Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyen kapcsolatot minek...

Az ilyen kapcsolatot minek neveznétek és mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van két "barátnőm"akikkel néhány éve összejárunk beszélgetni.A másik kettő már előtte is barátnő volt,végül úgy alakult,hogy elkezdtünk hárman összejárni.Ők mindig a nagy barátságról beszélnek meg hogy milyen jóban vagyunk egymással,de szerintem ez nem igy van,úgy érzem inkább csak a lelküket szeretik kiüresiteni mikor velem vannak,egyiküknél ezt nem annyira tapasztatlom,de a másikuk ha beszédről van szó egy csobogó patak és már nagyon unom.Az utóbbi évben nem is nagyon találkoztam vele,amikor a kisgyerekeinek volt a keresztelője nem hivott meg.Úgy éreztem legalább másnap elhivhatott volna egy kávéra,de nem is az étel-ital a lényeg,hanem a tisztelet.Úgy gondolom a barátok részt szoktak venni egymás életének fontos eseményeiben.Ahhoz képest,hogy a nagy barátságot hangoztatják engem elég jól kihagynak.Tavaly is elmentem az előbb emlitett kisgyerekes barátnőmet felköszönteni a születésnapján.Azt mondta sütivel nem kinál meg, mert a kisfia beletenyerelt, meg a hétvégére rendelt tortát, akkor szervez összejövetelt, de egy szóval se mondta,hogy menjek el akkor.Az idén utólag mentem el hozzá,mivel tavaly ő is utólag köszöntött fel.A másik lány családjában problémák vannak, de szóvá tette,hogy hivta őt a születésnapjára,mert készitett édeset meg sósat,mondjuk ezt célzásnak vettem, hogy engem meg nem hivott.Voltak azelőtt is célozgatásai több mindenre burkoltan.De úgy veszem észre nem nagyon reagál arra,hogy távolságot tartottam, vagy úgy van vele ha évente egyszer meghallgatom,lesorohatja a gondjait az már neki jó.Vannak más barátaim is,ők nem ilyenek.Leszeretném épiteni ezt a kapcsolatot,hogy lehet megszabadulni a termeszektől?Az a poén,hogy ő bizonyos időközönként jelentkezik és mindig kedves barátnőjének nevez,meg hangoztatja,hogy hiányzik neki a társaságom.Arra gondoltam,hogy folytatom a távolságtartást,az üzenetekre nem válaszolok és megszüntetem a talkozásokat.Arra nem érzem méltónak,hogy megmondjam a véleményemet.Mondjuk arra kiváncsi vagyok felköszönt-e a születésnapomon,volt olyan év mikor més üzenetet sem irt, de amikor én ignoráltam az ő születésnapját vagy egyéb dolgokban utána másként csinált dolgokat,de mikor én ujból elkezdtem megadni neki a tiszteletet megint próbálkozott ugyanazzal a viselkedésmóddal.

2017. márc. 1. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján leginkább lelki szemetesládának nevezném az ilyen kapcsolatot. Persze nem akarom minősíteni a barátnőidet, mert ez az infó egyrészt kevés, másrészt egyoldalú közlés. A nagy barátságot nem hangoztatják. Az van. Azt érzik a felek anélkül, hogy fényeznék vele az egójukat. A "nagy barátság" nem dicsőség. Máskülönben a dicsőség végett hitetik el maguk között, hogy olyan nagy a barátságuk. És ha nem olyan nagy? Ha csak néha-néha találkoznak? Ha nincsenek ott egymás életének fontos eseményein? Ha ez mindkét félnek jó, akkor nekik még mindig nagyobb a barátságuk, mint azoknak, akik illemből összejárnak, és illemből felszínes dolgokról fecsegnek. Mert azon van a hangsúly, hogy mindegyiküknek jó legyen. Ám ebben a helyzetben neked biztosan nem jó.

Én sem foglalkoznék velük. Nem azért, mert rossz emberek, valószínűleg maguk sem veszik észre, hogy kihasználnak (lelki értelemben).

2017. márc. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen,valószinűleg nekik megfelel igy nekem meg nekem.Sértőnek érzem,hogy mindenről beszélnek,amikor meg összejövetel van nem vagyok ott a meghivottak között.Kicsit visszafogottabban kellene,hogy kommunikáljanak,nem kellene annyi mindent,hogy megosszanak velem,azt inkább azokkal a barátaikkal kellene megosztaniuk akiket elhivnak az összejövetelekre.De gondolom azokkal az ilyen dolgokat nem beszélik meg, és mégis öket hivják meg, meg hozzájuk elmennek látogatóba,nálam meg még alig voltak.Mindig én megyek hozzájuk.Úgy érzem nincs kölcsönös tiszetelet ebben a kapcsolatban.De végül is nem vagyunk összekötve,ami nem felel meg azt jobb hagyni.Az egyikük kicsit más vele nem szeretném megszakitani a kapcsolatot,de nem akarok hármasban találkozni meg a másikkal a kisgyerekessel inkább nem is találkoznék.De ez a másik "barátnő" is szokta mondani,hogy találkozhatunk hármasban is nehogy a másik fél mellőzve érezze magát.Egymás érzéseit jobban tekintetbe veszik,mint az enyémet.
2017. márc. 2. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok embernek nem való a barátság.

Én az olyat is utálom, amikor nyakon karol "tesó" - öhh ácsi ne képzeld be, hogy túl jó haverok vagyunk stb.

Igaz barátságot még csak látni se láttam környezetembe. Akik meg puszi pajtások voltak foggal körömmel ölik egymást.


Mondjuk számomra unalmas s nyűg az ilyen "barát" fenntartása. Főleg az egyoldalú dolgoktól hányok.


Elég a game-n az embereket terelgetnem, párom pedig betölti a legjobb barát szerepet, mindent megdumálunk, ha jó ha rossz.


Anyám talált egy barátnőt felnőttként, ami jó kapcsolatnak mondható. A poén: hogy apám jelenlegi élettársa az xD

2017. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!