Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogos a kiakadásuk...

Szerintetek jogos a kiakadásuk a barátaimnak?

Figyelt kérdés
Együtt laktam csajokkal egy lakáson az egyetemen. Hármunknak előbb ki kellett költöznünk a lakásból mint ahogy a szerződés van, mivel hogy az iskolai órák miatt már nem tartottunk rá igényt. Megbeszéltük, h mindenki szerez maga helyett lakókat akik helyettünk fogják fizetni a lakbért. Akkor mindenki bólogatott, h rendben van. Én találtam is magam helyett, viszont a másik 2 barátnőm meg sem erőltették magukat. Amikor beköltözött a helyemre jövő csaj és odaadta a pénzt, akkor a többiek mintha vérszemet kaptak volna. Elkezdték, h akkor a pénzt osszuk el stb. és akkor kevesebbet kell mindenkinek fizetni. Mivel nekem (nekik is) a szülők fizetik a lakbért, ezért nem egyeztem bele az osztozásba, mivel nem így voltunk megegyezve és anyumék sem számoltak további kiadásra, főleg, h így lett megbeszélve. Ők totál kifordultak magukból, h én milyen barátnő vagyok, h őket sz....rban hagyom, mert ők biztosan elosztották volna a pénzt és így tovább (ami persze ki tudja, h h lett volna...). Nem vettem magamra, így mondtam, h továbbra is a köv. hónapban várom az összeget amit a tulajnak el kell utalnom a lakbérre. El is jött ez a hónap, írtam nekik, h lehet küldeni a pénzt, az egyikük meg újra próbált provokálni, h "Akkor nekem meg X-nek teljes összeget kell utalnunk?", másik meg "ja", folytatta tovább: "Az f...sza". Nem tudom mire fel ez a kiakadás mert én teljesen megérteném ha fordított esetben valaki nem szeretne osztozni és jogosnak érezném, mivel ő tett azért, h más jöjjön. Szerintetek? Mit kellene ilyenre reagálnom? Vagy ne is mondjak semmit? Hogy kezeljem ezt?
2017. márc. 23. 14:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked van eszed, nekik nincs.
2017. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, h mindig is nagyon nagy szívem volt és szinte lelkiismeret furdalásom van már ez miatt... Pedig tényleg nincs rá okom, h rosszul érezzem magam, mert mindenki beleegyezett, h így legyen, de mégis.
2017. márc. 23. 14:58
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig Te vagy papíron az albérlő. Tulajnál kezdeményezzétek a szerződés módosítását, nem jó ilyen csajokkal közösködni.
2017. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát már csak ez a hónap lenne, azért maradtam én az albérlő, a másik, meg h senki "nem akarta a felelősséget" , h átvegye a szerződést. Mondom ezt az utolsó 2 hónapot még kibírom. Most lenne az utolsó utalás és vége. Tudom, kockázatos, mert rám maradhat a 2 csajnak a bérlete, de nálunk ez eddig olyan barátság volt ami nem csak addig tartott míg iskolaidő volt, hanem minden nyáron tartottuk a kapcsolatot, találkozgattunk, úgyhogy nagyon bízok benne, h nem találgatnak vagy komplikálnak azzal kapcsolatban, h fogják magukat és nem fizetnek...
2017. márc. 23. 15:20
 5/22 anonim ***** válasza:
Nincs okos rosszul érezni magad. Nehogy már a szüleidnek kelljen fizetni, mikor ott sem vagy. Ők sem a fáról szedik a pénzt. Ezt a barátnőidnek is meg kellene érteni. Főleg ha már eljutottak egy egyetemre lehetne ennyi eszük. Ui: Egyetértek az előttem szólóval, aki írta valahol, hogy szerződést kéne módosítani. Lehet az felrúgná a barátságot, de, aki így problémázik a pénzen (ami nem is az övé), azzal óvatosan kell osztozni bármin is.
2017. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jaj, a tulajjal meg az elejétől kezdve nem lehetett ezzel kapcsolatban megegyezni. Mi gondoltunk arra, h mindenkinek a nevére lesz írva a szerződés, de ő ragaszkodott, h 1 ember.
2017. márc. 23. 15:22
 7/22 A kérdező kommentje:
5. Én is ezzel érveltem nekik, h a szüleim pénzéről van szó és mivel ők nem egyeztek bele az osztozásba ezért én ezzel nem tudok mit tenni, el kell fogadniuk. Persze számukra ez érthetetlen... Inkább ha valamit is írnak, akkor hagyjam figyelmen kívül? Mármint ilyen provokációt?
2017. márc. 23. 15:26
 8/22 A kérdező kommentje:
+ felajánlottam nekik, h fejenként 6000Ft-tal beszállok a havi bérükbe, de akkor azt mondták, h nem szükséges, majd ők megoldják. Akkor nem is tudom, h miről beszélünk. Ez az egyik dolog. A másik, h nem rég volt az egyik csajó nem is tudom merre kirándulni, hotel ****-os ami gondolom nem pár száz forint volt csak. Ha én annyira nem mindegy a 24.500Ft, akkor nem megyek el kirándulni sem... Már elnézést de kikívánkozik belőlem is a rosszindulat már :D
2017. márc. 23. 15:35
 9/22 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban átolvastam, szerintem ez lehet a problémájuk oka.


5-en voltatok, mindenki fizetett 1/5 részt, most jött az új csaj akitől Te 1/5 részt kérsz, míg a régi 2 csajtól 4/5-öt, azaz fejenként 2/5-öt.


Oké hogy, egyezségetek szerint az ottmaradt 2 csajnak kellett volna 2 új albérlőtársat találni, de most az fáj nekik, hogy 2-szer annyit fizetnek mint az új csaj.


Azt tartanák igazságosnak, hogy fejenként ők is csak 1/3-ot fizessenek. Ha úgy egyeztél meg az új csajjal, hogy ő csak 1/5-öd fizet, azt ne az ő kontójukra tett. Férfiszemmel nincs igazuk, mert más volt az egyezségetek, de nők ilyen helyzetben szolidaritást várnak.

2017. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Üzenem nekik, hogy Üdv a felnőtt életben. Ez nem egy Barbie tündérmese, nem tudom, hol éltek eddig...

Még jó, hogy nem fogod szétosztani a pénzt, miért kéne? Esetleg fizesd is ki helyettük a teljes bérleti összeget?

Elhiszem, hogy suliban jóban voltatok, vagy legalábbis úgy tettetek, de az ilyen nem barát. Szívbaj nélkül lehúzkodnának, és téged okolnak a saját hülyeségükért. Ami nem kicsi hülyeség. Ostobább libákat nem nagyon találhattál volna.

Azt javaslom, amint lezárul ez a bérleti ügy, keress magadnak olyan barátnőket inkább, akik tényleg a barátaid lesznek, és rendelkeznek pár agysejttel is.

2017. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!