Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondani a közeli barátaimnak...

Elmondani a közeli barátaimnak, hogy meleg vagyok? 18/F

Figyelt kérdés

Tudom, hogy én ismerem őket meg minden, csak félek nem úgy fognak rá reagálni, ahogy elképzeltem és megszakítják velem a kapcsolatot. Jó, lehet csak túldramatizálom, de mindig is bennem volt ez a fajta félelem, hogy mi van, ha még ők sem fogadnak el így. Szüleim sem tudják, de nekik még nem is tervezem elmondani, bár szerintem sejtik. Sőt, egyik osztálytársam is sejt valamit.. Lehet ez előttük is nyílt titok, csak nem mondják, hogy tudják, de mindenestre szeretném, ha mindenki a tőlem hallaná, hogy ez tényleg így van.

Lehet, hogy nagyon buta meg gyerekes kérdés és sajnálom, ha valaki úgy érzi, hogy ennek elolvasásával csak időt vesztett.. Csupán érzem, hogy nem jó ezt magamban tartani és nem, ez nem csak egy hirtelen jött dolog. 14 éves korom óta érzem, hogy a fiúk iránt érzek valamit és amikor 16 lettem, akkor jöttem össze egy sráccal és onnantól még biztosabbá vált, mivel le is feküdtünk. A lányok iránt pedig egyáltalán nem érzek semmi, úgyhogy bi sem vagyok.

Én már elfogadtam magam úgy, ahogy vagyok, de nem tudom, hogy azok elfogadják-e, akik számomra fontosak..


2017. márc. 3. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

az emberek mindig bántják azokat, akik mások. mindig bántani fognak, mert nem értik meg, meg ellenségesek.

akik igazán szeretnek - önmagadért - azok között is lesz, akik nem értenek meg, de legalább szeretni fognak.

nincs helye az életedben olyan embereknek, akik elítélnek, és ítéletet hoznak feletted.


tedd fel inkább azt a kérdést magadnak, hogy akarsz-e azért boldogtalanul élni, hogy mindenki másnak megfeleljél, vagy mész a szíved és az érzéseid után, és legalább jól érzed magad, mert az vagy, aki vagy.

a közös célok, a közös dolgok úgyis hoznak egy közösséget, ahol otthonra és barátokra lelsz, ahol boldog vagy.

mindenben így van ez, ha valaki egyéniség, vagy kilóg a sorból. mindenhol van, aki elítél, vagy ítélkezik, bánt...

de ha nincs olyan, hogy valahová tartozz, akkor ezeket a szemét támadásokat egyedül kell, magányosan kell visszaverned.

jobban jársz, ha elfogadod, hová tartozol, és a bántókat könnyebb lesz elhárítanod.

nem kell konkrétan elmondani senkinek, de el kell fogadnod, hogy hová tartozol.

nem mindenki ítél el. én nem. pedig tök heteró vagyok, és mindig vérzik a szívem, ha egy szép férfi nem egy nőért születik, de sokkal, de sokkal jobban elszomorít viszont, ha valaki nem tud önmaga és boldog lenni.

én azt mondom, hogy ne azzal foglalkozz, más mit gondol rólad, próbálj meg boldog lenni. olyan rövid az élet :)

2017. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első elég erősen túldramatizálta a dolgot. Nem mindenki homofób és nem mindenki veti meg azt, aki más mint ő.


Saját tapasztalataimat tudom csak leírni. Alapból nem is barátkoznék olyannal, akiről tudom, hogy homofób, de még így is meglepően pozitívan reagáltak a dologra a barátaim. Nagy részük sejtette már korábban, de azért nem volt egyértelmű. Lényegében mindenkivel jobb viszonyban vagyok azóta, hogy megtudták a dolgot, senkivel se volt negatív élményem. Azt neked kell tudnod, hogy kinek mondhatod el és kinek nem - bár akinek nem azzal megszakítanám alapból a kapcsolatot - de, ha van olyan barátod, akiben megbízol akkor szerintem valld be a dolgot. Nekem hatalmas kő esett le a szívemről és sokkal jobb azóta mellettük, mert végre nem kell titkolóznom.

A család az egyik teljesen másik kérdés.


21/F

2017. márc. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez egy összetett kérdés, és szerintem jogosan félsz. Nem biztos, hogy ha elmondod, és megszakítják veled a kapcsolatot, az azt jelenti, hogy homofóbok. Nekem volt egy nagyon jó barátom a gimi alatt, aki nem mondta el, hogy meleg, csak évekkel később tudtam meg, amikor már amúgy se igazán tartottuk a kapcsolatot. Nem bántam, hogy így volt, mert az éremnek két oldala van:


1. Abszolút nem zavar, ha valaki meleg, sőt igazából számomra tök mindegy, hogy ki kivel mit csinál az ágyban, ez csak rá tartozik, meg maximum arra, akivel csinálja.


2. Ha a legjobb barátom meleg, akkor viszont önkéntelenül is felmerül bennem, hogy vajon nem néz-e "úgy" rám. Utólag végiggondolva az én esetemben voltak is arra utaló jelek, hogy de igen. Ezért nem nagyon elítélhető, ha valaki megszakítja a kapcsolatot, hiszen ha bekerül a képbe a szexuális vonzalom, mint realitás vagy akár csak lehetőség, az egy heteroszexuális lány és fiú között is ugyanúgy tönkreteheti a barátságot. Ennek semmi köze a homofóbiához.

2017. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!