Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 3-as barátság. Mi a véleményetek?

3-as barátság. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én most éppen "benne vagyok" egy hármas barátságban,de mint ahogyan ez az ilyenekben szokott lenni,én vagyok hátul kiszorítva.Mit csináljak?Mi a véleményetek a hármas barátságról?A válaszokat köszi :)

2017. ápr. 11. 21:04
 1/8 anonim válasza:
Szerintem nem igazán jo mert ma is nagyon össze vesztünk ugye a harmadik valakivel... Szerintem nem érdemes.. De kinek mi a véleménye
2017. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SZOTYEE8 ***** válasza:
Ha mindhárman igaz barátok vagytok akkor mindennek egyenlőnek kellene lennie ha viszont kiszorítanak akkor valószínűleg lenéznek téged. Az sem kizárt, hogy belerángatnak majd valamibe és te viszed el a balhét te leszel a balek. Figyelj oda és ne hagyd megad rászedni legyél mindig résen járj egy lépéssel előttük.
2017. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is felszólalnék. :D

Én voltam részese, kevesebb mint fél évig bírtuk hárman, lányok.

Picit mesélek, ha nem baj. :)

Eleinte igazából négyes barátság volt, de az egyik lány, aki legyen most A, ő kilépett, ugyanis inkább hozzácsapódott egy nagyobb réteghez, akik nagyon népszerűnek számítottak.


Maradtunk 3-an. A másik két lány, akik most B és C lesz, nagyon nagy 'bestfriendek' voltak, már elég régóta. És ugye.. Én meg maradtam velük. Így voltunk mi, hárman.


Eleinte tök szuper volt, probléma mentesnek bizonyult szinte minden.

Rá egy hónapra elkezdődött az, hogy külön programokat szerveztek NÉLKÜLEM, ami őszintén.. Rohadt szarul esett, hiszen úgy tudtam, hogy mi mindent együtt csinálunk, mindenbe együtt megyünk bele. Szóval.. Elkezdtek programokat szervezni, de olyanokat, amibe csak ketten, maguk voltak. Egy-kèt találkozásuknál még nem akadtam mi, de amikor hetente vagy 3× találkoztak ketten, na akkor már kezdett betelni a pohár.


Gondoltam én a kis 13 éves, okos fejemmel, hogy miért ne vághatnék vissza. Ezért C-vel elkezdtem kettes programokat szervezni, hogy B is tapasztalja azt a szar érzést, amit én akkor átéltem, amikor C-vel csak ketten lógtak. C-vel többször találkoztunk ketten, és hamar jött az a besértődést, ami B-től várható volt.

Aztán úgy döntöttem, elmondom nekik, hogy mégis mi volt a bajom velük. Mint később kiderült, hogy csomó mindent titkolták előlem, sok mindenből kihagytak. Szóval...őszintén? Nem is bántam, hogy B szarul éreztd magát az miatt, mert C-vel sokszor lógtunk ketten együtt. Megérdemelte B. És C-től azt is megtudtam, hogy B elég sokszor kibeszélt, mikor még a hármas barátságunk elején voltunk.


Elég sok vita volt fél éven keresztül. Végül úgy döntöttem, hogy leteszek a társaságukról, inkább egyedül leszek. Akiről az elején meséltem A-ról, ő pedig mostanában csapódott B-hez és C-hez, ezért ők hárman lettek megint. De ők se sokáig bírták.


Soha többet hármas barátságot, isten ments. Lehet én is hibáztam, és bocsánatot is kértem B-től és C-től még régebben ez miatt.



De sokkal jobb így, egyedül. :D

14/L

2017. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy nem voltatok sose barátok.


Lelkiekben nem csak 7 milliárdan s nem is 7 trillióan vagyunk barátok, még sincs senki sem kiszorítva. Egy rendes, nem is 100, de ehhez nagyon közeli százalékú barátságban nincs ilyen.

2017. ápr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hárman vagyunk barátok (két lány, egy fiú), és egy ideig mindent együtt csináltunk, próbáltunk senkit se kiszorítani, de amióta sikerült végre egy randira küldenem a másik kettőt, azóta ők több időt töltenek egymással, és mivel máshova járunk felsőoktatásba, ezért én alig talalálkozok már velük. Persze ugyanúgy szertem őket, meg egyfolytában beszélünk és írunk egymásnak, és nem is bántam meg, hogy összehoztam őket, de azért nem jó a harmadik keréknek lenni. És az ilyen felállásoknál mindig van harmadik kerék.
2017. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

Tegnap is összevesztem azzal aki (eddig azt hittem) közelebb állt hozzám azon,hogy hozzám se szóltak egész nap!Meg ott előttem csinálják,hogy "egész nap pár" meg ilyesmiket.Lehet,hogy gyerekesnek hangzik,de engem ezek nagyon tudnak bántani.Már kétszer is voltam ilyen 3-as barátságban,de az egy másik sztori..Gondoltam rá,hogy kilépek tőlük és egyedül tengetem mindennapjaim,de még 2 évem van ezzel az osztállyal és nem tudom meddig bírnám azt az egyedüllétet.Mindig azt várom/vártam,hogy jön egy új osztálytárs akivel jóban leszek,de ő még nem érkezett meg..

2017. ápr. 12. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt részem egy hármas barátságban. Tetszik az előző hozzászóló A és B példája :)


A-val nagyon jó kapcsolatom volt, de mivel mindketten határozott személyiségek voltunk, egy besértődés alkalmával megszakadt a kapcsolat, így B-vel "maradt" úgymond, aki már az elejétől kezdve csak egy semleges, "meghallgató" ember volt. Nem azt mondom, hogy ő kevesebb vagy ilyesmi, de mi A-val mindig segítettük lelkileg egymást, megmondtuk a másiknak, ha hibázik, míg B csak olyan volt, mint egy biztos pont, egy anyuka, akinek mindig el lehetett mondani a bajunkat, csúnyán szólva lelki szemetes volt, de ő teljesen elégedett ezzel a szereppel, mindig csak bólogatott mindenre.

10 éves barátság ment így szét, pedig mindig erősítettük egymást és egy buta félreértés annyit számított. Arról nem is beszélve, hogy volt egy negyedik lány, legyen C, akivel már előtte is külön programokat szervezett.


Több irányból is az a tapasztalatom, hogy ezekből a többszöges barátságokból mindig lesz olyan, aki kisodródik, akire mutogatnak, akinek nem bocsájtanak meg, míg a másiknak akár a harmadik buktatóját is elnézik. A legtisztább, ha olyan barátokat szerzel, akikkel külön-külön elvagy, nem jó ezekbe belebonyolódni.

2017. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van :/

Köszi a választ!:)

2017. ápr. 12. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!