Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért félek barátkozni?

Miért félek barátkozni?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy az iskolába pl.ha beszélek valakivel (aki nem a barátom) akkor félénk vagyok és halkan beszélek stb. De ha mondjuk a legjobb baratnőm vagy a családommal beszélek akkor nem mert ugye őket ismerem meg ilyenek. Meg ha mondjuk kitalálom hogy szerzek egy barátnőt a suliban mondjuk aki szimpatikus nekem (mert ugye nincs), akkor másnap már nem is merek odamenni hozzám mert félek hogy utálni fog, vagy ha megkérdezem akkor nemet mond.. Szóval ilyen bajaim vannak. Na meg az hogy sztem én se vagyok elégedett magammal (a kinézettemmel) annyira. Többen mondtak már hogy szép vagyok (nem olyan sokan azért), de én valahogy akkor sem tartom magam annak, pedig úgy lehet hogy átlagosnak nézek ki. Pszihológus kizárva amm!! Szóval abban kéne segítenetek hogy hogy szerezzek önbizalmat, mert abból k*rvára nincs. És én nem olyan vagyok mit a többiek (úgy értem nem ilyen h*lye p*csa.) Mert nagyon utálom az ilyeneket és sok ilyen van, és ez is gátol abban hogy barátkozzak.Kisebb koromban tudtam de mostanában nem megy.. Szóval igazából nem mindenhol önmagamat adom (pl. iskolában) és ez is baj sztem. Mert utálom azt játszani az iskolában azt a csendes "csajt". Itthon nem ilyen vagyok. De nem mintha ott ilyen akarnék lenni teljesen de... Azért kéne barátnő, nem csak egy. És nekem az osztályomba elég.. izék a lányok (nem mindenki). Na meg főleg az utálat, ami miatt nem szeretek barátkozni, mert vagy én utálom az illetőt vagy ha nem, és barátkozni szeretnék vele akkor meg azt hiszem hogy áhh inkább nem mert lehet hogy utálni fog. Na jó ez fura, de igazából nem merem. Segítsetek! Normál válaszokat légyszíves! Ne bunkózzatok!
2017. febr. 23. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az mit jelent,hogy izék a lányok?xD Bunkó riherongyok?
2017. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem!!! H*lye p*csákra gondoltam és én nem vagyok ilyen! Ez volt a lényeg, de ne xD-zz légyszi mert választ kértem nem kérdést és segítségre lenne szükségem, és nem poénból írtam ki! Tuti fiú vagy azok szoktak ilyenek lenni. És nekem ne értsd félre amit mondok. Kaphatnék valami normál választ valakitől? Ami hosszú és nem bunkó? Ahányszor kiírok egy kérdést, ilyen kommentek jönnek! Értsétek meg hogy nem viccből írom ki amit írok! Lehet hogy bunkónak tűntem de mérges voltam és lehangolt! Ennyi!
2017. febr. 23. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Önbizalmat senki nem tud neked itt írásban küldeni neked, erre sajnos magadnak kell rájönnöd, ami akár hosszadalmas idő is lehet.

Szerintem normális, hogy az ember máshogy viselkedik azzal, aki csak egy iskolatársa és máshogy azzal, aki a legközelebbi körébe tartozik, fontos számára így egyértelmű, hogy közvetlenebb velük. Ahogy normális a kicsit alacsonyabb önbizalom ilyen korban, amit építgetni kell, amire nincs recept, maximum más életéről olvasgathatsz, hogy hogy talált rá önmagára. Szerintem egyszerűen nincs olyan ember a környezetedben, akiben látnád a lehetséges barátot, emiatt van az elzárkózásod.


24 leszek és arra kellett rájönnöm, hogy hiába vettem természetesnek, hogy barátnőim vannak, csak a baj volt mindegyikkel. Irigység, kibeszélés, versengés, ami egy srác barátnál egyáltalán nincs így. Nem azt mondom, hogy minden lány így viselkedik, talán csak én hoztam ki belőlük ezt, de mára már találtam pár fiú barátot, akikkel sokkal spontánabb vagyok, természetesebb és sokkal nyitottabb vagyok, míg a lányokkal néha csak befeszültem, hogy nehogy hülyének nézzenek valami miatt, pedig évek óta ismertem őket, valahogy mégis bennem volt ez a megfelelési kényszer, nem is tudom megmagyarázni a pontos okát.

Ez csak az én esetem, lehet neked sikerülne más körben találnod értelmesebb, nem csak a felszínt érdeklő lányokat. Szerintem csak rossz közegben próbálkozol, nem veled van a probléma.

2017. febr. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utsónak kössz. Na meg azt a k sok választ is kössz.
2017. febr. 25. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!