Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet, hogy ennyire...

Hogy lehet, hogy ennyire természetesnek veszik az emberek, hogy segítek nekik, és rendszeresen igénybe vesznel erre a célra, ha pedig egyszer nemet mondok mert tényleg jó okom van rá, akkor berágnak?

Figyelt kérdés
Vannak akik csak arra kellenek, hogy szívességet kérjenek tőlük, amúgy meg leszarják magasból őket?
2017. ápr. 4. 20:25
 1/10 anonim válasza:
Mindig is voltak , mindig is lesznek ilyen emberek tanulj meg nemet mondani mind ők ne hagyd hogy kihasználjanak mert porjul jársz.
2017. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Igen, de addig amíg segítek kedvesek velem, meg érdeklődnek, kérdeznem tőlem dolgokat. Amint nem segítek nem keresnek és nem ennyire érdeklődők. Lehet, hogy ez az én úgymond "értékem", ezzel tudok barátokat szerezni?

Olyan nálam mint másoknál a népszerűség, jó duma, pénz stb. Mindenki szerez magának barátokat valahogy. Ez lenne az én utam? Elgondolkodtam rajta azért...

2017. ápr. 4. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Hagytad hogy a segitségedet mindennaposnak vegyék és már nem értékelik... Valaki odavágja Gyere már ide XY (erre te :talán légyszives vagy valami..)

Annak segits akitöl ezt vissza is kapod..

2017. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Figyelj ezek nem barátok akik azért szeretnek téged.. nem tudom hány éves vagy se stb de majd találsz egy mond kajak legjobb havert akivel mindent megbeszélsz és minden visszonyos lesz nekem is elég sok olyan ember van amit te mondasz..én leszarom öket már
2017. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Vannak akik csak arra kellenek, hogy szívességet kérjenek tőlük, amúgy meg leszarják magasból őket?"

Pontosan, és az ilyen embereknek ne tegyél szivességet mert nem érdemlik meg!

2017. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Már lassan 28 leszek, de sajnos még nem találkoztam olyan emberrel, aki édekektől mentesen barátkozna. Szerintem mindenki (vagyis túlnyomó többség) azért gyümölcsöző baráti kapcsolatokat akar magának. És az emberek többségének nincs lelki igénye arra, hogy valakivel megbeszélje a dolgait, szerintem inkább haladni szeretnének mind munka, pénz mind társasági élet terén. Ezért igyekszenek olyan barátokat szerezni akiken keresztül elérhetik a céljaikat, vagy legalábbis könnyebben elérik azt. Ha van valaki, aki semmit nem tud nyújtani, se új embereknek bemutatni, se új csajoknak, de még valami jó munkahelyre sem tudja beajánlani, miért állnának le vele? Csak a baráti csacsogásért? Szerintem ma már nem divat így barátkozni.

2017. ápr. 4. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy barátságban általában természetes, hogy az emberek segítenek egymásnak, viszont ha a te kapcsolataidban ez nem kölcsönös, jobban jársz, ha leépíted ezeket az embereket, mert csak kihasználnak.
2017. ápr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mit tehetek, ha leépítem őket és akkor teljesen egyedül maradok? Mert manapság képtelenség normális barátokat találni, mindig valamilyen szempontból sikeresnek kell lenni, másképp senkinek sem érdeke barátságot kötni veled!
2017. ápr. 7. 22:25
 9/10 A kérdező kommentje:

8


Úgy értem nem szabad lúzernek tűnni, mert akkor elkerülnek. Ebből következik, hogy a barátság is sikerfüggő, nem emberfüggő.

2017. ápr. 7. 22:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, jobb egyedül, mint olyan "barátokkal", akiknek csak arra kellek, hogy szívességeket tegyek nekik, részemről az ilyen emberek nekem is tehetnek egy szívességet.

Különösen, ha a szívességeimért cserébe tőlük én pár műmosolyon és tettetett érdeklődésen kívül más hasznosat nem várhatok.

2017. ápr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!