De mindegy.. Nem is ez a legrosszabb, hanem az, hogy én teljesen tehetetlen vagyok. Nem bírok semmi olyat csinálni, amitől jobb lesz. Csak szánalmasan próbálkozok, és reménykedek, hogy egyszer elmosolyodnak.. De hiába, és annyira fáj ez, nem tudom miért.. Nagyon rossz:( Azt szeretném, hogy boldogok legyenek ők is, mert nekem tényleg fontosak, én szeretem őket, akkor is, ha én nekik nem nagyon számítok. Mit tegyek?



2017. febr. 20. 11:59
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akiknek a segítség nem is számít; nem azért panaszkodnak, hogy segítsenek rajtuk, hanem azért, hogy panaszkodhassanak és sajnáltathassák magukat.
2017. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. ha nem eszi meg a lelked, tedd.
2017. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

pedig tudnál segíteni nekik...

figyelemmel, kedvességgel...

pl felhívod őket, érdeklődsz, hogy mi van velük...

kedveskedsz nekik pl 1 tábla csokival, vagy olyan aprósággal ami jól esik nekik...


23F

2017. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akik konkrétan elutasítják a segítséget, mert egyszerűbb szenvedni, mint elégedettnek lenni az élettel. Hidd el, te mindent megteszel, még ha nem is értékelik. Sokan vágynának egy ilyen barátra, mint te vagy. :)
2017. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a válladra venni a világ súlyát mert különben elveszíted benne önmagad. Saját magadért születtél ebbe a világba, mindenkinek nem tudsz segíteni, van akinek igen, de nem mindenkinek. Mert így most mások problémái viszik el, és őrölik fel a te energiáidat is, miközben te magad elfelejted élni a saját életed; hogy te miben lelsz örömöt, melyik a te utad, hogy most egy kicsit csak saját magaddal foglalkozzál, és futólag csak mások problémáival; ne másokért élj, azért teljesen az se jó, és lásd be, hogy te nem tudod megoldani az ő problémáikat saját problémáikat nekik kell; ők maguk választották maguknak ezt az életfeladatot, hogy ezt tapasztalják meg és legyenek úrrá a helyzeten. És hogyha valami küldetést, életfeladatot maguknak elvállaltak, bele lett tervezve a sorsukba is, akkor meg is fogják tudni csinálni, mert tettek mellé kellő tudást is, hogy megoldják ezeket a problémás helyzeteket. Más problémája az valójában nem a tiéd, de persze ott lehetsz nekik támogatást nyújtani. De összességében amit ők elvállaltak, és leszületésük előtt tudták, hogy mit vállalnak, azt nekik kell megoldani. De te ott állhatsz mögöttük mint egy barát.
2017. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!